Vicdan azabı çekiyorum

Hocam lütfen sorgulayan insanları, ya da sorgulamayı delirmek olarak adlandırmayalım rica ediyorum. İlk inen sure bile "oku" iken sorgulayan bir insanı ya da kendinizi sorgulamaya başladıktan sonra "delirdim" diye ifade etmeniz çok üzücü. Bir çok söylediğiniz şeyde kendi düşünceleriniz ve yazdıklarınızla çelişiyorsunuz.
Oraya ben delirmek yazmadım technopat düzeltmiş ben şunu anlatmaya çalış8yorum eğer herşey dünya olsa idi hiç bir şeyin anlamı kalmayacaktır çünkü senin yaptığın iyilikte kötülükten dünyada kalıp bsen ölünce bitecektir. Herhangi bir kişi bir insanın helal kazancını çalsa gece kimse fark etmez diyelim. Adam hiçbir ceza görmeyip ölüp gidecek. E o masum kişinin suçu ne. Sizin dünya adaletini hiçbir ißşe yaramadı. Ama Allah o hırs8zın cezasını ödeyecek. Bu dünyada değilse öbür dünyada. Bu dünya ahiretin ttarlasıdır ne ekersen onu biçersin. Benim daha diyeceğim birşey yok. Ne haliniz varsa görün. Bu güldüklerinize gün gelecek kafanızı taşlara vura vura pişman olacak sınız

@Silinen üye
Dediğin doğru da, dinsiz olan ne amaçla iyilik yapsın? Dini olan sevap için yapar. Dinsiz zaman geçirmek için mi?
Sadece soruyorum, doğruyu anlatırsanız sevinirim.

Hocam, vicdan ve ahlak bu yüzden var. Ahlak sadece din ile ilgili bir durum değil, insan vicdanının dediğini yapar. Ayrıca iyiliği birçok durumdan yapabiliriz, güçlü bir neden olarak şov ve beğenilme duygusu. Kabul edelim ya da etmeyelim, çoğu kişi etraftakilere "ben iyiyim." demek için iyilik yapıyor. Sırf bu bir sebep zaten. Dinsiz insan bunlardan dolayı yapabilir. Sadece bir dine ihtiyacımız yok yani iyilik yapmak için. İyi akşamlar.

Kardeş sen anlamadın benim yazdığını ben diyorum ki öyle zalimlik yapan biri dünyada hiç azap çekmeden ölüp gidebiliyor o kişi dünyada azap çekmeden ee ne olacak o masum yazık değil mi o masum demeyecek mi bu kişi benim yaşama hakkını zalimliği yüzünden aldı. Demek ki bir mahkeme verecek ı kübraya ihtiyaç vardır. O da ahirette mevcuttur.

Hocam yazıktır yani olabilir ama...bu olacak demek değil ki? Yani masuma kötü olurdu gerçekten ama bu şu demek değil yani illa bir ceza, mahkeme yeri olacak demek değil bu.

Geri
Yukarı