Vicdan azabı çekiyorum

Xecition18

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhaba, 15 yaşındayım yaklaşık 7 8 aydır vicdan azabı çekiyorum. Hayatımda hiç sigara veya tütün ürünü kullanmadım fakat 7 8 ay önce ailemden birinin Elf Bar denen ürününü merak ettim ve gizlice bir kere kullandım ve bir daha ağzıma sürmeyeceğime yemin ettim. Ve sonradan arastirip ögrendim ki bu ürün çok zararlıymış. Ailem sigaraya karşı. Asla kullanmamı istemezler fakat 1 kere de olsa ağzıma sürdüm Elf Bar denen illeti ve çok pişmanım keşke merak etmeseydim, çok vicdan azabı çekiyorum. Her gün ağlıyorum düşündükçe neden yaptım diye. Sizce ne yapmalıyım? Tavsiyeniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, 15 yaşındayım yaklaşık 7 8 aydır vicdan azabı çekiyorum. Hayatımda hiç sigara veya tütün ürünü kullanmadım fakat 7 8 ay önce ailemden birinin Elf Bar denen ürününü merak ettim ve gizlice bir kere kullandım ve bir daha ağzıma sürmeyeceğime yemin ettim. Ve sonradan arastirip ögrendim ki bu ürün çok zararlıymış. Ailem sigaraya karşı. Asla kullanmamı istemezler fakat 1 kere de olsa ağzıma sürdüm Elf Bar denen illeti ve çok pişmanım keşke merak etmeseydim, çok vicdan azabı çekiyorum. Her gün ağlıyorum düşündükçe neden yaptım diye. Sizce ne yapmalıyım? Tavsiyeniz var mı?

Bağımlı olmadığın sürece sorun olmaz ve olmayacağını düşünüyorum. Namaz kılmak sana iyi gelebilir çünkü namaz kişinin vicüdünun içindeki tüm kirleri alır.

Dediğiniz gibi denemişsiniz ve zararlı olduğu kanaatine kanıtlı bir şekilde varmışsınız. İnsanlar kuralları yıkmaya çok meyillidir önemli olan yıktıktan sonra eğer yanlışsa yanlıştan dönebilmektir.

Çünkü namaz kişinin vicüdünun içindeki tüm kirleri alır.
Bilimsel olarak kanıtlanmamış bir şey, dininize karşı değilim fikirlerinize de saygı duyuyorum siz kendiniz öyle hissedebilirsiniz ancak herkes öyle hissedecek diye bir kural yok. Bir insanı zorla dine teşvik edemezsiniz, fikir ve çözüm olarak sunduğunuzu anlıyorum ancak dini inançlar çözüm olarak sunulamaz bence.

@MertDogan94 hocama katiliyorum. Gereksiz yere kendinize bunu yapmayin.

Bilimsel olarak kanıtlanmamış bir şey, dininize karşı değilim fikirlerinize de saygı duyuyorum ancak siz kendiniz öyle hissedebilirsiniz ancak herkes öyle hissedecek diye bir kural yok. Bir insanı zorla dine teşvik edemezsiniz, fikir ve çözüm olarak sunduğunuzu anlıyorum ancak dini inançlar çözüm olarak sunulamaz bence.

Zorla teşvik göremedim meditasyon benzeri bir etki bırakıyor ruhen rahatlatıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı