ViewSonic VX2458-C-mhd 24" 144Hz 1ms Nasıldır?

Radeon ayarlarından ekran kısmını kurcaladınız mı oralarda belki birşeyler vardır.
kurcaladım hocam baya bir ama diğer kişiler için çalışan şey benim için çalışmadı. 1-2 forumda o ayarlar ile ilgili bazı rakamlar vermişlerdi yaptım yine düzelmedi. şuan kullandığım güncel ayarlar ekte.

bunlar ise aynı sorun ile karşılaşıp yapılması gereken ayarlarmış ama yapmama rağmen düzelmedi.

H.Timing Total: 2056
H.Timing Front Porch: 24
H.Timing Sync Width: 32
V.Timing Total: 1098
V.Timing Front Porch: 3
V.Timing Sync Width: 5
H and V Polarity both positive

Dosya Ekleri

• güncel ayarlarım.png
    güncel ayarlarım.png
    64,9 KB · Görüntüleme: 191
mağaza hepsiburada'nın kendisiydi. Daha sonra vatan mağazasına gittim AOC G2460PF aldım onu alırkende 3 sıfır kutu açtırdım ilk 2 sinde yine ölü pixel vardı 3. kutudaki monitör sağlam çıktı onu aldım geldim.Ölü pixel olayı çok yaygın şansına kalmış.Bence Viewsonic şu an aldığım AOC'tan özellik olarak daha iyi ama dediğim gibi ölü pixeller şans mağazadan gidip deneyerek alma fırsatın varsa o şekil yapmanı öneririm.
Monitör ayağının paketleme poşeti yok ama sıkıntı çıkarırlar mı ki .

Merhaba arkadaşlar. öncelikle ürün elime az önce ulaştı. ben pc kasamı 55 inç vestel full hd tv'ye takarak oyun vs işlerimi yapıyordum. tv'nin renklerine göre bu biraz soluk kaldı ve yazılar hafif bulanık gibi geliyor. Sitesinden driverini da indirip kurdum. Tabi ki ayarlamaları yapınca bunun da ideal renk ayarlarını yakalayabiliriz. monitör yeni olduğu için insanlar tam olarak çözemediler sanırım. artık kurcalaya kurcalaya bulacağız. 1 ms ayarını aktif ettim. renkler biraz kısıldı gibi. kutu içerisinde gelen HDMİ kablosu ile ekte mevcut olan 2 adet foto da nvidia kontrol panelinde birinde 120 hz veriyor, diğerinde ise 144 veriyor. hoparlörü ile çok işim olmayacağından fena değil yani ses değerini %100'e çektim güzel ses veriyor. Pc de yüklü 2 oyun var 1-CsGo , 2-Pubg, bunları oynayıp tekrar yorum yazacağım şimdi 60 hz tv'den buna geçince ister istemez bir fark yaratacaktır.
Pc özellikleri,
1-Ekran kartı : Gtx 1060 6 gb
2-İşlemci : Ryzen 5 1600
3-SSD : Samsung 850evo 250gb
4-HDD : wd 1 tb
5-Anakart : ASUS PRIME B350-PLUS
5-RAM : 8 gb CORSAIR Vengeance (CMK8GX4M1A2400C14R)
6-Güç Kay. : Highpower 700w.

Dosya Ekleri

• PC.png
    PC.png
    44 KB · Görüntüleme: 173
  • ultra hd, hd,sd.png
    ultra hd, hd,sd.png
    45 KB · Görüntüleme: 138
Merhaba arkadaşlar. öncelikle ürün elime az önce ulaştı. ben pc kasamı 55 inç vestel full hd tv'ye takarak oyun vs işlerimi yapıyordum. tv'nin renklerine göre bu biraz soluk kaldı ve yazılar hafif bulanık gibi geliyor. Sitesinden driverini da indirip kurdum. Tabi ki ayarlamaları yapınca bunun da ideal renk ayarlarını yakalayabiliriz. monitör yeni olduğu için insanlar tam olarak çözemediler sanırım. artık kurcalaya kurcalaya bulacağız. 1 ms ayarını aktif ettim. renkler biraz kısıldı gibi. kutu içerisinde gelen HDMİ kablosu ile ekte mevcut olan 2 adet foto da nvidia kontrol panelinde birinde 120 hz veriyor, diğerinde ise 144 veriyor. hoparlörü ile çok işim olmayacağından fena değil yani ses değerini %100'e çektim güzel ses veriyor. Pc de yüklü 2 oyun var 1-CsGo , 2-Pubg, bunları oynayıp tekrar yorum yazacağım şimdi 60 hz tv'den buna geçince ister istemez bir fark yaratacaktır.
Pc özellikleri,
1-Ekran kartı : Gtx 1060 6 gb
2-İşlemci : Ryzen 5 1600
3-SSD : Samsung 850evo 250gb
4-HDD : wd 1 tb
5-Anakart : ASUS PRIME B350-PLUS
5-RAM : 8 gb CORSAIR Vengeance (CMK8GX4M1A2400C14R)
6-Güç Kay. : Highpower 700w.
Ben sitesine girdim Orda bi kaç seçenek var doğru olanı mı indirdim ne yaptım bilmiyorum . Kurdum bişey ama ne işe yarıyor o driver tam olarak da anlamadım .

Dp kablo ile hdmi'a göre daha iyi görüntü, renk canlılığı ve kalite alabilirmiyim? Şuan Hdmi ile 144hz alabiliyorum, konudaki monitörün içerisinden çıkan kablo ile ama bazı konularda dp hdmi'a göre daha iyi diyolar ?

2 hafta önce 1150 lira olan monitör şimdi 1350 lira olmuş.
Arkadaşlar hepsiburada'da indirim var, 1350 liradan 1200 liraya inmiş. Ben sipariş ettim.

Son düzenleme:
Bu monitörü Display Port ile kullanan var mı? Nvidia son sürüm driverında G-sync desteği var mı ?
Edit; 1.2 Display Port kablosu ile G-sync seçeneği geliyor ve bu özelliği kullanabiliyorsunuz bilginize.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı