Çözüldü Virüs bulaşan site başka bir siteyle değiştirilmiş

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alperen_51

Picopat
Daha fazla  
Gecen sene bu zamanlarda Chrome'dan bir şey indirdim. Sanırım virüs bulaştı o siteden. Geçenlerde ararken geçmişte buldum o siteyi girdim ama benim indirdiğim şeyle alakası yoktu başka bir oyun indirme sitesi haline gelmiş. Bu sitenin değismesi normal mi? Yoksa değismesinden virüslü olduğu falan anlaşılır mı? Bu gün de baktım siteye ulaşılamıyor dedi.

Bir sorum da geçenlerde siteye girdim diye direk virüs falan bulaşır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Domain değişir, eski domaini bir başkası alıp farklı bir site halinde kullanabilir bunda tuhaf bir durum yok ve hayır, size virüs bulaşması ile ilgili değil bu durum.

Host yönlendirmesi yapılabilir en çok, fakat AV yazılımları bunu fark eder, ayrıca girilen URL de yönlendirilen URL'e değiştirilir.
Domain değişir, eski domaini bir başkası alıp farklı bir site halinde kullanabilir bunda tuhaf bir durum yok ve hayır, size virüs bulaşması ile ilgili değil bu durum.

Host yönlendirmesi yapılabilir en çok, fakat AV yazılımları bunu fark eder, ayrıca girilen URL de yönlendirilen URL'e değiştirilir.

Çözüm

Host yönlendirmesi yapılabilir en çok, fakat av yazılımları bunu fark eder, ayrıca girilen URL de yönlendirilen URL'e değiştirilir.

Host yönlendirmesi nedir? Bir de o siteye girdim diye tekrar virüs bulaşırmı Kaspersky taraması temiz.

Host yönlendirmesi nedir? Bir de o siteye girdim diye tekrar virüs bulaşırmı Kaspersky taraması temiz.
Localhosttan yani ana makinenizin başvurduğu yönlendirme kaydına müdahale edilerek ziyaret etmek istediğiniz sitenin engellenmesi veya farklı bir siteye yönlendirilmesidir. Kaspersky bunu fark eder ve size hosts dosyanızın değiştiğine dair uyarı vererek temizler. Sorun yok kısacası.

Localhosttan yani ana makinenizin başvurduğu yönlendirme kaydına müdahale edilerek ziyaret etmek istediğiniz sitenin engellenmesi veya farklı bir siteye yönlendirilmesidir. Kaspersky bunu fark eder ve size hosts dosyanızın değiştiğine dair uyarı vererek temizler. Sorun yok kısacası.

İnternette gezinirken Kaspersky'ı kullanmıyorum sadece indirip tarama yaptım. Temiz dedi. Siz fark eder demişsiniz. Güvenli gezinme açık değil.

İnternette gezinirken Kaspersky'ı kullanmıyorum sadece indirip tarama yaptım. Temiz dedi. Siz fark eder demişsiniz. Güvenli gezinme açık değil.
Olmasa da fark eder, tarama yaptığı sırada sadece açık işlemleri değil sistem dosyalarını da tarıyor ve olası bir host değişikliğini fark eder. Ancak yine de gerçek zamanlı kullanmanızı öneririm.

Sizi uğraştırıyorum ama bu konuları pek bilmediğim için anladığim kadarıyla. Benim cihazım onun cihazına bağlı oluyor ya da benim cihaz ona mi çalışıyor böyle anladım doğru mu?
Hayır hayır, adres defteri gibi düşünün.

PC: www.google.com'a gitmek istiyorum.
hosts: 8.8.8.8 adresine gitmelisin.

Numaraları akılda tutamayacağımız için google.com gibi domainleri ilgili IP kayıtlarına bağlamak için adres defteri görevi görüyor, bildiğiniz rehber mantığı.

Geri
Yukarı