Virüs Programı Gerekli mi?

Kim bilir şifrelerinizi, bilgilerinizi bile ele getirmişlerdir ruhunuz bile duymamıştır :) Tabii ki de gerekli..

Ben İnternet Security öneriyorum. Yazılım olaraksa ücretli: Kaspersky veya Bitdefender (Internet Security). Ücretsiz: Comodo veya Panda (Antivirus) öneririm.

Bu arkadaşın dediklerini kullanmanı tavsiye ederim.

İlle de kullanmalısınız diye bir şey yok. Şahsen ne güvenlik duvarım açık, ne de virüs programı kullanıyorum. Sadece virüs bulaştığında, silmeme gerçekten yardımcı olan bir program var, onun dışında bir program kullanmıyorum. Gerek yok çünkü. Malware Antibytes kullanıyorum, virüs kaptığınız da kesinlikle öneririm.

Bende kullanmıyorum. Bazı antivirüs programları sürekli güncelleme alır. Ve bazı a.virüs programları güncelleme ile virüs bulaştırır. Sonra bir bakarsın ... yerde virüs bulundu der.... İnternet bankacılığı ya da ösym gibi önemli yerlere girmiyorsanız bence gerek yoktur. Virüs bulaşırmı orasını bilemem. Bazen güvenlik amaçlı virüs programı indiriyorum hiç biri bişey bulamıyor.

Sizin gibi düşünen arkadaşlarım oldu. Benim pc de virüs yok tertemiz vs atıp tutardı, çocuktan USB aldım almaz olaydım içi virüs dolu bide git bunu çocuğa anlat pc de virüs var diyorum inanmıyorlar :D Pc önemli bilgileriniz yoksa gerek yok ama kredi kartı alışverişi , ödeme, ösym vb bilgileriniz pc den yapıyorsanız bulundurmanız gerekir. Şahsen ben kullanıyorum. Kullanmanızı da şiddetle tavsiyede ederim.

Daha önce aynı kafada olanlar aynı konuları açıp çok iyi bir meziyetmiş gibi "Ben kullanmıyorum ahhaha" şeklinde hava atıyorlar ancak bilmiyorlar ki gülünecek halde olduklarını.
O yüzden hiç bulaşmayın kullanmayanlara.

Daha önce aynı kafada olanlar aynı konuları açıp çok iyi bir meziyetmiş gibi "Ben kullanmıyorum ahhaha" şeklinde hava atıyorlar ancak bilmiyorlar ki gülünecek halde olduklarını.
O yüzden hiç bulaşmayın kullanmayanlara.
Böyle bir cevap bekliyordum (y) Marifetmiş gibi, kimse bize bir şey yapamaz havalarında olanlar, gerçekten gülünecek haldeler...(n)

@Murat5038 siz hangi programları yada programı önerirsiniz?
Mehmet'in en başta yazdığı ücretliler üst sıradalar önerdiklerim arasında. Ek olarak Dr web de kısmi olarak öneririm. Ücretsizler hakkında görüşümü birçok kez sosyalde yazmıştım. Bunlar yine benim için boş sözler çünkü aynı soruları herkes sorduğundan cevapları çoktan verilmişti yine.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı