Virüs programı gerekli mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şunu bilin yeter; İnternetiniz var ve tarayıcıyı açtığınız an virüslere açıksınız demektir. Açmasanız bile online yapılan bir işlemde virüs alma ihtimaliniz var. Virüs olmasa bile mail vb. işlemlerde trafiğiniz şifresiz durumdadır.

Kısaca virüs programı kullanmıyorum ben iyi kullanıcıyım diye kimse düşünmesin. Herkesin açığı var, Recep bey'in dediği gibi anti virüsünüz var diyede gidip hackercılık oynamaya çalışmayın virüslere saldırmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler verdiğiniz bilgiler ışığında en kısa zamanda bir güvenlik yazılımı kuracağım.

Antivirus yazılımını orijinal kullanın. Crack, serial gibi işlemlerde sakıncalıdır.

Güvenlik programlarını kullanmak gerekir ama çok da güvenmeyin. Çünkü crypter ile virüsleri gizleyebiliyorlar. Arka planda inip, çalışan virüsler de var. En iyisi orijinal oyun ve indirilen dosyaları güvenli bir siteden indirmek. Güvenmediğiniz dosyaları
'dan taratabilirsiniz. Birde burada şifreli rar'ları taratmayın, virüs varsa da bulamayabilir.

Tabii ki gerekli. Her yerden virüs bulaşabilir. Korsan yazılımlar falan kullanıyorsanız ve inat ediyorsanız kullanmakta virüs programınızı geçici olarak kapatır sonra açarsınız. Param falan yok diyorsanız Avast! kurun, yetiyor.

Ben virüslerle uğraşmam. Zaten HDD virüs cenneti. Arasan her şey bulunur: malware, trojan... Ama önemli dosyalarda olduğu için karışmıyorum. Bazıları zararsız. Bazısı driver. Bazı full anti virüs.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı