Virüs sonucu bütün dosyalar şifrelendi ve hesaplar çalındı

Alihanaga

Hectopat
Arkadaşlar selam dün gece kardeşim 2 civarlarında bir siteden Türkçe yama indirmeye çalışmış setup dosyasını açtıktan sonra bilgisayar yavaşladığı için benim yanıma geldi. Yardıma gittiğimde ise görev yöneticisinde 5-6 tane ismini bilmediğim uygulamalar açıktı birisinin bilgisayara eriştiğini anladım sonra bütün klasörlerin içine _readme.txt.eqza diye hatırlıyorum notepad atmış.

Dosyalarımı şifrelemiş, Instagram hesabıma erişip fotoğraflar paylaşmış "thank u Elon Musk" tarzında şimdi de çalıştığım şirket için istenen şirket mailine spam mail atmaya başlamış 2000'den fazla mail gelince tedirgin olup buraya yazayım dedim. Sizce bu işten bir şey çıkar mi? Gelen mailde ilginç bana hala geri dönmedin mi geri dönmen için 1 gün 19 saat 52 dakika kaldı yazıyor altında da cart curt. Sizce ne yapmam gerek, bütün hesapların maillerin şifresini değiştirdim yardımınıza ihtiyacım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selam dün gece kardeşim 2 civarlarında bir siteden Türkçe yama indirmeye çalışmış setup dosyasını açtıktan sonra bilgisayar yavaşladığı için benim yanıma geldi. Yardıma gittiğimde ise görev yöneticisinde 5-6 tane ismini bilmediğim uygulamalar açıktı birisinin bilgisayara eriştiğini anladım sonra bütün klasörlerin içine _readme.txt.eqza diye hatırlıyorum notepad atmış.

Dosyalarımı şifrelemiş, Instagram hesabıma erişip fotoğraflar paylaşmış "thank u Elon Musk" tarzında şimdi de çalıştığım şirket için istenen şirket mailine spam mail atmaya başlamış 2000'den fazla mail gelince tedirgin olup buraya yazayım dedim. Sizce bu işten bir şey çıkar mi? Gelen mailde ilginç bana hala geri dönmedin mi geri dönmen için 1 gün 19 saat 52 dakika kaldı yazıyor altında da cart curt. Sizce ne yapmam gerek, bütün hesapların maillerin şifresini değiştirdim yardımınıza ihtiyacım var.
Para istiyordur muhtemelen şifreleri açmak için.

Para mı istiyor?
para istiyor da ben zaten formatladım bilgisayarı suan sadece maillerime giriş yapmaya çalısıyor onu da yapamadığı için spam mail atıyor

Para istiyordur muhtemelen şifreleri açmak için.
dosyalar falan zaten umrumda değil her ay fix format atarım bilgisayara ama simdi şirket maillerimde söz konusu olunca tedirgin oluyorum

Para istiyor da ben zaten formatladım bilgisayarı şu an sadece maillerime giriş yapmaya çalısıyor onu da yapamadığı için spam mail atıyor.

Dosyalar falan zaten umurumda değil her ay fix format atarım bilgisayara ama simdi şirket maillerimde söz konusu olunca tedirgin oluyorum.

Bende dosyalar için endişeleniyorsun sandım. Format at geç pek bir şey olduğunu sanmıyorum.

Bende dosyalar için endişeleniyorsun sandım. Format at geç pek bir şey olduğunu sanmıyorum.

Şimdi mail atmıs ı hacked your mail yazıp altına detaylarıyla birlikte şifremi yazmış şirket maili olduğu için kapatamıyorum maili bana 3 gün müddet sunmuştu bu 3 günden sonra artık uğraşmaz diye umuyorum

Şimdi mail atmıs ı hacked your mail yazıp altına detaylarıyla birlikte şifremi yazmış şirket maili olduğu için kapatamıyorum maili bana 3 gün müddet sunmuştu bu 3 günden sonra artık uğraşmaz diye umuyorum
Şifreni değiştir ?

Arkadaşlar selam dün gece kardeşim 2 civarlarında bir siteden Türkçe yama indirmeye çalışmış setup dosyasını açtıktan sonra bilgisayar yavaşladıeEulamalar açıktı birisinin bilgisayara eriştiğini anladım sonra bütün klasörlerin içine _readme.txt.eqza diye hatırlıyorum notepad atmış.

O yama sitesini usom.gov.tr'ye bildirin ki veri tabanımına ekleyim ve sonra başkalarıda karşılaşmasın.

Geri
Yukarı