Vodafone taahhüt bedelini CİMER'e şikayet ettim

sormix

Hectopat
Daha fazla  
Şikayete konu olan hususun cayma bedeli ile ilgili olduğu anlaşılmıştır. Şikayetiniz doğrultusunda 19/11/2021 tarihli görüşmenize ait ses kaydınız dinlenmiştir. İlgili görüşmede 12 Mbps hızındaki paketin 83 TL fiyat üzerinden 24 ay taahhütle sunulduğu, onayınızla paket değişikliğinizin yapıldığı tespit edilmiştir. Aboneliğinizin diğer firmaya yaptığınız başvuru neticesinde churn(taşıma) yoluyla 22/02/2022 tarihinde iptal olduğu görülmektedir. İptal işleminin devam eden taahhüt süresi içinde yapılmış olması nedeniyle cayma bedelinizin faturalandırıldığı anlaşılmıştır. İmzalamış olduğunuz kampanya sözleşmesinde belirtildiği üzere; abonelerin taahhüt süresi dolmadan başka kampanyaya geçmesi ya da aboneliğin taahhüt süresi dolmadan iptal ettirilmesi durumunda abonelik/kampanya iptaline kadar geçen süre boyunca yapılan indirim, cihaz bedelleri, alınmayan aktivasyon ücretleri, başvuru bedelleri veya diğer faydaların bedellerinin tahsil edilmemiş kısmının toplamı aboneye Vodafone net tarafından faturalandırılır. Şu kadar ki; bu tutar hiçbir zaman, iptal ettirilme tarihinden taahhüt süresi sonuna kadar olan dönem için seçilen kampanya kapsamında abone tarafından ödenmesi gereken toplam tutarı aşmayacaktır. Talep etmeniz halinde 0850 542 0 542 müşteri hizmetlerimiz ile görüşme sağlayabilirsiniz. *0850 542 0 542 aramaları bütün operatörler ve sabit hatlar için mevcut tarifeler üzerinden ücretlendirilecektir. Bilgilerinize sunarız, saygılarımızla" şeklindedir. Tüketici şikâyetleri, kurumumuz tarafından yapılacak düzenleme ve denetlemelerde dikkate alınmaktadır. Konu hakkında ayrıca 6502 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanun kapsamında yer alan parasal sınırlar içerisinde tüketici hakem heyetleri ve/veya tüketici mahkemelerine başvuruda bulunabilmesi de mümkün olmakla birlikte; tüketici hakem heyeti veya yargı sürecinin işletilmesi durumunda, süreç sonunda tesis edilen kararın ifası başvurucu ve başvurulan taraflarca genel hukuk hükümleri kapsamında gerçekleştirilmekte olup, kararın ifası hususundaki taleplerin ifaya yükümlü olan ilgili muhataba (şirket) yöneltilmesi gerekmektedir. Konunun yargıya intikali akabinde tesis edilen kararın ifası hususunda kurumumuzun görev ve yetkisi bulunmamaktadır. Ayrıca, bürokrasi ve kırtasiyeciliğin azaltılması ile başvuruların ilave yazışmaya ihtiyaç olmaksızın doğrudan ilgili muhatabı tarafından ivedilikle işleme alınarak sonuçlandırılması kapsamında, sonraki tüketici şikâyeti başvurularının tüketici tarafından hizmet alınan işletmecinin internet sitesinde yer alan ve şikâyetler/işletmeci cevaplarının kurumumuza iletildiği "tüketici şikâyetleri" bölümünden yapılması halinde, başvurular daha etkin ve hızlı sonuçlandırılacaktır. Bilgilerinize sunulur.

468, 61 TL taahhüt geldi. Onlara ses kayıtlarını inceleyin. Taahhütsüz anlaşmıştık dedim. İnceleme sonucunda "onaylıyorum" dediğim için taahhüt var mı yok mu laflarına bakmamışlar. 2 yıl ve uzun taahhütlerde bedel ödemeden cayma hakkımı kullanmak istiyorum dedim. Ondan neden sonuç alamadım anlamadım. Sonuç alabilmek için mahkemeye mi vermek gerek? Yardımcı olur musunuz? Ayrıca 2 yıllık taahhüdü 3 ay kullandım. 83 TL olan fatura 63 TL geliyordu 20x3 = 60 TL indirim bedeli var. Neden 464 TL gibi uçuk bir rakam çıkıyor.

468, 61 TL taahhüt geldi. Onlara ses kayıtlarını inceleyin. Taahhütsüz anlaşmıştık dedim. İnceleme sonucunda "onaylıyorum" dediğim için taahhüt var mı yok mu laflarına bakmamışlar. 2 yıl ve uzun taahhütlerde bedel ödemeden cayma hakkımı kullanmak istiyorum dedim. Ondan neden sonuç alamadım anlamadım. Sonuç alabilmek için mahkemeye mi vermek gerek? Yardımcı olur musunuz? Ayrıca 2 yıllık taahhüdü 3 ay kullandım. 83 TL olan fatura 63 TL geliyordu 20x3 = 60 TL indirim bedeli var. Neden 464 TL gibi uçuk bir rakam çıkıyor.
3 ay kullandıysanız bu kadar çıkmaması gerekiyor. Bir ihtimal modem kira bedeli, kurulum ücreti falan derken bu kadar gelmiştir. Müşteri hizmetlerini aradınız mı caymadan önce?

2 yıllık taahhütlerde dediğiniz gibi bir şey maalesef mümkün değil, her türlü alıyorlar. Ama sizin kullanımınız sadece 3 ay, bu kadar çok çıkmaması lazım. @Dejuf

2016'dan beri Vodafone kullanıyorum. Modem kendimin. Kurulum yapılmadı. Paketim kasım 2021 tarihinde yenilendi. 2 yıllık taahhüt başladı.
Mesut Çevik'in bir videosunda izlemiştim. 2 Yıl ve üzeri taahhütlerde kullanıcının cayma bedeli ödeme zorunluluğu yoktur denmişti.

2016'dan beri Vodafone kullanıyorum. Modem kendimin. Kurulum yapılmadı. Paketim kasım 2021 tarihinde yenilendi. 2 yıllık taahhüt başladı.
Mesut Çevik'in bir videosunda izlemiştim. 2 Yıl ve üzeri taahhütlerde kullanıcının cayma bedeli ödeme zorunluluğu yoktur denmişti.
Adam doğru diyor ama ISS'ler indirim bedeli adı altında alıyorlar ne yazık ki. 4 ay kullanmışsınız, bu kadar olmamalı. Tavsiye edebileceğim tek şey bunlara o kadar para kaptırmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı