VPN kullanan birinin IP bilgileri bulundabilir mi?

Bunu düşünüyoruz şu an. Bir de saldırı değişken IP ile yapılıyor sabit bir VPN'de durmuyor. Tek IP'de kalsa bence bir şekilde bulunabilir. Bu değişken için ne diyorsunuz? Fikirleriniz neler?
Zombileştirilmiş farklı farklı bilgisayarlardan da saldırı yapılabiliyor. Kurbanları varsa veya kurbanları olan birine para verirse yapabilir. Yada sürekli vekil sunucu değiştirebilen yazılımlar da var. :)

Kesin olarak bulunabilirsiniz diye düşünenlerin daha derin düşünmeleri tavsiye edilir.

Gerekli açıklamayı yapmış. Fakat dediği gibi, tam çözüm olmayabilir. Şöyle olmayabilir, saldırı Türkiye'den geliyordur, sunucu zaten yurt dışında olabilir...
Bu konu hakkında sunucuyu size tahsis eden firma ile görüşmeniz süreci çözüme kavuşturabilir.
"Abiii açıyorum vipienn, oluyorum görünmez..." Böyle bir dünya yok.

Botnet saldırısı olabilir. Ayrıca VPN olduğunu nasıl anladınız?
Bağlantı yurtdışından.

Tek bir VPN ile zaten gizlilik her zaman söz konusu olmaz. :) Ama o VPN'e bile farklı bir VPN ile bağlanabilir. Ona da öyle bağlanır. Ona da. Ona da derken tren kuyruğu yapanlar var :D

Bakınız: Tor Browser (İndirmeniz önerilmez!)
Bağlantı yurt dışından olması VPN olduğu anlamını kazandırmıyor.
Buna kesinlikle katılıyorum. Hatta dışarıdan zombileştirilmiş VPN kullanmayan gerçek bir bilgisayar bile olabilir.

Tek bir VPN ile zaten gizlilik her zaman söz konusu olmaz. :) Ama o VPN'e bile farklı bir VPN ile bağlanabilir. Ona da öyle bağlanır. Ona da. Ona da derken tren kuyruğu yapanlar var :D

Bakınız: Tor Browser (İndirmeniz önerilmez!)

İndirmemiz niye önerilmiyor acaba? :D İndirince kapımızda siber güvenlik mi beliriyor?

Gerekli açıklamayı yapmış. Fakat dediği gibi, tam çözüm olmayabilir. Şöyle olmayabilir, saldırı Türkiye'den geliyordur, sunucu zaten yurt dışında olabilir...
Bu konu hakkında sunucuyu size tahsis eden firma ile görüşmeniz süreci çözüme kavuşturabilir.

Botnet saldırısı olabilir. Ayrıca VPN olduğunu nasıl anladınız?
Az önce sunucu ile görüşenler ile konuşuyordum VPN değil yurtdışından makinelerle yapılmış diyorlar sanırım en makul çözüm yurtdışı bağlantısını kesmek doğru muyum?

Az önce sunucu ile görüşenler ile konuşuyordum VPN değil yurtdışından makinelerle yapılmış diyorlar sanırım en makul çözüm yurtdışı bağlantısını kesmek doğru muyum?
Para ile satılan DDOS servisleri de kullanıyor olabilirler. IPStress gibi. Eğer saldırıyı yapan kafasına takmışsa bu kalıcı bir çözüm olmaz ama evet, geçici bir çözümdür.

Az önce sunucu ile görüşenler ile konuşuyordum VPN değil yurt dışından makinelerle yapılmış diyorlar sanırım en makul çözüm yurtdışı bağlantısını kesmek doğru muyum?

VPN mi yoksa yurt dışından gelen bir istek mi bunu bilmiyoruz. Ama yurt dışı bağlantısını engellerseniz, erişimleri engelleneceği için bir daha saldırı girişiminde bulunamazlar (Yurt içi olmadığı müddetçe).

İstediği VPN'i açsın isterse kendine özel Tor Ağı kursun yine de suç işleyen kişi tespit edilebilir. Çok güvenli diye belirtilen Tor Ağı bile log tutuyor arkadaşlar, yoksa Lulzsec, Anonymous gibi büyük hacker grupları nasıl yakalandı? İnternette illegal işler yapmayın. Burası açık internet!

Geri
Yukarı