Vücüt nasıl şekillendirilir?

Anılwef

Zeptopat
Selamlar, cümleye nasıl başlasam bilemedim. Ama sorunumu şöyle anlatmak isterim 63 kiloyum ve neredeyse 180 boyundayım sorunum ise şu üst vücudum zayıfken bacaklarım ve kalçam kilolu garip bir şekilde spora gitmemi söyleyenler olabilir ama maalesef ki zamanım yok. 17 yaşındayım okul derken spor için zamanım kalmıyor. Evde bunları yaparak halledebilirsin diyebileceğiniz bir yöntem varsa beni bilgilendirirseniz sevinirim. Sorunumu daha çok açmam gerekirse kalça tarafım dışa doğruyken bacaklarım kalın alt taraflar çok fazla kalın değil ama dıştan bakan bir insan genellikle 70 75 kilo gibi görüyor. R belim çok ince kalırken alt taraflarımın bu kadar yağlı kalması cidden canımı sıkıyor. (gün içinde okula giderken veya dönerken yürüyorum hareketsiz kalan bir insan değilim) dediğim gibi yardımcı olabilecek kişiler yazarsa çok memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yağ oranını düşük oranlara getirmek için dediğim şeylerle uğraşmanız gerekiyor. "yok ben uğraşamam." derseniz; sabah vakti aç karnına, ev egzersizi üzerine kardiyo yapmanız yeterli olur.

Hocam mesela yağ oranımı hallettim diyelim. Benim aklımda kalan konu ise şu. Mesela kol çalışacağım, önce ön kol mu çalışacağım yoksa arka kol mu (isimlerini pek bilmiyorum)? Yoksa ikisini birden mi çalışacağım? Kısacası belli bir sırası var mı? Başlamışken yanlış çalışıp orantısız vücudum olsun istemiyorum.

Hocam mesela yağ oranımı hallettim diyelim. Benim aklımda kalan konu ise şu. Mesela kol çalışacağım, önce ön kol mu çalışacağım yoksa arka kol mu (isimlerini pek bilmiyorum)? Yoksa ikisini birden mi çalışacağım? Kısacası belli bir sırası var mı? Başlamışken yanlış çalışıp orantısız vücudum olsun istemiyorum.

Bir gün biceps(ön kol kası) bir gün triceps(arka kol kası) çalışabilirsiniz veya ikisini de aynı gün çalışabilirsiniz. Fark etmez.
Ben ikisini de aynı gün yapıyorum.

Bir gün biceps(ön kol kası) bir gün triceps(arka kol kası) çalışabilirsiniz veya ikisini de aynı gün çalışabilirsiniz. Fark etmez.
Ben ikisini de aynı gün yapıyorum.

Peki sizce öncelik olarak nereler ağırlık vermeliyim? Kol, göğüs, sırt, karın gibi? (bu arada saçma veya yanlış düşünüyor olabilirim kusuruma bakmayın :) )

Split çalışmak istiyorsanız ona göre hazırlanmış olan programlara bakabilirsiniz.
Benim tercihim her gün et yeme imkanınız yoksa haftada 3 gün Full-Body idmandan yana.

İvan ruskov önermem.
ALFA kanalını izle ve kendini geliştir dostum. Ben bu kanal sayesinde bayağı değiştim.
Fakat bir çift dambıl almanız gerekir.
İvan Ruskov body building yaptıktan sonra yani kendisi gelişmiş millete hareket gösteren kişiler gibi değil bizzat içimizden aramızdan biri olarak bizle beraber spor yapıyor ve youtube a kaydediyor yani arkadaş samimi olmakla kalmayıp geçekçi olarak bizlere sunuyor kanalı önermeme sebebiniz nedir?

İvan Ruskov body Building yaptıktan sonra yani kendisi gelişmiş millete hareket gösteren kişiler gibi değil bizzat içimizden aramızdan biri olarak bizimle beraber spor yapıyor ve YouTube'a kaydediyor yani arkadaş samimi olmakla kalmayıp geçekçi olarak bizlere sunuyor kanalı önermeme sebebiniz nedir?

Bazı videoları sadece izlenme için yapılmış yararsız videolar.
Örnek olarak bir ekipmansız kol çalışma videosunda ayağını tutmuş kaldırıp indiriyor. Neymiş biceps çalıştırıyormuş.
Yararlı videolar da var tabii ama çok daha detaylı Türk kanalları varken kesinlikle o adamı önermiyorum.

Bazı videoları sadece izlenme için yapılmış yararsız videolar.
Örnek olarak bir ekipmansız kol çalışma videosunda ayağını tutmuş kaldırıp indiriyor. Neymiş biceps çalıştırıyormuş.
Yararlı videolar da var tabii ama çok daha detaylı Türk kanalları varken kesinlikle o adamı önermiyorum.
Yıllardır bu işle uğraştım fakat ne bir salona gittim ne de özel hoca tuttum kendi imkanlarım ile internetten araştırmalarım sonucunda Türk kanallarının sadece lafta ve gösterişte olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Tabi ki ivan ruskov denilen kanalda da doğru hareketler yok bazıları saçma olup insana sorgulatıyor fakat Türk kanalları kadar işin gösteriş kısmında değil. İmkanı olmayan arkadaşlara önerim yabancı kanalları takip etsinler emin olun Türk kanalları sizin zamanınızı daha çok alacaktır.

Geri
Yukarı