Vücut geliştirme soru cevap

Peki sizce spora başlayıp yağlarımı kasa dönüştürmem mantıklı olur mu? Doğrusu bu mudur, zira bana hep böyle söylüyorlardı fakat ne kadar doğru, ne kadar yanlış bilmiyorum.
Katılmıyorum. Yağ yakılır kasın büyüme orani artar çünkü testo kas kütlesinin büyümesinde büyük bir etkendir. Daha az yağ daha çok kaslı ve parçalı gösterir. Babamda derdim ki yağsız insanlar bizden güçsüzdür. Yağlarınızı fazla kaybetmeyin bence bu kadar takılmayım sadece çalışın. Yiyin ve uyuyun. Koşun.

Yaşım 33, boyum 185, kilom 80.
Bugüne kadar herhangi bir sporla ilgilenmedim,
kondisyon vs yok gibi.
Ama artık daha iyi, kaslı görünmek istiyorum.
Tavsiyeleriniz?

Yaşım 33, boyum 185, kilom 80.
Bugüne kadar herhangi bir sporla ilgilenmedim,
kondisyon vs yok gibi.
Ama artık daha iyi, kaslı görünmek istiyorum.
Tavsiyeleriniz?
İş çıkışı sigara ,alkol ve kafelerde boş yapip nargile içen arkadaş çevresini bırakıp en uzak gyme kaydolmak. Bisikley satin al ve o yolu bisikletle git gel eziyet çek 1 aya pes etmezsen gerçekten istiyorsun demektir.

İş çıkışı sigara ,alkol ve kafelerde boş yapip nargile içen arkadaş çevresini bırakıp en uzak gyme kaydolmak. Bisikley satin al ve o yolu bisikletle git gel eziyet çek 1 aya pes etmezsen gerçekten istiyorsun demektir.
Alkol, sigara yok zaten...
Tek sorun motivasyon, onun da çaresine bakacağız artık...

Bu tam olarak benim taktiğim eğer gerçekten böyle isen profilim fotoğrafımdaki gibisindir. Sadece ben 1.86'yım. Muhtemelen sende benim gibi kalıplısındır ve yağlı. Şuan bulunduğun nokta güzel ağırlık antremanlarını biraz daha izole taktiği yapıp. Kardiyoya başla tabi parçalanmak ve daha sağlıklı olmak istiyorsan. Diyette yap.
Benim bulklı halim seninkinden biraz farklı bir de göğüs sıkıntım var yandan büyük gözükürken önden çok büyük gözükmüyor. Omuzlarım ve sırtım yeterince iyi durumda, fakat genel olarak senin gibiyim denilebilir kol durumu falan. Yağ oranı düşük halimi merak ediyorum, şu cheat meal olayına da pek alışık değilim pek duymadım. Şu zamana kadar dirty bulk içerisindeydim, karın antremanını da 3 büyük harekette(squat-deadlift-benchpress) kilomu arttırmak için yapıyordum, sixpack falan gözüksün diye değil. 70 kiloda falan bırakırım herhalde, kas kütlesi kaybetmekten korkuyorum. Geçen sene giydiğim 5-6 ceketten bir tanesi bile şu an olmuyor, sırtımı ve omzumu sıkıyor. Benim için hem iyi hem de kötü bir durum. :D 2-3 ay falan denerim max, 70-75'e düştüğüm zaman definasyon öncesi-sonrası resimleri buradan paylaşırım. Bu yorumu buraya parkedeyim, pazartesi başlayacağım dediğim tekniklerle. Pek de fazla kasasım yok. Şu an ufaktan göbek var fakat üzerinden karın kaslarım gözüküyor, o durumdan kurtuluncaya kadar omzum nasıl bir pozisyon alacak merak ediyorum.

Uzun süredir bu sporun içindeyim fakat genelde biraz da Powerlifting tarzı çalışıyorum.
Bu işleri genelde ücret karşılığı yapıyorlar ama ben de çok eskiden bu yollardan geçtiğim için bu spora yeni başlayanlara yardımcı oluyorum.
Bu konu altında ağırlık sporu ile ilgili soru cevap şeklinde sorularınız olursa yardımcı olabilirim ve genel anlamda fikir alış verişi yapabiliriz :)

17 yaşımda vücut geliştirme sporuna başladım. Aralıklarla vücut geliştirme spor yaptım. Amatör basketbol takımında 2 sene oynadım. Hayatımda hep bir hareket vardı. 185 boyum var. Sabit 85 kiloydum ama zayıf görünüyordum. 3 sene önce tam zamanlı işe girdim. Geçen senede evlendim. Düzenli spor yapamıyorum ve kilom 110. Aşırı kilolu gözükmüyorum fakat kilom rahatsız ediyor. Diyet fayda etmiyor. Kilo veremiyorum.
Vücut sporsuzluğa alışır mı? Spora tekrar başlasam, bıraktığımda tekrar aynı kiloları görür müyüm? Ne yapmalıyım hiç bilmiyorum.

17 yaşımda vücut geliştirme sporuna başladım. Aralıklarla vücut geliştirme spor yaptım. Amatör basketbol takımında 2 sene oynadım. Hayatımda hep bir hareket vardı. 185 boyum var. Sabit 85 kiloydum ama zayıf görünüyordum. 3 sene önce tam zamanlı işe girdim. Geçen senede evlendim. Düzenli spor yapamıyorum ve kilom 110. Aşırı kilolu gözükmüyorum fakat kilom rahatsız ediyor. Diyet fayda etmiyor. Kilo veremiyorum.
Vücut sporsuzluğa alışır mı? Spora tekrar başlasam, bıraktığımda tekrar aynı kiloları görür müyüm? Ne yapmalıyım hiç bilmiyorum.
Şuan bir sakatlık sebebi ile aynı durumdayız. İlerleme kaydedersem bende bunu araştırıyorum şuan. Nasıl kilo ve su atarım kardiyo ve gym işe yaramıyor. Beslenme içinde gerekli olayı sağlayamıyorum eğitim ve masraflar sebebi ile. Kas asla hafızasını unutmaz tekrar kaslandım ama kilolu hissediyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı