Vücut geliştirmek için neler yapılmalı?

zilyoner

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Jailor's Room
Daha fazla  
Öncelikle spor salonuna gitmek için zamanım yok. Zaten okulum tam gündü fakat, sabahçı öğlenci sistemine geçildi. Öğlenci oldum. Yani sabah okula gitmeden baya bir zamanım oluyor. Akşam 7'de evde oluyorum. Sizce neler yapmalıyım. Bu işin üzerine düşüp düzgün bir şey olmak istiyorum. Bu arada kilom ve boyum normal. Vücudum spor için hazır. Boyum 1.75 civarı, kilom ise 65.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tavsiyem salona gitmen, ama iradeli bi insansan evdede çeşitli hareketler yaparaktan ufaktan şekillendirmeye başlayabilirsin vücudunu. :)

Liste halinde yazıyorum hepsini uygulaman gerekiyor çünkü bu iş kararlı olanların işi;
  • Spor salonununa yazıl ve eğer yazılamıyorsan günlük egzersiz programları internette bolca mevcut onlardan en düzgün olanını seç ve her gün tekrar et.
  • Yemeklerini belli saatlerde yemeye ve yeterli miktarda protein tüketmeye dikkat et.
  • Uyku düzenin çok önemli vücut uykuya çok ihtiyaç duyar kendine bir düzen belirle.
  • Sigara, alkol gibi alışkanlıklara sakın ola bulaşma.
Bu 4 maddeye dikkat ettiğin ve uyguladığın sürece vücudun sürekli gelişecektir. İlk 3 ay içerisinde vücudunda değişiklik fark edeceksin ancak sonrasında değişim yavaşlayacak gözünle anlayamacağın hale gelecek ama 1 sene sonra baktığında vücudunun düzgün bir duruşa ve görünüşe sahip olduğunu fark edersin. Şimdiden başarılar :)

Sabah 07:00'da uyanıp akşam 23:30'da uyuyorum. 08:00-18:00 arası çalışıyorum. Spor yaptığım salon evime ve çalıştığım şirkete uzak. Buna rağmen sporumu aksatmadan idame edebiliyorken senin spor yapmaya zaman bulamamana şaşırdım. Sabah okula gitmeden önce bir sürü vaktin var, okuldan sonra da uyuyana kadar keza öyle. Sosyal medyada boşa harcayacağın zamanı spor salonuna ayırmayı öğrendiğinde aslında ne kadar çok vaktin olduğunu anlayacaksın.
Sevgiler.

Dediğim gibi, spor salonuna gidecek vaktim yok. Okuldan önce gidiyim desem, okulda yorgun olurum. Sabah okula yetişme telaşıda istemiyorum. Salon haricinde diye sordum. Dediklerinizi uygulayacağım.

Şınav + barfiks + dips + squat bu hareketlerle başlayabilirsin. Streetworkout yada Full home body şeklinde. İlk 1 hafta alıştırma olarak her hareketi 3x15 tekrar uygula. 1 hafta sonra alışınca süper set yap. 5 KG dumbell alabilirsende shoulder press ve latharel raise çalış.

Sabah 07:00'da uyanıp akşam 23:30'da uyuyorum. 08:00-18:00 arası çalışıyorum. Spor yaptığım salon evime ve çalıştığım şirkete uzak. Buna rağmen sporumu aksatmadan idame edebiliyorken senin spor yapmaya zaman bulamamana şaşırdım. Sabah okula gitmeden önce bir sürü vaktin var, okuldan sonra da uyuyana kadar keza öyle. Sosyal medyada boşa harcayacağın zamanı spor salonuna ayırmayı öğrendiğinde aslında ne kadar çok vaktin olduğunu anlayacaksın.
Sevgiler.
Yanlış anlamayın ama düzenli uyumak, belirli bir vakitte aksatmadan ağırlıklar kaldırmak, düzenli beslenmek... Bana çok saçma geliyor, kendimi robotlaşmış gibi hissederdim açıkçası.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı