Vücut yapan bir kişi cips yer mi?

"PHANTOM"

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Normalde haftada 3 kez falan cips yiyen bir kişiyim. Spora başladım yaz tatilini boş geçirmeyeyim diye. Cips seven birisi olarak da canım çekti ama yemedim. Başlayalı 2 gün oldu. Sizce 1 kereden bir şey olmaz mı? Yoksa hiç yememeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Normalde haftada 3 kez falan cips yiyen bir kişiyim. Spora başladım yaz tatilini boş geçirmeyeyim diye. Cips seven birisi olarak da canım çekti ama yemedim. Başlayalı 2 gün oldu. Sizce 1 kereden bir şey olmaz mı? Yoksa hiç yememeli miyim?

1 kere yersen sürekli yeme isteği duyarsın sakın öyle bir hata yapma

Yağ oranı düşük cipsleri öneririm size başka bir şey diyemem.

Yani yememen daha doğru olur tabii gene yersin fakat 2 haftada bir falan ye yani ne kadar az kolari o kadar iyi yeni başladıysan çalışmalarını olumsuz etkileyebilir.

2-3 hafta sabret daha sonrasında kesilir isteğin.

"Hayvan gibi olmak için hayvan gibi yemek gerekir" diye boşuna dememiş, adını hatırlayamadığım ünlü vücut geliştirmeci.
Yediklerinizin miktarı yağa dönüşecek kadar fazla değilse, bence pek de zararı olmaz. Yaşının 20 veya 20'den küçük olduğunu varsayarak konuşursak, hiçbir şey olmaz. Götür cipsleri, bi' paket de benim yanımda var! :p

Spor bir süre yapılıp bırakılacak bir şey değil, bir süre sonra artık hayatının bir parçası olmaya başlayacak, kimi zaman bıraktığın birkaç haftalık dönemler bile olacak ama her türlü hayatına yaydığın bir şey olacak spor. O yüzden kendini bu kadar sıkma. Tabii ki kendi sağlığın için hiç yemesen bile daha iyi olur. Ama istediğin şeyi ye, kendini çok zorlama. Yeter ki hayatının genelinde sağlıklı beslenmeye dikkat et. Çok kasıntı olmaya gerek yok eğer profesyonel olmayı düşünmüyorsan. İyi sporlar şimdiden.

Geri
Yukarı