15 yaşındaki kişi günde 100 şınav çekerse vücut yapabilir mi?

Faruk0981256

Femtopat
15 yaşındayım, günde 100 şınav çeksem vücut yapabilir miyim? Ayrıca şu bilek yayını alsam faydası olur mu ve bileğimi geliştirir mi?

Not: Beslenme programım yok, evde ne yemek yapılırsa onu yiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Belirli bir düzeye kadar gelişebilirsin. Ve git gide 100 şınavı arttırmalısın, ayriyeten dips, barfiks gibi şeylerde yapabilirsen fit, sade bir vücuda sahip olabilirsin.

15 yaşındayım, günde 100 şınav çeksem vücut yapabilir miyim? Ayrıca şu bilek yayını alsam faydası olur mu ve bileğimi geliştirir mi?

Not: Beslenme programım yok, evde ne yemek yapılırsa onu yiyorum.

Bence beslenme programı olmadığı sürece yapacağın hareketler bir işe yaramayacağını düşünüyorum.

Bence beslenme programı olmadığı sürece yapacağın hareketler bir işe yaramayacağını düşünüyorum.

Beslenme programının aman aman bir etkisi olduğunu düşünmüyorum, gerçekten vücut geliştirmek isteyen ve sağlam bir vücudum olsun isteyenler için kullanılmalı. Zaten evde günlük olarak karbonhidrat, protein değerlerini alabiliyor bir kişi. Pilav tavuk muhabbeti kolay ve en ucuz yoldan bir vücut geliştiricinin alması gereken protein ve karbonhidrat değerini almasına yarar. Yani sadece şınav çekerek bir şeyi oturtamazsın. Birçok evde ağırlıksız şekilde yapabileceğin var o hareketleri dene, yediğin yemeğin porsiyonunu arttırmayı dene, hangi gıdada karbonhidrat mı protein mi var bilmen gerekiyor. Ona göre yersen gayet güzel bir şekilde gelişebilirsin.

Beslenme programının aman aman bir etkisi olduğunu düşünmüyorum, gerçekten vücut geliştirmek isteyen ve sağlam bir vücudum olsun isteyenler için kullanılmalı. Zaten evde günlük olarak karbonhidrat, protein değerlerini alabiliyor bir kişi. Pilav tavuk muhabbeti kolay ve en ucuz yoldan bir vücut geliştiricinin alması gereken protein ve karbonhidrat değerini almasına yarar. Yani sadece şınav çekerek bir şeyi oturtamazsın. Birçok evde ağırlıksız şekilde yapabileceğin var o hareketleri dene, yediğin yemeğin porsiyonunu arttırmayı dene, hangi gıdada karbonhidrat mı protein mi var bilmen gerekiyor. Ona göre yersen gayet güzel bir şekilde gelişebilirsin.

Düşüncene saygı duyarım fakat benim demek istediğim evde yağlı yiyecekler ve hamur işleri sık sık yapılıyorsa sıkıntı olduğunu demeye çalıştım.

Düşüncene saygı duyarım fakat benim demek istediğim evde yağlı yiyecekler ve hamur işleri sık sık yapılıyorsa sıkıntı olduğunu demeye çalıştım.

E tabii o konuda haklısınız, evde çok fazla kek, börek gibi şeyler tüketmemeniz gerekiyor tabii ki. Ama günlük olarak pilav, makarna, ıspanak, yoğurt, süt, çorba gibi yiyeceklerle gelişmekte mümkün. Sizin dediğiniz şekilde çok fazla hamurişi yemek yağlanma yapar.

Fit olursun ancak vücut yapmak başka bir şey. Beslenmene, antrenmanına, kullandığın Suplement'lere çok dikkat etmelisin. Ayrıca, salondaki aletler kas gruplarına nokta atışı etki yaptığı için evde de böyle imkanlar olmadığı için vücut yapamazsın ancak fit olursun bir de yanına mekik ekle yaza kadar düzenli çek tatilde güzel Sixpack'lerin olur çok yağlı değilsen tabii.

Yarar, her gün aylarca 100 şınav çeksin vücudu yerine oturur işe yaramamak gibi bir şey yok bu sporda, spor yaptığım dönemler beslenmeme çok dikkat etmedim 50 kg ile 30 cm kol gördüm beslenmeme dikkat etseydim daha üstünü görürdüm, gelişir ama öyle diğerleri gibi değil.

19 Ocakta kolumun ve bileğimin fotoğrafını çekmiştim kolumun ve bileğimin durumu iyi mi? Daha fazla geliştirebilir miyim?

Yarar, her gün aylarca 100 şınav çeksin vücudu yerine oturur işe yaramamak gibi bir şey yok bu sporda, spor yaptığım dönemler beslenmeme çok dikkat etmedim 50 kg ile 30 cm kol gördüm beslenmeme dikkat etseydim daha üstünü görürdüm, gelişir ama öyle diğerleri gibi değil.

Amacım kaslarımı belirginleştirmek ve fit bir vücuda sahip olmak. Beslenme programı olmadan bunları yapabilir miyim?

Dosya Ekleri

• D067143C-BAD6-4C25-A974-DB03BEA57D19.jpeg
    D067143C-BAD6-4C25-A974-DB03BEA57D19.jpeg
    44,3 KB · Görüntüleme: 100
  • 257145C3-EC0E-4E68-B15D-93CB4A8544DA.jpeg
    257145C3-EC0E-4E68-B15D-93CB4A8544DA.jpeg
    98,4 KB · Görüntüleme: 100

Yeni konular

Geri
Yukarı