Web geliştirmenin geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz?

@563834 çok yanlış düşünüyorsun belli ki yapamamışsın burada saçma sapan şeyler yazmışsın.

PHP bile internette %70 civarda kullanılırken aynı zamanda girdiğin tüm siteler yeni açılan siteler yapılıyor ve sen gereksiz diyorsun?
HTML CSS JS iyi olacak ki diğer dilleri öğrensin.

@563834 çok yanlış düşünüyorsun belli ki yapamamışsın burada saçma sapan şeyler yazmışsın.

PHP bile internette %70 civarda kullanılırken aynı zamanda girdiğin tüm siteler yeni açılan siteler yapılıyor ve sen gereksiz diyorsun?
HTML CSS JS iyi olacak ki diğer dilleri öğrensin.
İşte bi puan alamamış (88 az bence) gitmiş Bilişim bölümüne ben çok iyi biliyorum diye geçiniyor. Takmamak lazım hocam.

Herkese selam.

Kısa bir süre önce HTML ile birlikte web geliştirme çalışmalarına başladım. İlk isteğim iOS developer olmak için çalışmaktı ancak gerekli şeyleri edinmem mümkün değil şu an, MacBook gibi. Ben de onun yerine Web'e yönelmeye karar verdim ve çalışmaya başladım. HTML, CSS, JavaScript, React ve Node.js gibi bir sıralama yaptım kafamda şimdilik.

Ancak internette, Twitter'da vs. web geliştirmeyle ilgili şeyleri okuduğumda birçok kişi webi sadece Front-End alanı üzerimden eleştirip yorum yapıyor ve genellikle kötü yorumlar oluyor bunlar. "herkes front-endçi oluyor, çok fazla şişlik var bu alanda, veri madenciliğine, yapay zekaya yönelin" gibi gibi şeyler. Ve bunlar çalışma motivasyonumu da etkiliyor biraz.

Sizler web geliştirmenin geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yani benim fikrim bu tabiki ama bana kalırsa web ile bir işletim sistemi bile yapılabilir web önü açık bir alan birde yapay zekayla birleştirirsen mükemmel olur

Geri
Yukarı