Windows 10 superlite kullanılır mı?

Xticker1

Hectopat
Daha fazla  
RAM
4 GB
SSD veya HDD modeli
BIOSTAR S100-120GB
Ekran kartı
GeForce 820M
Anakart
Inspiron 3542
İşlemci
i5 4210U
Windows 10 Pro kullanıcısıyım 4 GB RAM'im var, yetmiyor. Bilgisayar zorlanıyor. Arkadaşımın tavsiyesi üzerine ghostspectre (sanırım Windows 10 superlite ile aynı) hakkında araştırma yapmaya, bana uyarsa da geçiş yapmaya karar verdim. Sizce nasıl bir sistem? Oyunlarda ne derece performans alırım? Nasıl driver yedekleyebilirim? Nasıl yükleyebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 Pro kullanıcısıyım 4 GB RAM'im var, yetmiyor. Bilgisayar zorlanıyor. Arkadaşımın tavsiyesi üzerine ghostspectre (sanırım Windows 10 superlite ile aynı) hakkında araştırma yapmaya, bana uyarsa da geçiş yapmaya karar verdim. Sizce nasıl bir sistem? Oyunlarda ne derece performans alırım? Nasıl driver yedekleyebilirim? Nasıl yükleyebilirim?

Orijinal ISO ile kurulum yapıp sonra kendiniz debload yapabilirsiniz daha sağlıklı olur.

Nasıl yapabilirim bi videosu falan var mı?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

4GB RAM ile Windows 7 de kullansanız sanal belleğe mahkûmsunuz çünkü çalıştıracağınız örneğin internet tarayıcı gibi programlar güncel olmak zorunda. Yani sistem 3 küsür GB kadarını fiziksel RAM'den kullanacak ve gerisi için SSD'den yardım alacak. SSD'yi en azından 250GB'a yükseltme şansınız yok mu? Tabi C: diskinizde az yer kaldığına dair uyarılar alsaydınız bu yükseltme daha sorun çözücü olurdu fakat yine de SSD performansı artarsa bilgisayarınız daha az zorlanacaktır. Bilgisayarınızın SATA III desteği var görünüyor. RAM yatırımı yapamadığınız durumda SSD yatırımı yaparsanız ölü bir yatırım olmayacağını söyleyebilirim.

Geri
Yukarı