Windows 10 tablet PC'ye Linux kurulur mu?

Cevabınız için teşekkür ederim. Genel olarak sistem özellikleri şu şekilde.

Intel(R) Atom(TM) CPU Z3735f @1.33GHz
2GB RAM
Intel HD Graphics
32GB hafıza

Hangi Linux distrosunu önerirsiniz?

Normal x86_64 mimarili işlemci mevcut. ARM64 kurmanıza gerek yok.
Listeye baktım ama çok fazla dağıtım var ve bu tarz şeylerde kafam çok karışıyor. Önerdiğiniz bir linux dağıtımı var mı? Gündelik kullanım için.

Daha önce ZorinOS, Ubuntu ve Kali kullanmıştım. Özellikle kali arayüzünü beğeniyorum. Çok bilgisi olan birisi değilim ama birden fazla pencereye sahip olması falan tatlı geldiydi. Bir tarafta sürekli açık olan programlar varken diğer pencereyi geçici işler için kullanıyordum.

Hocam bu epey kötü bir sistem yalnız. Debian 32 bit kursanız fena olmaz.
Bu sistemde zaten çok fazla bir şey yapmayacağım. Gündelik ufak YouTube, forum gezintileri falan.

32 bit kullanmak istemiyorum derseniz Lubuntu kurabilirsiniz. Lubuntu – The official Lubuntu home buradan indirin. ".net"le biten eski sitesine girmeyin yanlışlıkla.
Gündelik için çok fark yaratır mı ki? Lubuntuyu inceliyordum sanırım benim için yeterli bir dağıtım gibi. Ama Linux konusunda az bilgimden dolayı emin olamadım.

32 bit kullanmak istemiyorum derseniz Lubuntu kurabilirsiniz. Lubuntu – The official Lubuntu home buradan indirin. ".net"le biten eski sitesine girmeyin yanlışlıkla.

22.04.1 LTS (Jammy Jellyfish)​

20.04.5 LTS (Focal Fossa)​

Hangisini kurmalıyım sizce hocam? @TheVanguard

Gündelik için çok fark yaratır mı ki? Lubuntuyu inceliyordum sanırım benim için yeterli bir dağıtım gibi. Ama Linux konusunda az bilgimden dolayı emin olamadım.

22.04.1 LTS (Jammy Jellyfish)​

20.04.5 LTS (Focal Fossa)​

Hangisini kurmalıyım sizce hocam? @TheVanguard
Gayet yeterli bir sistem. 22.04 son sürüm, onu kurun.

Cihaz nedir?
Onla bu farklı, karıştırmayın.

O konudaki normal tablet, buradaki bilgisayar.

Yeni konular

Geri
Yukarı