Windows 10 yeniden başlattıktan sonra geç açılıyor

Benim de bilgisayar normal başlatmada 30 sanıyede masaüstü geliyor ama yeniden başlatmada 50 60 saniyeyi buluyor çözümü nedir bilemiyorum.

Temiz ön yükleme dene hocam. Direk Google yazsan bir sürü anlatım var temiz ön yüklemenin, belki bir hizmet buna sebep olabilir.

Sonuç bu sanki bir hata bulmuş gibi?
Benim de bilgisayar normal başlatmada 30 sanıyede masaüstü geliyor ama yeniden başlatmada 50 60 saniyeyi buluyor çözümü nedir bilemiyorum.

SSD mi kullanıyorsun sende?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    15,5 KB · Görüntüleme: 95
Yeniden başlatıcam simdi sorun devam edecek büyük ihtimal.

Evet eder çünkü bu konuya özellikle girdim 5 6 senedir bu laptopu kullanıyorum yeniden başlatınca geç açılması dikkatimi çekti nasıl çözüleceğini bende bilmiyorum ama yukarıda bir arkadaş sebebını anlatmıştı o mantıklı geldi.

Evet bulmuş ve düzeltmiş.

Sorun hala aynı.
Evet eder çünkü bu konuya özellikle girdim 5 6 senedir bu laptopu kullanıyorum yeniden başlatınca geç açılması dikkatimi çekti nasıl çözüleceğini bende bilmiyorum ama yukarıda bir arkadaş sebebını anlatmıştı o mantıklı geldi.

Temiz önyükleme mi çözümü diyorsun?

Sorun hala aynı.

Temiz önyükleme mi çözümü diyorsun?

Hayır çözüm değil ben 1 ay içerisinde 2 kere temiz önyükleme yaptım yeniden başlatınca hem PC geç açılıyor hem bilgisayar kasıntılı gibi geliyor. Bu arkadaşın dediği büyük ihtimal böyle yapıyor mantıklıda geldi bana.

Bilgisayarı kapat yapınca bilgisayar tamamen kapanmaz, hibernate olur fakat yeniden başlatınca her şeyi tamamen kapatıp her şeyi tekrar başlatır o yüzden daha yavaş açılır.

Geri
Yukarı