Windows 10 yeniden başlattıktan sonra geç açılıyor

Özgür Adam

Hectopat
Yer
Bursa
PC'yi güç düğmesine basıp açarken normal açılıyor fakat yeniden başlat dediğim zaman yeniden başlatıyorda 15-20 saniye bekliyor, sonra siyah ekran geliyor, klavye numlock ışığı kapanıyor, 5-10 saniye sonra tekrar yanıyor, mousenin ışığı da sönüyor. Siyah ekrandan sonra açılıyor PC. Her şeyim güncel şu an.

Son düzenleyen: Moderatör:
PC'yi güç düğmesine basıp açarken normal açılıyor fakat yeniden başlat dediğim zaman yeniden başlatıyorda 15-20 saniye bekliyor, sonra siyah ekran geliyor, klavye numlock ışığı kapanıyor, 5-10 saniye sonra tekrar yanıyor, mousenin ışığı da sönüyor. Siyah ekrandan sonra açılıyor PC. Her şeyim güncel şu an.

PC özelliklerini atarsan yardımcı olabiliriz

PC özelliklerini atarsan yardımcı olabiliriz.

Anakart: Gigabyte B450M S2H.
İşlemci: R5 2600.
Ekran kartı: MSI GTX 1660 Super Gaming X.
RAM 2x8 3000MHz DDR4.
SSD: Adata SU630.
500Watt+80 güç kaynağı.
Yeniden başlat, bilgisayarı başlatmaya göre daha geç tepki veriyor sanırsam.

Evet Gigabyte resmi çıkmıyor yeniden başlatınca.

Laptop'ım normal başlatmada 7-8 saniyede açılıyor. Eğer yeniden başlatırsam başlama süresi 40-50 saniye oluyor. Normal bir durum.

Hocam sistem özelliklerim yukarıda yazıyor laptop ile benim masaüstümde dağlar kadar fark var bu sorun 3 5 gün öncesi yoktu.

Bileşenlerin bir önemi yok. 4 farklı PC kullandım masaüstü ve laptop dahil hepsinde yeniden başlat yaptığımda normale göre çok geç açılıyordu. Windows M.2 SSD'ye yüklü olmasına rağmen açılması 40-50 saniyeyi buluyor dediğim gibi.

Bileşenlerin bir önemi yok. 4 farklı PC kullandım masaüstü ve laptop dahil hepsinde yeniden başlat yaptığımda normale göre çok geç açılıyordu. Windows M.2 SSD'ye yüklü olmasına rağmen açılması 40-50 saniyeyi buluyor dediğim gibi.

Kardeşim ben anlatamıyorum sana sanırım böyle bir sorunum yoktu PC 15 saniyede açılıyordu.

Bilgisayarı kapat yapınca bilgisayar tamamen kapanmaz, Hibernate olur fakat yeniden başlatınca her şeyi tamamen kapatıp her şeyi tekrar başlatır o yüzden daha yavaş açılır.

Bu özellik Windows 8.1 ile geldi, Denetim Masası üzerinden kapatabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı