Windows 10'dan Windows 7'ye Geçiş Mantıklı mı?

Nazmi Ökden

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
işsiz
Profil Kapağı
1525903830
Arkadaşlar Windows 10 kullanıyorum fakat pencerelerin ve uygulamaların açılış süreleri beni bitiriyordu. Windows 7'ye downgrade yaptım. Bazı oyunlarda FPS artışı oldu. Bilgisayarın açılış hızı Windows 10'dan hızlı oldu. Windows 7 kullanmak mantıklı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum inanç savunur gibi şöyle şeyleri savunup, sert çıkışmasanız keşke. :D Win 7 elbette tarih olacaktır. İnsanlar W7'yi beğendiği için kullanmıyor. İmkansızlık diyebilirim. Ben Windows 10 kullanıyorum, annem Windows 7, babam Windows XP kullanıyor, niye? Onlar Windows 10'a geçmek istemez mi?

Seven vardır elbette ancak Win 10 ile doğrudan yarışması mümkün değil. W7'yi bu kadar çok kullanmaları, onu daha iyi yapmaz. Eski ve şimdiki zamana göre kötü olduğu için tarih olacaktır. Bunu dedim diye, niye öyle bir şey yazdın, anlayabilmiş değilim.

Windows 10'da şimdi iyi ama bir süre sonra o da eski ve kötü olacak. Düzgün bir kullanılabilirliği kalmayacak.

Sen diyelim ki yeni bir sistem topladın.
2018 model bir sisteme gidip de 2010 model bir işletim sistemi mi kuracaksın?
Hadi kurdun diyelim, sürücüleri nasıl yapacaksın?
Bana yeni çıkan herhangi bir ekran kartının Windows 7 için olan sürücüsünü göstersene.

Yenilik güncel olma avantaj ama Windows 10'da sorun yaşıyorsan performans sorunu varsa 7 kullan. Zaten mecburen kullanmış oluyorsun. Yanlışsam düzeltin performanslı olmayan kasalar 10 olunca problemler çıkarabiliyor. 7 ya da 8'de daha stabil oluyor yani 10 ağır geliyor. Her bilgisayarda kullanılmıyor diye biliyorum. Ayrıca site windows 10'a destek veriyor.

Dostum inanç savunur gibi şöyle şeyleri savunup, sert çıkışmasanız keşke. :D Win 7 elbette tarih
Ben böyle savunma yapmadım sadece sordum. Ve sert çıkışmadım.
Sen diyelim ki yeni bir sistem topladın.
2018 model bir sisteme gidip de 2010 model bir işletim sistemi mi kuracaksın?
Hadi kurdun diyelim, sürücüleri nasıl yapacaksın?
Bana yeni çıkan herhangi bir ekran kartının Windows 7 için olan sürücüsünü göstersene.
Grafik Sürücüsü - GeForce Game Ready Driver | NVIDIA Buyur, GTX 1050 için Windows 7 sürücüsü.

Bayağı sert çıkışmışsın bana göre. Ayrıca madem yazılanları beğenmiyorsun Windows 7 savunuyorsun güle güle kullan o zaman çıkışmanın mantığı ne?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı