Windows 11 22000.252 co_release sürümü hakkında sızıntı

Başlık mevzusunu ben de sorguladım. Onun dışında 22000.252 sürümünün RTM olduğunu da aynı şekilde, anca iddia ediyoruz bu konuda. Çünkü bir sızıntı.

Evet doğru 22000.252 sürümü de RTM sürüm olmayabilir. Olabilir de, olmayabilir de. Kısaca 5 Ekim'de göreceğiz. Başlık konusunda dediğim gibi resmi bir açıklama yokken şu sürüm RTM sürümdür Windows 11 çıktı gibi tabirleri doğru bulmuyorum. Ha, MS tarafından 22000.194 RTM sürüm olacak gibi bir açıklama olsaydı o zaman sorun yoktu zaten.

RTM sürüm olması imkansıza yakın. Saçma sapan bir sürü hata var. Ayrıca yarın Windows 11'in güncelleme günü (Windows 11'e perşembe günleri güncelleme geliyor). Yarın 22000.252 sürümü gelecektir. Belki bu gece de gelebilir bazen çarşamba akşamı geliyor.

Ben ilk gün yaması gibi düşünüyorum. Ayrıca genelde şirket içinden Insider'a çıkması 5 ila 8 gün arasında oluyormuş. Sızıntı dün gece civarında olduğuna göre dediğim gibi ilk gün yaması olmalı.

Hata temizleme olacaktır bence. Arayüzde ufak tefek sorunlar mevcut hala. Örneğin bende de yarı saydam seçim dikdörtgen ile dosya gezgininde birden fazla dosya seçerken ufak bir takılma oluyor saliselik. Takılma derken, animasyonda bir hantallık var. Bu ve bunun gibi ufak tefek hataları giderirler gibi.
Dosya gezgininde mouse pooling rate ile ilgili hata var gecikme yaşayabiliyorum. Cursor'un ağır çekimde gidişini seyrediyorum bazen.
Konuya güzel yorum yapılmış bana kalırsa first day patch tarzı bir şey olabilir. Bekleyip göreceğiz şunun şurasında 6-7 gün kaldı.
1632925787719.png

Son düzenleme:
Dosya gezgininde mouse pooling rate ile ilgili hata var gecikme yaşayabiliyorum. Cursor'un ağır çekimde gidişini seyrediyorum bazen.
Konuya güzel yorum yapılmış bana kalırsa first day patch tarzı bir şey olabilir. Bekleyip göreceğiz şunun şurasında 6-7 gün kaldı.
Eki Görüntüle 1176466
Şöyle ki polling rate tamamen senin mouse'un ile alakalı dostum. Bunun dosya gezgini ile herhangi bir alakası yok. Şu anda Release Preview diye bir sürüm da yok. Sadece Beta sürümü var. Bu ikisini karıştırmayın lütfen. Beta sürümde hala bug olması aşırı doğal. Bekleyip göreceğiz.

Şöyle ki polling rate tamamen senin mouse'un ile alakalı dostum. Bunun dosya gezgini ile herhangi bir alakası yok. Şu anda Release Preview diye bir sürüm da yok. Sadece Beta sürümü var. Bu ikisini karıştırmayın lütfen. Beta sürümde hala bug olması aşırı doğal. Bekleyip göreceğiz.
4 farklı farede denedim. 125hz üstü pool rate'lerda gezginde sıkıntı oluşuyor bu bilinen bir hata. Her zaman olmuyor ara ara oluyor ve neden olduğunu henüz saptayamadım.
Bu arada insanları 194 RTM değil diye suçlamayın. MS bile RTM görüyordu muhtemelen. Bu yazı normalde "yaklaşan Windows 11 güncellemesi" ifadesi içeriyordu.
1632926476360.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı