Windows 11 22000.252 co_release sürümü hakkında sızıntı

teodan

Hectopat
Makaleler
3
Twitter üzerinden sızıntılar gelmeye devam ediyor ancak bu sürümün ilk kalite güncellemesi mi, yoksa 5 Ekim'den önce çıkacak son hata temizleme güncellemesi mi olacağı belli değil.

Soruların önceden geleceğini tahmin ederek: Insider hesabınızdan çıkış yapmış olsanız dahi nihai sürümden önce çıkacak insider güncellemelerini ve nihai sürüm güncellemesini alacaksınız.

1632911744134.png

1632911775954.png

Son düzenleyen: Moderatör:
bu sürümün ilk kalite güncellemesi mi, yoksa 5 Ekim'den önce çıkacak son hata temizleme güncellemesi mi olacağı belli değil.

Hata temizleme olacaktır bence. Arayüzde ufak tefek sorunlar mevcut hala. Örneğin bende de yarı saydam seçim dikdörtgen ile dosya gezgininde birden fazla dosya seçerken ufak bir takılma oluyor saliselik. Takılma derken, animasyonda bir hantallık var. Bu ve bunun gibi ufak tefek hataları giderirler gibi.

Hata temizleme olacaktır bence. Arayüzde ufak tefek sorunlar mevcut hala. Örneğin bende de yarı saydam seçim dikdörtgen ile dosya gezgininde birden fazla dosya seçerken ufak bir takılma oluyor saliselik. Takılma derken, animasyonda bir hantallık var. Bu ve bunun gibi ufak tefek hataları giderirler gibi.

Gizli simgelerin gösteriminde kare köşe, başlattan uygulama kaldırırken arama çubuğunun göz kırpması, dosya gezginini görev çubuğuna küçültürken gölgeler göz kırpıyor. Spotify uygulamasında kesinlikle animasyonlar çalışmıyor. Arada karanlık modda sıkıntılar var. Benim için açılışta da 1-2 saniyelik uzama oldu. Umarım güncelleme hepsini çözüyordur.

Gizli sekmelerin gösteriminde kare köşe, başlattan uygulama kaldırırken arama çubuğunun göz kırpması, dosya gezginini görev çubuğuna küçültürken gölgeler göz kırpıyor. Spotify uygulamasında kesinlikle animasyonlar çalışmıyor. Arada karanlık modda sıkıntılar var. Benim için açılışta da 1-2 saniyelik uzama oldu.
Karanlık mod kullanmadığım için bilemiyorum o sorunları. Spotify'ı da kullanmıyorum.

Gizli sekmelerden kastınız tarayıcılar ise, Chrome'da gizli sekme açınca böyle bir problem yok bende. Uygulama kaldırırken de bahsettiğiniz durum olmuyor. Sistemin açılışı da hızlı.

Koyu yazdığım yer sistemle ilgili olabilir ama 22000.194'te yukarıda bahsettiğim dosya gezgini sorunu dışında olumsuz bir şeyle karşılaşmadım.
Örneğin bende de yarı saydam seçim dikdörtgen ile dosya gezgininde birden fazla dosya seçerken ufak bir takılma oluyor saliselik. Takılma derken, animasyonda bir hantallık var.

Umarım güncelleme hepsini çözüyordur.
Çözecektir bence, kasım ayında bir sorun kalacağını sanmıyorum. Tabii Windows 11 potansiyeline seneye çıkacak büyük güncellemeyle ulaşacak gibi.

Gizli sekmelerden kastınız tarayıcılar ise, Chrome'da gizli sekme açınca böyle bir problem yok bende. Uygulama kaldırırken de bahsettiğiniz durum olmuyor. Sistemin açılışı da hızlı.

Koyu yazdığım yer sistemle ilgili olabilir ama 22000.194'te yukarıda bahsettiğim dosya gezgini sorunu dışında olumsuz bir şeyle karşılaşmadım.

Taskbardaki gizli simgeler yazacaktım yanlış yazmışım. Ayrıca animasyondaki göz kırpma sadece taskbar üzerinden küçültüp büyütünce oluyormuş sağ üst simgelerden küçültünce sorun yok. Zaten sadece böyle ufak tefek sorunlar var. Kendine gelince ISO ile temiz kurulum yaparız en kötü.

22000.194 sürümü tam sürüm olacak diyenlerin yüz ifadesini çok merak ediyorum. :)
Tahminlerim doğru çıktı demiştim 22000.194 tam sürüm değil diye.

Paint Microsoft Store aracılığıyla güncelleme olarak yayınlandı bile. Belki yeni sürümle birlikte önden yüklenmiş olarak gelecek.

Evet ama sadece dev sürümünde var yeni paint. Ayrıca yeni Media Player ne zaman gelecek onu merak ediyorum dün canlı yayında sızdırmışlardı.

Geri
Yukarı