Rehber Windows 11 APK Kurma

Amazon Appstore Android uygulama konusunda biraz yetersiz olduğu için anlatacağım yöntem ile APK kurabileceksiniz.

1. Adım: Windows Subsystem for Android uygulamasını açıp Geliştirici Modu aktifleştirmeniz gerekiyor.
gelistirici.png

2.Adım: Bu linkten Android SDK Platform Tools'u indirip masaüstüne çıkartmanız gerekiyor .

https://developer.android.com/studio/releases/platform-tools

3.Adım: CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp cd komutu ile SDK'nın içine giriyoruz.

1634819203599.png

4.Adım: Şimdi ise Subsystem for Android uygulamasında yazan ip ye şu komut ile bağlantı yapmamız gerekiyor (Ip adresi değişiklik gösterebilir).
"adb connect 127.0.0.1:58526 "

1634819353125.png

Bağlantı Kurulduğunda şu şekilde yazı yazmaktadır

1634819541976.png

5. Adım: Şimdi ise herhangi bir yerden indirdiğimiz APK dosyasını platform-tools klasörünün içine atıp şu komut ile kuruyoruz.
adb install "Klasöre Attığınız APK'nın ismi"

1634819742061.png

Success yazısını görüyorsanız uygulama başarı ile kurulmuş demektir şimdi başlat menüsünden uygulamaya tıklayarak açabilirsiniz.

Az önce bir oyun yükleyip denedim klavye sorunsuz çalıştı.
Ben de deneyeceğim o zaman. Çünkü en son bluestacks CEO'su "klavye mause desteği...." falan diye bir yazı okumuştum.
Bu bilgiyi Microsoft mu paylaştı yoksa genel bir sorun mu falan açıklayabilir misin?
Popüler Android emulatörü BlueStacks’ın CEO’su Rosen Sharma, Android Authority sitesinde verdiği röportajda “BlueStacks, Android uygulamalarını PC’de çalıştırma konusunda öncü bir firma, bize göre Android kullanıcıları ve oyuncuları kısıtlanmamalı. Microsoft’un Android uygulamalarını Windows’un içinde çalıştıracağı haberini sevinçle karşıladım” diyerek Microsoft’a övgülerini dile getirdi.

Windows 11, Android uygulamalarını desteklese bile geliştiricilerin uygulamalar için bazı düzenlemeler yapması gerektiği kaçınılmaz bir gerçek. Bazı uygulamalar için ufak ayarlamalar gerekirken bazı uygulamaların belki de baştan yazılması gerekebilir.

BlueStacks’ın ana özelliklerinden olan klavye fare desteğinin Windows 11’de olup olmayacağı bilinmiyor. Acaba Microsoft bu özelliği kendisi mi ekleyecek yoksa oyun geliştiricilerinin mi eklemesi gerekecek?

Ben de deneyeceğim o zaman. Çünkü en son bluestacks CEO'su "klavye mause desteği...." falan diye bir yazı okumuştum.

Popüler Android emulatörü BlueStacks’ın CEO’su Rosen Sharma, Android Authority sitesinde verdiği röportajda “BlueStacks, Android uygulamalarını PC’de çalıştırma konusunda öncü bir firma, bize göre Android kullanıcıları ve oyuncuları kısıtlanmamalı. Microsoft’un Android uygulamalarını Windows’un içinde çalıştıracağı haberini sevinçle karşıladım” diyerek Microsoft’a övgülerini dile getirdi.

Windows 11, Android uygulamalarını desteklese bile geliştiricilerin uygulamalar için bazı düzenlemeler yapması gerektiği kaçınılmaz bir gerçek. Bazı uygulamalar için ufak ayarlamalar gerekirken bazı uygulamaların belki de baştan yazılması gerekebilir.

BlueStacks’ın ana özelliklerinden olan klavye fare desteğinin Windows 11’de olup olmayacağı bilinmiyor. Acaba Microsoft bu özelliği kendisi mi ekleyecek yoksa oyun geliştiricilerinin mi eklemesi gerekecek?
Subway Surf oyununda sıkıntısız çalıştı diğerlerinde çalışıp çalışmadığını bilmiyorum.

Bende normal bilgisayardaki klavye ve fareden bahsediyorsun sandım benim hatam.

Başarılı.
Minecraft'da klavye-fare kontrolleri kısmen çalışıyor ve sürekli takılı kalıyor. Microsoft Edge internete bağlanmıyor. Minecraft'ı birazdan gamepad ile deneyeceğim.
Screenshot_20.png

Gamepad ile gayet güzel çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı