Windows 11 geçilir mi?

Şimdi değilse bile destek kesilince mecburen geçeceksiniz.

"Mecburen" kelimesi ne alaka? Sistemi desteklemeyenler veya destekleyip geçmek istemeyenler öyle siz mecbursunuz gibisinden filan dediğiniz için geçmek zorunda değiller. Windows 10'nun desteği kesilse bile çok rahat kullanılır.

Gördüğüm kadarıyla en son konular 6 ay önce falan açılmış. Gelen güncellemeler üzerine tekrar bir konu açıp sormak istedim. Sizce geçilir mi?

Eki Görüntüle 1943683
bende tpm var ryzen 5 5500 win 11 olmuyor

"Mecburen" kelimesi ne alaka? Sistemi desteklemeyenler veya destekleyip geçmek istemeyenler öyle siz mecbursunuz gibisinden filan dediğiniz için geçmek zorunda değiller. Windows 10'nun desteği kesilse bile çok rahat kullanılır.
windows 7 kullanan var?

Ben kullandım beğenmedim. Güncellemelerini falan da yaptığım halde kendi kendine sorun çıkartmaya başladı. Ses simgesine tıkladığım zaman kulaklık ve hoparlör arasında geçiş yapamıyordum. Sonradan öyle oldu. Bende Windows 10'a döndüm tekrardan.

Henüz işletim sistemi kurmadıysan Windows 10 kurabilirsin. Windows 11 kurduysan 10'a dönmene gerek yok, Windows 10'a dönmeye uğraşmaya değecek kadar büyük bir belası yok. Ben de yakın zamanda Windows 10'dan 11'e geçtim. Yaşadığım bazı sorunlar:
  1. Klasörler arası gezinirken çıkan klik sesinin geç ve kısık geliyor.
  2. Windows Güvenliği'nin Cihaz güvenliği sekmesinde bazen Cihazınız gelişmiş donanım güvenliği gereksinimlerini karşılıyor yerine karşılamıyor yazıyor.
  3. Dosya gezgininde sol taraftaki menülerin kılavuz çizgileri karışık duruyor.
  4. Dosya gezginini pencere modundan tam ekran moduna alınca üstteki Kes, Kopyala, Yapıştır gibi komutların olduğu seçenekler menüsü siliniyor.
  5. Bilgisayarım sekmesi altında Masaüstü'nü kaldırılmış. Hızlı başlata eklemişler ki ben orada olmasını istemiyordum.
  6. Windows 10'daki Windows Media Player'in adını Windows Media Player Legacy olarak değiştirmişler ve onun yerine Windows Medya Oynatıcı adında yeni bir medya oynatma programı yapmışlar. Bu programla oynattığım bazı filmlerin sesi çıkmıyor.
  7. Kendi medya oynatıcım (GOM Media Player) takılıp kalıyor, yanıt vermiyor.
  8. Sistem ayarlarında donuyor.
Birinci, ikinci, üçüncü, yedinci ve sekizinci maddedekiler düzeldi dördüncü madde nadiren kendini gösteriyor, beşinci ve altıncı maddelerse devam ediyor.
Halen sorunlar var ama kullanmaya engel değil. Örneğin dosya gezginini pencere modundan tam ekrana aldığında üstteki menüler kayboluyor. Bazen Windows Güvenliği'nin Giriş ekranındaki simgelerin hiçbirinde yeşil tik işareti olmuyor. Virüs uyarısı vermesine rağmen koruma geçmişinde hiçbir şey gözükmüyor. Bunun gibi birkaç küçük sorun daha var ama kullanılır.
Eki Görüntüle 1909579
Kendi deneyimlerim bunlar.

Hocam elbette zorunlu değil. Demek istediğim sisteminde güncel programları çalıştırmak ve güvenlikten emin olmak isteyen kişinin bir gün Windows 11'e geçmesi gerekecek. Windows 10'da bir gün son güncellemesini alacak, Chrome gibi tarayıcılarda desteğin kesileceğini görecek ve Microsoft'un güvenlik desteğini keseceğine dair bildirimler alacağız.
Genel olarak bizim gibi daha ilgili kişiler zaten W11'e geçer. Bilgisayarı sadece Chrome açmak için kullanan kişi önemsemez, antivirüsünü kurup devam eder.
Ben bir kaç ay boyunca hem laptop hem masaüstünde W11 kullandım ve gördüğüm hatalar can sıkmayacak, 1-2 dakika da çözülebilecek durumlardı. Ki çok arada sırada oluyor bunlar.
Şahsi düşüncem, donanım yeterliyse W11'in artık kullanılabilir olduğudur.

Hocam elbette zorunlu değil. Demek istediğim sisteminde güncel programları çalıştırmak ve güvenlikten emin olmak isteyen kişinin bir gün Windows 11'e geçmesi gerekecek. Windows 10'da bir gün son güncellemesini alacak, Chrome gibi tarayıcılarda desteğin kesileceğini görecek ve Microsoft'un güvenlik desteğini keseceğine dair bildirimler alacağız.
Genel olarak bizim gibi daha ilgili kişiler zaten W11'e geçer. Bilgisayarı sadece Chrome açmak için kullanan kişi önemsemez, antivirüsünü kurup devam eder.
Ben bir kaç ay boyunca hem laptop hem masaüstünde W11 kullandım ve gördüğüm hatalar can sıkmayacak, 1-2 dakika da çözülebilecek durumlardı. Ki çok arada sırada oluyor bunlar.
Şahsi düşüncem, donanım yeterliyse W11'in artık kullanılabilir olduğudur.
Merhabalar

Win 11 için sizce sonbahar güncellemesini bekleyip sitesinden iso olarak usb den mi kurmak mantıklı
yada şu anda yükseltme ile geçip haziran güncellemesini usb ile kurmakmı mantıklı?

Geri
Yukarı