Windows 7 hala kullanılır mı?

Dean.308

Hectopat
Yer
New Austin
Selamlar Windows 7 hala kullanılır mı?

Bu arada o kadar oyun oynamıyorum oynarsam PS4 üzerinden oynuyorum.

Sadece Roblox için giriyorum bir de arada GTA San Andreas için kullanıyorum laptopumu.

Diğer bilgisayarımda Windows 8.1 yüklü.

Gayet memnunum Windows 8.1'den ama bu bilgisayarda Windows 7 ve Windows 10 dışında Windows 8.1 kurduğumda Wi-Fi driver kuruyorum.

Bugün tertemiz Windows 7 kurdum bu sefer donanım kimlikleri üzerinden yükledim Wi-Fi driverı Wi-Fi kapalı hatası vermedi.

Ama Windows 8.1 kurunca sorun şu Wi-Fi kapalı gözüküyor şundan dolayı olabilir belki Driver Booster 8 üzerinden yükledim şu ana kadar Windows 8.1 kurduğumda Wi-Fi driverlarımı.

Acaba Driver Booster yanlış driver kurduda böyle bir sıkıntı oldu Windows 8.1 işletim sistemimde bilmiyorum.

Sorularım bunlar:

Windows 7 hala kullanılır mı?

Windows 10 ile Windows 7 sistem kurduğumda Wi-Fi sorunu yok ama Windows 8.1 kurduğumda Wi-Fi kapalı durumda oluyor açık hale getiremiyorum.

Not: Bu arada Windows 10 driverlarımı kendi kuruyordu ben bugün Windows 7 kurdum Wi-Fi driverımı donanım kimliklerinden aratarak kendi sitesinden yükledim.
Ama şu ana kadar her Windows 8.1 kuruşumda Wi-Fi kapalı duruyor açamıyorum.

Son not: Windows 8.1 her kuruşumda Wi-Fi driverlarımı Driver Booster üzerinden kurdum acaban Driver Booster programı yanlış kurduda böyle sorun oldu Windows 8.1'de.

Eğer bilgisayarınız çok yavaşsa, SSD bile yoksa o zaman belki Windows 7 kurulabilir. Eski laptopum Windows 10'da bayağı kasıyordu. 7'de ise gayet akıcıydı. Yine de her ikisini deneyip test edin.

Driver Booster kullanmayın diye diye dilimizde tüy bitti. Lütfen ne kullanın ne de kullandırtın şu saçma uygulamayı. Kesinlikle saçmalık ötesi bir yazılım bana göre.

Kullanılır. Hatta oyun bile rahat oynanır. Fazla oyun da oynamıyorsan dert bile etme. Güncelleme gelmez ama. Güvenlik açıkları varsa düzelmez. Windows 8.1'de ekran kartı driver konusunda çok sıkıntı yaşadım. Windows 10 geçince %100 disk kullanımı olduğu için geçici bir süre Windows 7 kullandım bal gibi de oyun oynadım.

Driver konusuna gelecek olursam;
Sorunun çözümünü bilmiyorum ama Windows 8.1'de çok sıkıntı çekmiştim.

Ancak şahsen SSD varsa Windows 7'ye geçmeni önermem. Çünkü ileride fark edeceksin ki, belli başlı olaylar Windows 7'de işe yaramayacak hatta güncel oyunları bile oynayamayacaksın.

Geri
Yukarı