Windows 7 hala kullanılır mı?

Eğer bilgisayarınız çok yavaşsa, SSD bile yoksa o zaman belki Windows 7 kurulabilir. Eski laptopum Windows 10'da bayağı kasıyordu. 7'de ise gayet akıcıydı. Yine de her ikisini deneyip test edin.

Kasmıyor ama 4 GB RAM var hepsini çatır çatır yiyor :D.
Istegin ve beklentilerine gore degisir. Cogunu 7, XP kullanmaktan alikoyacak sebepler senin için gecerli olmayabilir.

Sadece Roblox ve GTA SA oynuyor bir de derslerime giriyorum bu kadar.

Eğer bilgisayarın aşırı kötüyse kullanılabilir. Bana sorarsan Windows 10'a güncelleyerek ya da Windows 10'u kurarak, kendi özelleştirilmiş ayarlarını kaldırıp RAM'dan tasarruf edilip kullanılması daha mantıklı ve performanslı diye düşünüyorum.

Şu programı kullanmayın işte.

Bundan sonra kullanmayacağım ama ben Windows 7 ile devam edeceğim Windows 7 tamamen öldüğünde Windows 8.1 kurmayı deneyeceğim.
Eğer bilgisayarın aşırı kötüyse kullanılabilir. Bana sorarsan Windows 10'a güncelleyerek ya da Windows 10'u kurarak, kendi özelleştirilmiş ayarlarını kaldırıp RAM'dan tasarruf edilip kullanılması daha mantıklı ve performanslı diye düşünüyorum.

Bilmiyorum o kadar kötü değil ama yavaş ve aşırı RAM tüketiyor.
Kullanılır. Hatta oyun bile rahat oynanır. Fazla oyun da oynamıyorsan dert bile etme. Güncelleme gelmez ama. Güvenlik açıkları varsa düzelmez. Windows 8.1'de ekran kartı driver konusunda çok sıkıntı yaşadım. Windows 10 geçince %100 disk kullanımı olduğu için geçici bir süre Windows 7 kullandım bal gibi de oyun oynadım.

Driver konusuna gelecek olursam;
Sorunun çözümünü bilmiyorum ama Windows 8.1'de çok sıkıntı çekmiştim.

Ancak şahsen SSD varsa Windows 7'ye geçmeni önermem. Çünkü ileride fark edeceksin ki, belli başlı olaylar Windows 7'de işe yaramayacak hatta güncel oyunları bile oynayamayacaksın.

Para yoksa SSD'de yok.

Bu kada.
:D.

Eğer sisteminiz düşükse ve SSD yoksa Windows 7 kullanın. 2013ya da daha öncesinde çıkmış bir işlemciye ve 3-4 GB RAM'iniz varsa Windows 8.1 en ideal sürümdür.

Çok doğru.
11 yıllık bilgisyarımda Windows 8.1 2 GB RAM 64 Bit yüklü. Windows 7 kurduğum bilgisayar 2017 yılında çıkmış durumda.
Herkese teşekkürler amacıa ulaştım.

500 GB olan hddmi böldüm.

Birinde Windows 7 zaten yüklüydü, diğerinde 8.1 yükledim.

Uzun uzun donanım kimlikleri araştırdım aygıt yöneticisinden sonunda Lenovo driver paylaşmış Windows 7'nin driverını bende onu denedim.

Wi-Fi iki sistemdede sorunsuz çalışıyor amacım buydu.

Bende artık şunu diyorum.

Driver Booster kullanma kullandırttırma.
Geçenlerde cihazımın 8 GB RAM desteklediğini öğrendim sevindim birazdan RAM alacağım.
:Samsung M471B5273EB0-CK0 4 GB DDR3 1600 MHz Ram Fiyatları ve Özellikleri
Şu an bilgisayardan bunu buldum ama 160TL bir tane daha bulmuştum onu alacağım birazdan ve şu an işletim sistemim Windows 8.1 Pro.

Windows 10 yapsam mı?

Bilemedim :/

Son düzenleme:

Geri
Yukarı