Windows 7 vs Linux Mint Cinnamon

Linux Mint devam edin.

Aha Linux fan boyları odayı bastı. Linux'dan kötü bir işletim sistemi yok kendim bizzat VirtualBox'da denedim.
Elbette Mint kullanmalısınız. Daha doğrusu en azından Windows 7 kullanmamalısınız.

Arkadaşların hiç kullanmadığı buradan belli oluyor. Hatta Windows'u direkt silebilirsiniz.

Ya yine Linux fan boyu ya Linux'dan kötü işletim sistemi yok.

Linux Mint devam edin.

Neye göre? Kime göre? Bu çıkarımı neden ve nasıl yaptınız?

Görmemişim yazdığınızı Linux berbat çünkü her şey komuttan oluşuyor ve kurulumu zor aynı macOS gibi. Hem Linux'un uygulama desteği yok neredeyse.

Görmemişim yazdığınızı Linux berbat çünkü her şey komuttan oluşuyor ve kurulumu zor aynı macOS gibi. Hem Linux'un uygulama desteği yok neredeyse.
Linux'un kurulumu Windows'dan bile kolay. Ayrıca her şey komuttan oluşmuyor içerisinde kendi mağazası bulunuyor. Çoğu uygulamanın desteği var. Ama oyun desteği pek yok. Ayrıca Linux'a geçen birisi oyun oynanmayacağını bilir.

Linux berbat çünkü her şey komuttan oluşuyor.
Kıçını kaldırıp iki komut girmeye üşeniyorsun diye bir işletim sistemi berbat olmuyor. Ayrıca Mint'te çok az terminalle uğraşıyorsun, hatta uğraşmıyorsun bile diyebilirim. Sil terminali gitsin.
kurulumu zor aynı macOS gibi.
Zor mu? USB'yi hazırlıyorsun ve yaptığın tek şey Next (İleri) tuşuna basmak.
Hem Linux'un uygulama desteği yok neredeyse.
Oyunlar ve Microsoft uygulamaları hariç çoğu uygulamanın desteği var.

kıçını kaldırıp iki komut girmeye üşeniyorsun diye bir işletim sistemi berbat olmuyor. Ayrıca Mint'te çok az terminalle uğraşıyorsun, hatta uğraşmıyorsun bile diyebilirim. Sil terminali gitsin.

Zor mu? USB'yi hazırlıyorsun ve yaptığın tek şey Next (ileri) tuşuna basmak.

Oyunlar ve Microsoft uygulamaları hariç çoğu uygulamanın desteği var.

Ms Windows'a göre eksik yanları:

Oyun.
• Ms tarafından üretilen oyunların oynanamaması.

Donanım.
• S-video çalışmamaktadır.
• SD-Card çalışmamaktadır. USB modemler ise winmodem chipset sorunu gibi sorunlar yüzünden henüz çalıştırılamıyor. Buna rağmen kullanabilirliği yüksek olmayan, çoğu kişinin kullanmakta zorlanacağı bir OS'dur. Deneyimlerime dayanarak Windows kadar RAM tükettiğini hata bazı uygulamalarda eşdeğer Windows uygulamalarına göre çok daha fazla tükettiğini söyleyebilirim. Özelikle de KDE ve GNOME gibi masaüstü yönetim sistemleri ve bunların uygulamalarında.

Geri
Yukarı