Linux vs. Windows 7

BerkehanYavas

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Elimde bir adet HP G62 i3 M350 - AMD HD5750 model laptop var. Bu bilgisayarı annem kullanıyor ve şu sıralar çok ısınıyor. Fark ettiğim kadarıyla 320GB Toshiba 2.5" HDD biraz fazla ısınıyor. Buna SSD takviyesi yapmayı düşünüyorum. Bir de üstüne 3GB RAM Windows 7 için yeterli görmediğim için Linux kurmayı planlıyorum. Bir tamirci abiden aldığım tavsiyeye göre o bilgisayarda en stabil çalışan işletim sistemi yine Windows imiş. Burası kafamı kurcalıyor. Sizce Linux mu kurmalıyım yoksa Windows 7 mi? (bilgisayarda sadece internet tarayıcısı kullanılacak oyun falan açılmayacak) Bir başka sorum ise ben bu bilgisayara bu işletim sistemini nasıl kuracağım? UEFI kurulum bildiğim kadarıyla Windows 7'de yok. Elime bir DVD falan mı almalıyım bilmiyorum arkadaşlar. Bu konularda yardımcı olursanız çok mutlu olurum :) .herkese iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlledelinux Xfce veya Openbox önerebilirim hocam. Kendim de İlledelinux Openbox kullanıyorum, sistem çok stabil çalışıyor.

Merhabalar. Elimde bir adet HP G62 i3 M350 - AMD HD5750 model laptop var. Bu bilgisayarı annem kullanıyor ve şu sıralar çok ısınıyor. Fark ettiğim kadarıyla 320GB Toshiba 2.5" HDD biraz fazla ısınıyor. Buna SSD takviyesi yapmayı düşünüyorum. Bir de üstüne 3GB RAM Windows 7 için yeterli görmediğim için Linux kurmayı planlıyorum. Bir tamirci abiden aldığım tavsiyeye göre o bilgisayarda en stabil çalışan işletim sistemi yine Windows imiş. Burası kafamı kurcalıyor. Sizce Linux mu kurmalıyım yoksa Windows 7 mi? (bilgisayarda sadece internet tarayıcısı kullanılacak oyun falan açılmayacak) bir başka sorum ise ben bu bilgisayara bu işletim sistemini nasıl kuracağım? UEFI kurulum bildiğim kadarıyla Windows 7'de yok. Elime bir DVD falan mı almalıyım bilmiyorum arkadaşlar. Bu konularda yardımcı olursanız çok mutlu olurum :) .herkese iyi forumlar.

Windows kuracaksanız 7 değil 8.1 kurun Windows 7'nin desteği bitti.

Hastayım şu desteği bitti muhabbetine. Dünyadaki havaalanlarının çoğunda hala Windows 3.1 kullanılıyor.

İşletim sistemi ihtiyaca göre seçilir. Dünya çapında kullanıcı sayısı bir şehrin nüfusunu anca geçen, HDD ile problem yaratan Windows 8.1 gibi ağır bir sistemi böyle mütevazi bir sistemde rahat rahat kullanamazsınız. En basitinden çözümü olmayan bir %100 Disk kullanımı sorunu var W8.1'in.

Ki hepsini geçtim 3 gb ramli bir sisteme W8.1 kuracağınıza sisteme direkt olarak pompalıyla sıkın daha iyi. Acı çekmez en azından.

"Amaaan desteği yok onun şunu kur sen" diye ezbere önerilerde bulunmayın lütfen.

Evet, ama maalesef 3 GB RAM miktarı Windows 8.1 için yeterli değil.
O yüzden arkadaşa Linux öneririm.
Hastayım şu desteği bitti muhabbetine. Dünyadaki havaalanlarının çoğunda hala Windows 3.1 kullanılıyor.

İşletim sistemi ihtiyaca göre seçilir. Dünya çapında kullanıcı sayısı bir şehrin nüfusunu anca geçen, HDD ile problem yaratan Windows 8.1 gibi ağır bir sistemi böyle mütevazi bir sistemde rahat rahat kullanamazsınız. En basitinden çözümü olmayan bir %100 disk kullanımı sorunu var W8.1'in.

Ki hepsini geçtim 3 GB RAM'li bir sisteme W8.1 kuracağınıza sisteme direkt olarak pompalıyla sıkın daha iyi. Acı çekmez en azından.

"Amaaan desteği yok onun şunu kur sen" diye ezbere önerilerde bulunmayın lütfen.

Katılıyorum, bankalarda hala Windows XP kullanan bilgisayarlar görüyorum ve gayette stabil çalışıyorlar ki değiştirme gereği duymuyorlar.

Merhabalar. Elimde bir adet HP G62 i3 M350 - AMD HD5750 model laptop var. Bu bilgisayarı annem kullanıyor ve şu sıralar çok ısınıyor. Fark ettiğim kadarıyla 320GB Toshiba 2.5" HDD biraz fazla ısınıyor. Buna SSD takviyesi yapmayı düşünüyorum. Bir de üstüne 3GB RAM Windows 7 için yeterli görmediğim için Linux kurmayı planlıyorum. Bir tamirci abiden aldığım tavsiyeye göre o bilgisayarda en stabil çalışan işletim sistemi yine Windows imiş. Burası kafamı kurcalıyor. Sizce Linux mu kurmalıyım yoksa Windows 7 mi? (bilgisayarda sadece internet tarayıcısı kullanılacak oyun falan açılmayacak) bir başka sorum ise ben bu bilgisayara bu işletim sistemini nasıl kuracağım? UEFI kurulum bildiğim kadarıyla Windows 7'de yok. Elime bir DVD falan mı almalıyım bilmiyorum arkadaşlar. Bu konularda yardımcı olursanız çok mutlu olurum :) .herkese iyi forumlar.

Ubuntu lxde az kaynak harcar önerilirim 👍 kurulum USB ile yap ve yumi ile çek. Live olarak başlatarak kurulum yap. Kurulum zaten arayüzle oluyor.

Merhabalar. Elimde bir adet HP G62 i3 M350 - AMD HD5750 model laptop var. Bu bilgisayarı annem kullanıyor ve şu sıralar çok ısınıyor. Fark ettiğim kadarıyla 320GB Toshiba 2.5" HDD biraz fazla ısınıyor. Buna SSD takviyesi yapmayı düşünüyorum. Bir de üstüne 3GB RAM Windows 7 için yeterli görmediğim için Linux kurmayı planlıyorum. Bir tamirci abiden aldığım tavsiyeye göre o bilgisayarda en stabil çalışan işletim sistemi yine Windows imiş. Burası kafamı kurcalıyor. Sizce Linux mu kurmalıyım yoksa Windows 7 mi? (bilgisayarda sadece internet tarayıcısı kullanılacak oyun falan açılmayacak) Bir başka sorum ise ben bu bilgisayara bu işletim sistemini nasıl kuracağım? UEFI kurulum bildiğim kadarıyla Windows 7'de yok. Elime bir DVD falan mı almalıyım bilmiyorum arkadaşlar. Bu konularda yardımcı olursanız çok mutlu olurum :) .herkese iyi forumlar.
Senin ilacın ChromeOS. Çok güzel bir işletim sistemi. Linux ve Android uygulamalarını çalıştırıyor.

arkadaşlar malesef ki ben uygulamayı yapana kadar artık kasanın içinde ısıdan çip mi bozuldu noldu bilmiyorum (daha önce 2 kez anlamını bilmediğim bga adı verilen bi uygulama yapılmıştı) bilgisayarın power tuşuna bastığımda marka logosu bile gelmiyor ekrana. öyle siyah ekran fanları dinliyorum. yine de yardımlarınız için çok ama çok teşekkürler :)

Geri
Yukarı