Windows 7'ye nostalji için geçilir mi?

Dostlarım ben ve bir dostum Windows 7'ye geçip nostalji yaşamak istiyoruz.
Şu anda Windows 11 kullanıyorum ve açılış ekranından kapanış kadar her şeyini çok özledim.
Uzun süreli de kullanmak istiyoruz.

Arkadaşın sistemi:
R5 1600.
GT 1030.
16 GB RAM.
500GB SSD 1 TB HDD.

Benim sistemim:
16 GB RAM.
RTX 2060S.
240GB SSD.
700W PSU.
B450 anakart OC Edition.
R5 3600.

Sizce geçmeli miyiz? Çok da istiyoruz her fikir benim için önemlidir saygılarımla.
Ben olsaydım geçerdim sen istiyorsan geç 😍

Ben acilen 10'a geçmek istiyorum millet 7'e.

Dostlarım ben ve bir dostum Windows 7'ye geçip nostalji yaşamak istiyoruz.
Şu anda Windows 11 kullanıyorum ve açılış ekranından kapanış kadar her şeyini çok özledim.
Uzun süreli de kullanmak istiyoruz.

Arkadaşın sistemi:
R5 1600.
GT 1030.
16 GB RAM.
500GB SSD 1 TB HDD.

Benim sistemim:
16 GB RAM.
RTX 2060S.
240GB SSD.
700W PSU.
B450 anakart OC Edition.
R5 3600.

Sizce geçmeli miyiz? Çok da istiyoruz her fikir benim için önemlidir saygılarımla.
Bence Windows 7 çokta nostaljik seviyede değil. Dünyada hala 4 Windows kullanan cihazdan 1'i 7 ile çalışıyor. Yani hala oldukça yüksek oranda kullanılıyor. Nostaljik istiyorsanız sanal makinede Windows 98, Windows 95, Windows Xp falan kullanabilirsiniz. İlla Windows 7 kullanmak istiyorsanız da ben sanal makinede kullanmanızı tavsiye ederim.

2 hafta önce geçtim ama kullanmadığım bir notebook'a kurarak geçtim. Intel 5. nesil işlemcili notebook vardı yani Windows 7 sürücüleri destekliyordu ve zamanında Windows 10 yüklü gelmişti elime. Windows 10'u silip, Windows 7'yi yükledim ve notebook tabiri caizse yağ gibi akarak çalışmaya başladı. Eskiden yüzüne bakmadığım bilgisayarı şimdi açasım geliyor.
Esas bilgisayarımdaki Windows 10'u asla silmem tabi. Elde fazladan bilgisayar varsa nostalji keyfi için uygun. Yapay veya sanal şeyleri sevmediğim için sanal makineyle uğraşmadım.

Ben tüm OS'ları şakasız denemiş biriyim ve genelde uzun süre kullanırım. Windows 7'ye geçtiğinde emin ol bu ne güzel hızdır diyeceksin ama 2-3 hafta kullandıktan sonra bir yavaşlık başlayacak ve Windows'un şiştiğini fark edeceksin. Maksimum 2 ay sonrada pişman olup format atacaksın.

Ben tüm OS'ları şakasız denemiş biriyim ve genelde uzun süre kullanırım. Windows 7'ye geçtiğinde emin ol bu ne güzel hızdır diyeceksin ama 2-3 hafta kullandıktan sonra bir yavaşlık başlayacak ve Windows'un şiştiğini fark edeceksin. Maksimum 2 ay sonrada pişman olup format atacaksın.

Dostlarım Windows 11 de kalmaya karar verdim konuya yazmayı bırakırsanız sevinirim. İyi forumlar.

Geri
Yukarı