Windows 7'ye Windows 10 ikonu koyma

Konu "Windows 7'deki ikonları Windows 10 ikonlarına dönüştürme" konusu. Virüs konusu değil. Her konunun altına da "Windows 10'a geç" deyip de tartışma ortamı yaratmayın. İsteyen Windows 7'de kalır gerekli sorumluluğu üstlenerek, isteyen -eğer imkanı da varsa- Windows 10'a geçer. Konuyla ilgili öneriniz varsa buyrun sunun.

Arkadaşım adam Windows 7 ye gecmek istiyorsa ne yapabiliriz ki? Adam size birşey sormuş konuyu dağıtmasanız ölürmüsünüz?
Ben arkadaşa sadece desteğin kesildiğini söyleyip Windows 10'a geçmesini tavsiye ettim. Bunda kötü bir şey yok. Geçmek istiyorsa geçebilir tabii.

Ek olarak bana XP'de bilgisayarı yok eden ve Windows 10'da etkisiz olan tek bir virüs söyler misin?

Videonun başlığından bununla ilgili bir bilgi yoktu tesadüfen videoyu izlerken öğrendiğim için videoyu bulup atmam imkansız. Ama yine de bulmayı deneyeceğim.

Windows 10 tüm sürümleri içine alarak ilerlediği için etkilenecektir diye de bir iddiada bulunuyorum.

Bu sorunun cevabı "güvenlik güncelleştirmesi neden geliyor?". Microsoft'un verdiği cevap:

"Güvenlik güncelleştirmesi

Tanım: Ürüne özgü ve güvenlikle ilgili bir açık nedeniyle yayımlanan bir düzeltmedir. Güvenlik açıkları, tehlike düzeylerine göre derecelendirilir. Tehlike düzeyi, Microsoft güvenlik bülteninde kritik, önemli, orta veya düşük olarak belirtilir. "

Buna rağmen hala güncelliğe karşı eski işletim sistemlerini savunuyorsanız size cevap vermeye tenezzül etmemeye karar verdim. Bir sizin yaptığınız gibi eski işletim sisteminin eksilerini bilmeden körü körüne savunup kullanmak var birde eski işletim sistemini getirdiği eksileri bilerek kullanmak var.

Konu "Windows 7'deki ikonları Windows 10 ikonlarına dönüştürme" konusu. Virüs konusu değil. Her konunun altına da "Windows 10'a geç" deyip de tartışma ortamı yaratmayın. İsteyen Windows 7'de kalır gerekli sorumluluğu üstlenerek, isteyen -eğer imkanı da varsa- Windows 10'a geçer.

Virüs konusunda ve güncellik hakkında gerekli bilgilendirmeleri yapalım da ilerde başına gelecek durumlardan haberdar olsun. Ona göre tercihini yapıp kullansın diye bilgilendiriyoruz ki bu bence doğru bir şey senin düşüncenin aksine.

Konuyla ilgili öneriniz varsa buyurun sunun.

Windows 10'u kaldıramayacak kadar kötü bir bilgisayarı olan birine Windows 7'de ikonları tek tek değiştirmek dışında kullanacagı program, RAM'inden yerken yine performans düşüşü yaşatmayacak mı?

Süslemenin bir anlamı yok.

Neden bahsediyorsunuz?

Videonun başlığından bununla ilgili bir bilgi yoktu tesadüfen videoyu izlerken öğrendiğim için videoyu bulup atmam imkansız. Ama yine de bulmayı deneyeceğim.

Bu sorunun cevabı "güvenlik güncelleştirmesi neden geliyor?". Microsoft'un verdiği cevap:

"Güvenlik güncelleştirmesi

Tanım: Ürüne özgü ve güvenlikle ilgili bir açık nedeniyle yayımlanan bir düzeltmedir. Güvenlik açıkları, tehlike düzeylerine göre derecelendirilir. Tehlike düzeyi, Microsoft güvenlik bülteninde kritik, önemli, orta veya düşük olarak belirtilir. "

Buna rağmen hala güncelliğe karşı eski işletim sistemlerini savunuyorsanız size cevap vermeye tenezzül etmemeye karar verdim. Bir sizin yaptığınız gibi eski işletim sisteminin eksilerini bilmeden körü körüne savunup kullanmak var birde eski işletim sistemini getirdiği eksileri bilerek kullanmak var.

Virüs konusunda ve güncellik hakkında gerekli bilgilendirmeleri yapalım da ilerde başına gelecek durumlardan haberdar olsun. Ona göre tercihini yapıp kullansın diye bilgilendiriyoruz ki bu bence doğru bir şey senin düşüncenin aksine.

Windows 10'u kaldıramayacak kadar kötü bir bilgisayarı olan birine Windows 7'de ikonları tek tek değiştirmek dışında kullanacagı program, RAM'inden yerken yine performans düşüşü yaşatmayacak mı?

Neden bahsediyorsunuz?
Buyrunuz Intel Celeron işlemci 4 GB RAM 5400 RPM HDD ile siz Windows 10 kurunuz. Sürünmek size müstehak. Ek olarak ikon paketi önermedim. İkon paketlerinin yapısı da değişti, senin yerine tek seferde tek tek ikon değiştirmek üzerine kurulu (Start is back hariç). Benim bilgisayarım eski de olsa Windows 10'da çok süründürmüyor ama arkadaş Windows 10 kurduğunda ne gereksiz forummuş bir halta yaramadı demesin diye bir tık eski veya modifiye sistemler öneriyorum.

"Tanım: Ürüne özgü ve güvenlikle ilgili bir açık nedeniyle yayımlanan bir düzeltmedir. Güvenlik açıkları, tehlike düzeylerine göre derecelendirilir. Tehlike düzeyi, Microsoft güvenlik bülteninde kritik, önemli, orta veya düşük olarak belirtilir. " >> Evet bu doğru ancak dediğim fidye yazılıma karşı çözümsüz, ek olarak bunlarla birlikte telemetri güncellemeleri geliyor. Acaba bu kadar Windows 10 yalakası forumda bile yöneticiler neden tek tek telemetri güncellemelerini ve servislerini sildirip/kapatıp ayar çekiyor? Hepsi gereksiz kaynak tüketimi için ve Windows10'da bu çığrından çıkmış düzeyde.

Buna ek olarak Windows 10 benim görüşüme göre en az 7200 RPM isteyen bir sistem. %100 boşta disk kullanımı ile karşılaşırsın bir gün umarım. (Hızlı getir ve Windows search harcamazken :))

Not: Windows 8.1 güncelleştirmeleri almaya devam edecek arkadaşlar. Yazmayı unutmuşum.

İyi günler!

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı