Windows 8.1 C Diskine Format Atma

CM EROL

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Elimdeki notebook'uma format atıcam. C ve D olmak üzere 2 disk bulunmakta. Ben C diskine format atsam, D diskinde Steam ve Origin gibi şeyler var. Bunların içindeki oyunları açabilir miyim? Windows 8.1'den Windows 7 formatı atıcam. Sebep HDD 100% disk kulanımı hatası veriyor, garantiye yolladım değiştirdiler ama hala devam ediyor.
Örn: Origin'de BF3 açarken hata vermez değil mi? 17 GB indir indir bitmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
HD Tune veya Hard Disk Sentinel gibi programlarla diskinizin bozuk olup olmadığını görebilirsiniz. Görev Yöneticisini disk kullanımına göre sıralayarak resmini koyarsanız daha net cevap verebiliriz.
Sürekli %100 kullanım mı söz konusu, yoksa aralıklarla mı oluyor? Zamanlanmış görevler de diskin kullanımını arttırabilir.

Sağ olun. Disk Tune'de 3 kırmızı nokta buldu. Halbuki garanti diski yeni değiştirdi. Önceki diskimde de aynı sorun vardı. Ama siz benim soruma cevap verseniz benim için daha iyi olacak.

Bence o oyunlar çalışmaz. Çünkü o oyunların tüm dosyaları D diskinde değil. En basitinden kayıt defteri siliniyor bide Windows 7 kuracaksan çalışma ihtimali iyice düşüyor. Ama tabi denenedim böyle birşeyi.

Steam oyunlarını yedekleyebiliyorsunuz. Direk dosyayı atıp oynamanın garantisi yok. Ben denedim bir kaç oyunda oyunu tekrar indirmeye başlayıp Steam'i kapattıktan sonra sizde olan dosyaları klasöre atarsanız çalışıyor. Ama oyunların genelinde bu yöntem işlemiyor. Origin'de sistem nasıl işliyor bilmiyorum.

Steam'de yedekleme derken nasıl oluyor? Origin'de öyle bir özellik yok mu ?

3 kırmızı nokta, bad sector olduğunun belirtisi. Bende biraz daha fazla vardı, garanti kapsamında değiştirdim. Değiştirmeden önce bende de %100 de geziyordu hep. Şansına bad sectorlü cihaz gelmiş, Windows 7'ye dönsen de aynı sorunlardan kurtulamazsın. Müşteri hizmetlerine durumu anlatıp ürünü değiştir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı