Windows anahtarı etkinleştirmek için kullanılamaz hatası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Rioshine

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayar ilk kurulurken kurulumu bilgisayarcı yapmıştı, kodu buldum. Format attım kodu girdim ve cihazinizin ürün anahtarı artık Windows'u etkinleştirmek için kullanılamaz diyor ne yapmam gerekiyor? OEM key değil.

Dosya Ekleri

• IMG_20240128_164926.jpg
    IMG_20240128_164926.jpg
    252,4 KB · Görüntüleme: 31
Format sırasında işletim sisteminizi değiştirdiniz mi? Yani Windows 10 Home'den veya benzerlerinden Pro'ya geçiş yaptınız mı? Diye soruyorum.

Format sırasında işletim sisteminizi değiştirdiniz mi? Yani Windows 10 Home'den veya benzerlerinden Pro'ya geçiş yaptınız mı? Diye soruyorum.

Yok aynısını seçtim Pro.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bir keresinde 4 5 farklı sürüm ISO'su denemiştim ve birinde tutmuştu.

Bilgisayar ilk kurulurken kurulumu bilgisayarcı yapmıştı, kodu buldum. Format attım kodu girdim ve cihazinizin ürün anahtarı artık Windows'u etkinleştirmek için kullanılamaz diyor ne yapmam gerekiyor? OEM key değil.

İnternette zibil gibi key var,
Hiçbir şey bulamazsan bul bir MAK yapıstır.
Cekik gozluler cok paylasıyor...

OEM key değilse Retail keydi ve Retail keyler Microsoft hesabınıza bağlı oluyor hesabı girdiğiniz gibi Lisansınızda etkin oluyor.

Eğer ürün anahtarınızın farklı bir sürümünü kurduysa lisansınız etkin olmaz.

MAK keylerden biriyse çokça kullanılabiliyor ve iptal olma olasılıkları da var.

Eğer bir sisteme KMS kurulduysa temizlemesi de zor oluyor başka keyle aktive etmesi de biraz problemli olabiliyor. En güzel orijinal Windows'u USB ye indirip temiz kurulum yapmanız. Sonrasında keyinizi gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı