Windows Başlangıç Hızını Artırmak

ForAnAngeL

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
30
Yer
Hell
İlk topladığım zaman sanki daha hızlı açılıyordu. Açılışı nasıl hızlandırabilirim? İmzamdaki SSD'yi kullanıyorum.

Arada sırada disk temizleme yapıp gölgeleri temizliyorum ama geri yüklemeyi kapatmadım. Ayrıca 2 tane oyun yüklü.

AHCI (Advantec Host Control Interface)
Windows 7 yi kurarken sürücü kur seçeneğinden AHCI sürücülerini kurarsan sistem AHCI modda çalışacaktır. Böylece disk performansında ciddi artışlar görülecektir.

O zaman onu format atacağım zaman yapayım. Şimdilik yapmam gereken başka bir şey var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Disk temizliği ve defrag. Ancak SSD teknolojisinde defrag sadece 1 kere yapılması gereklidir. Üreticiler sistem kurulurken sadece 1 kez yapılmasını önermektedir.

- - - Güncellendi - - -

Daha ayrıntılı anlatırmısın?
AHCI sürücüleri, anakart sürücü CD'sinde bulunmaktadır. Yönergeleri izleyerek ya da anakartın resmi sitesinden AHCI sürücüleri indirilerek bir flash sürücüye ya da CD ye atılır. Windows 7 nin kurulumu esnasında, sürücü yükle seçeneği seçilerek AHCI sürücülerinin bulunduğu meteryal yönergede belirtilir ve bu sürücüler kurulur.

Uploaded with ImageShack.us

Her ne kadar windows 7 de sürücülerin tanınmış olduğu söylense de, ben anakartın kendi CD'sinden kurulmasında daha performans almışımdır.

Disk temizliği ve defrag. Ancak SSD teknolojisinde defrag sadece 1 kere yapılması gereklidir. Üreticiler sistem kurulurken sadece 1 kez yapılmasını önermektedir.

- - - Güncellendi - - -

AHCI sürücüleri, anakart sürücü CD'sinde bulunmaktadır. Yönergeleri izleyerek ya da anakartın resmi sitesinden AHCI sürücüleri indirilerek bir flash sürücüye ya da CD ye atılır. Windows 7 nin kurulumu esnasında, sürücü yükle seçeneği seçilerek AHCI sürücülerinin bulunduğu meteryal yönergede belirtilir ve bu sürücüler kurulur.

Uploaded with ImageShack.us

Her ne kadar windows 7 de sürücülerin tanınmış olduğu söylense de, ben anakartın kendi CD'sinden kurulmasında daha performans almışımdır.

Defrag dediğiniz galiba disk birleştirme oluyor. Dogru mu?

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı