Windows Defender virüsleri silemiyor

Ben virüs programı gerçeğine karşıyım. Her şeyi orijinal kullandıktan sonra asla bir şey olmaz. Örnek olarak internet download manager indirdiniz diyelim. Korsan yazılım olan tam sürümünü kullanmak için virüs programını kapatmak gerekir. Çünkü crack i virüs olarak algılar. Virüs olmayanları vardır fakat ben yinede korsan yazılıma karşıyım. Mesela ben Microsoft Office yerine openoffice kullanıyorum. Ben Microsoft Office'i kullanmak için korsan yazılım indirseydim olurdu. Fakat böyle bir şey yapmam. Banka bilgilerimi falan giriyorum.
Herşey dediğiniz gibi olmuyor malesef. Jpg dosyalarına bile zamanında keylogger koydular. Hey gidi hey.

Doğru onları unuttum. 🤨. Kullanacaksan Windows ile birlikte gelen Windows Defender programını kullan. Bu benim şahsi fikrim.

Aslında kendini sürekli geliştirse bende onu kullanma taraftarıyım. Normal bir kullanıcının işini görür. Ama Bitdefender, Kaspersky gibi şirketlerin işi güvenlik olduğu için sürekli internetteki aktif hilelere karşı algoritma geliştirerek veri tabanlarını güncel tutuyorlar. Bu güncellemeler Windows'da çok sonradan geliyor.

Aslında kendini sürekli geliştirse bende onu kullanma taraftarıyım. Normal bir kullanıcının işini görür. Ama Bitdefender, Kaspersky gibi şirketlerin işi güvenlik olduğu için sürekli internetteki aktif hilelere karşı algoritma geliştirerek veri tabanlarını güncel tutuyorlar. Bu güncellemeler Windows'da çok sonradan geliyor.

Windows'a her ay bir güncelleme geliyor. Kendisini güncel tutmaya çalışıyor. Tabi dediğin yerler daha sağlam ama ben Windows Defender taraftarıyım.

Windows'a her ay bir güncelleme geliyor. Kendisini güncel tutmaya çalışıyor. Tabi dediğin yerler daha sağlam ama ben Windows Defender taraftarıyım.

İşte demek istediğim bu Windows ayda bir Update üzerinden verir ama antivirüs programları Cloud tabanlı çalıştığı için saatlik olarak veri tabanını günceller. Ama ev kullanıcısı için yeterlidir.

Arkadaşlar resimde de gördüğünüz gibi Windows Defender şunları buldu fakat silemiyor. Yarın Kaspersky veya Malwarebytes ile tam tarama yapacağım onlar silebilir mi? Cevaplarınızı bekliyorum.

Yani av-test sitelerinden bu Windows Defender tam puan alıyor evet ben de sırf 20 dakikada bir virus silmesi için uğraşması ve silememesi yüzünden Windows Defender kullanmıyorum yoksa algılama bakımdan süper...

Geri
Yukarı