Windows kendi AMD sürücüsünü yüklüyor

socrat

Kilopat
Merhaba arkadaşlar.
Ben DDU ile ekran kartı sürücülerini silip AMD Software Adrenalin Edition ile güncellemeyi yapıyorum fakat Windows isteğe bağlı güncellemelerde Advanced Micro devices ınc.-display diye bir şey yükleyip duruyor. Ben de mecburen Windows güncellemelerini duraklatıp tekrardan yüklemek zorunda kalıyorum. Bu isteğe bağlı güncellemenin yüklenmesini engellemek için ne yapmam gerekiyor?

DDU ile ekran kartı sürücülerini temizlerken seçeneklerden Windows Güncelleştirmelerini Durdurma'yı seçebilir ya da kendin ayarlar üzerinden güncelleştirmeleri 7 günlüğüne durdurabilirsin. İstediğin sürücüyü kurduktan sonra güncelleştirmeleri açarsın.

Bu aşamadan sonra farklı bir sürücü daha yüklüyorsa gerekli olduğu içindir. Güncelleme isteğe bağlıysa sen seçmediğin sürece kendisi indirmeyecektir.

DDU ile ekran kartı sürücülerini temizlerken seçeneklerden Windows güncelleştirmelerini Durdurma'yı seçebilir ya da kendin ayarlar üzerinden güncelleştirmeleri 7 günlüğüne durdurabilirsin. İstediğin sürücüyü kurduktan sonra güncelleştirmeleri açarsın.

Bu aşamadan sonra farklı bir sürücü daha yüklüyorsa gerekli olduğu içindir. Güncelleme isteğe bağlıysa sen seçmediğin sürece kendisi indirmeyecektir.

Bu durumu daha önce de yaşamıştım. Yaklaşık bir aydır da Windows güncellemelerini kontrol ettiğimde isteğe bağlı güncelleştirmelerde bu sürücü görünüyordu. Ben de sorun çıkardığını bildiğim için dediğiniz gibi yapıp güncellemeleri haftalık olarak durduruyordum. Ama bugün Windows 11 toplu güncelleştirmesini yükledikten sonra bu sürücü de yüklendi ve AMD software açılmadı. Yani bir çakışma söz konusu. Bu güncelleştirme göründüğünde nasıl tamamen devre dışı bırakabilirim onu halledemedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı