Windows ve Linux tartışması

Ve ek olarak HWID ban olayı var, Vanguard internet kullanmasaydı nasıl HWID ban atsın? Cihazı formatlayıp girince oyun senin HWID banlı olduğunu nasıl algılasın? Hatta nasıl ban atsın asıl soru bu. Gelliştiriciler bayağı sazan avlıyor.

HWID dediğin şeyi almak için zaten kernel düzeyinde çalışan bir şey.
Hala dediğim gibi internet kullandığının göstergesi değil bu.

HWID dediğin şeyi almak için zaten kernel düzeyinde çalışan bir şey.
Hala dediğim gibi internet kullandığının göstergesi değil bu.

Bilgisayarın HWID'sinin banlı olduğu bilgisini vahiy ile mi alıyor?

Güncelleme esnasında indirdiği veriye göre hareket ediyor olabilir...
Tamam benim dediğim bilgilerde şu an aşırıya kaçıyor sanırsam, fakat asıl demek istediğim ben Riot'u Çin tabanlı bir firma olarak biliyorum. Kaldı ki Çin bu konularda aşırı sıkı olan bir devlet, öyle bir şey olsa büyük ihtimalle Riot denen bir firma bile kalmayabilir ortada.

Ve ek olarak HWID ban olayı var, Vanguard internet kullanmasaydı nasıl HWID ban atsın? Cihazı formatlayıp girince oyun senin HWID banlı olduğunu nasıl algılasın? Hatta nasıl ban atsın asıl soru bu. Gelliştiriciler bayağı sazan avlıyor.
Vanguard'ın internete bağlandığı nokta Valorant. Valorant açıldığında Vanguard'dan HWID'yi istiyor, sonrasında online olarak kontrol ediyor. Kontrol aşaması bazen uzun sürdüğü için banlı olmana rağmen mesela maça girebiliyorsun ama maç ortasında ban yiyorsun.
O bilgiyi Vanguard almıyor, Vanguard alıyor olsa, banlı biri oyunu açıp maça bile giremez. Valorant alıyor.

Geri
Yukarı