Windows Vista'yı otomatik olarak Debugging-Mode'da açmak

Yilmaz04

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Maltepe, İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, bilgisayarıma format attım. Sonrasında önce Windows Vista yükledim, çok stabil çalışıyordu. Sonrasında başka bir diske de Windows 10 yükleyerek Dual-Boot yaptım ama tekrar Windows Vista'ya girmeye çalıştığım zaman 0x1E hatası ile mavi ekran verdi. 3 defa yeniden yükledim, UEFI'ya da MBR denedim hiçbiri olmadı sonuç aynı. Bir tek Debugging-Mode'da açınca açılıyor ama sürekli de Windows Vista'ya girmek için F8'e basıp Debugging Mode açamam, unutabilirim vs.

Acaba her Windows Vista'ya girmek istediğim zaman otomatik olarak Debugging-Mode ile açacak bir ayar var mı?

Not: İnternetteki yabancı forumlara göre Windows Vista üzerine başka bir diske Windows 8.1 ya da Windows 10 yükleyenlerin hepsi aynı hatayı almış.

O sisteme neden Vista kurdunuz.😦😦
Zevk meselesi aslında :) Windows 10 iyi güzel ama Windows Vista'nın Aero ve GUI'si de hoşuma gidiyor. Exended Kernel falan da kurdum, yanda görünüyordur zaten Chrome 88'i Windows Vista'da kullanıyorum. Driver sıkıntısı da çıkmadı, bütün Windows 7 driverları Windows Vista ile uyumlu.

Edit: Oldukça da hızlı çalışıyor.

Zevk meselesi aslında :) Windows 10 iyi güzel ama Windows Vista'nın Aero ve GUI'si de hoşuma gidiyor. Exended Kernel falan da kurdum, yanda görünüyordur zaten Chrome 88'i Windows Vista'da kullanıyorum. Driver sıkıntısı da çıkmadı, bütün Windows 7 driverları Windows Vista ile uyumlu.

Edit: Oldukça da hızlı çalışıyor.
Neyse renkler ve zevkler tartışılmaz.(benimde Windows 7 fetişim var)

Neyse hadi zamanınızı almayayım. İnternette de biraz araştırdım ama bir çözümü yok sanırım.

Edit: Konu nasıl "Çözüldü" olarak işaretlenir biliyor musunuz, daha yeniyim de Technopat'da.

Geri
Yukarı