Winrar şifresi kırmak

yozlasdas

Kilopat
Yer
Gebze, Kocaeli, Turkey
Daha fazla  
Meslek
Kimyacı olmaya çalışıyor.
Şifresini bilmediğimiz winrar dosyasını nasıl şifresini kırabiliriz. Etrafta bir sürü program var ama hepsi deneme - yanılma yöntemi ile çalışıyor. Aylar geçse yinede bir şey bulamaz bu programlar. Yani sizin bildiğiniz kökten bir çözüm var mı ?

Kökten çözüm sadece eski ZIP dosyaları için mümkün. Bunun dışında en gelişmiş yöntem ekran kartı ile kıran prorgramlardır. Bunları da bir Rus firması olan Elcomsoft yapar.

Programın adı ARCHPR'dir. Ama GPGPU desteği yokmuş. Bunun yerine yine firmanin Distributed Password Recovery yazılımı kullanılabilir.

RAR şifrelerini kırmak için GPGPU desteği sunan tek yazılım şu anda RAR GPU gibi gözüküyor.

Bu program sayesinde dört çekirdekli Intel Q6600 @ 2.4Ghz işlemci yerine bir HD 6990 ekran kartı kullanarak 40 kat daha hızlı şifre kırabiliyorsunuz.

Program ilk başta bedava idi ama piyasadaki tek GPU destekli şifre kırma aracı olunca ticari bir yazılıma dönüştü. Adı artık:

Son düzenleme:
Denedim ama başladıktan ortalama 5dk sonra aynı böyle duruyor bende kendim bir winrar açıp şifreledim ve tekrar denedim.

Görüldüğü üzere 4000 hız ve ekran kartı çalışmaya başlandı. Ancak deniyeceği 186.843.979 kelime var ve bunları 18h saatte yapıyor. Dosyanın şifresi ALPER ve 30dk geçmesine ramen bir işe yaramadı. Resimde görüldüğü üzere karate yazıyor. Ya adamın tükçesi bozuksa karete yazmışsa. :) Yani demek istediğim Deneme - Yanılma yöntemi ile şifreyi bulmak hayal. Bana filmlerdeki şifreli kapılara bağlanan küçük bir el bilgisayarının 5sn'de kırdığı gibi bir program lazım.(Ama film) :) Ama bu konuda yapılan en iyi program. Ben size sordum ve siz en iyisini verdiniz site isimleri bile deniyor. Millet ps3'ü kırıyor ben sıkıştırılmış klasörü kıramıyorum. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Görüldüğü üzere 4000 hız ve ekran kartı çalışmaya başlandı. Ancak deniyeceği 186.843.979 kelime var ve bunları 18h saatte yapıyor. Dosyanın şifresi ALPER ve 30dk geçmesine ramen bir işe yaramadı.

Çünkü 30 dakikadır denenen kombinasyonlar arasında ALPER kelimesine sıra gelmedi.

Resimde görüldüğü üzere karate yazıyor. Ya adamın tükçesi bozuksa karete yazmışsa. :)

O kelimeyi adam yazmıyor zaten. Bilgisayar, kombinasyon yapıp oluşturuyor.

Yani demek istediğim Deneme - Yanılma yöntemi ile şifreyi bulmak hayal.

Şifrelerin çoğu deneme yanılma yöntemi ile bulunur. 18 saat hiç de uzun bir süre değil. Hatta bu iş için özel üretilmiş donanımlar var.

Bana filmlerdeki şifreli kapılara bağlanan küçük bir el bilgisayarının 5sn'de kırdığı gibi bir program lazım.(Ama film) :)

Bulursan benim yerime de bir tane al ;)

Ama bu konuda yapılan en iyi program.

Burak'ın söylediği programı da dene. GPU kullanmıyor ama çok daha fazla seçenek sunuyor. RAR şifresi nasıl kırılır, fikir edinirsin.

Millet ps3'ü kırıyor ben sıkıştırılmış klasörü kıramıyorum. :D

PS3'ün kırılması ile RAR şifresinin kırılması bambaşka bir olay. Burada anlatıldı, okuyabilirsiniz.

Ben adam ekliyor zannettim.:) (Adam diyiyorum sanki programı tek biri yapıyor :D) Ama sifrelerin hepsinin deneme - yanılma yöntemiyle bulunması iyi bir yöntem olduğu anlamına gelmiyor. Birde 18 saat bence uzun bir süre. Bu iş daha profesyonellere göre neyse ki tecrübe sahibi oldum. :)

Söylemiş olduğunuz şeylerin hepsini yaptım ama olmadı bana yardım edecek bir arkadaş var mıdır?

RAR şifrelerini, eskiden bir yerden okumuşdum kırılması çok zormuş ama NSA gibi özel istibarat servislerinde özel Key'ler varmış. Bu Key'leri girdiklerinde şifre ne olursa olsun açılabiliyormuş.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı