Sürprizbozan Witcher 1 bittikten sonra akla takılanlar

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Dark Dean

Hectopat
Makaleler
1
Dostlar selam. Dün bu saat civarları Witcher 1 bitti. Ama aklımda sorular bıraktı. Yan görevleri dahi yaptım. Ama bazı sorular cevapsız kaldı. Oyun bitti ama hafızamız geldi mi gelmedi mi çok muammaydı anlayamadım.

Soruya gelirsek 3. bölüm başında Triss Geralt'ın arkasından iş yapıyordu. Ayna'nın karşısındaki kişi de 'Geralt zeki bilmesine izin verme' diyordu. Ama Witcher 1 bitti. Triss'in ne sakladığını bir türlü öğrenemedim. Witcher 2'de mi ortaya çıkacak?

Dostlar selam. Dün bu saat civarları Witcher 1 bitti. Ama aklımda sorular bıraktı. Yan görevleri dahi yaptım. Ama bazı sorular cevapsız kaldı. Oyun bitti ama hafızamız geldi mi gelmedi mi çok muammaydı anlayamadım.

Soruya gelirsek 3. bölüm başında Triss Geralt'ın arkasından iş yapıyordu. Ayna'nın karşısındaki kişi de 'Geralt zeki bilmesine izin verme' diyordu. Ama Witcher 1 bitti. Triss'in ne sakladığını bir türlü öğrenemedim. Witcher 2'de mi ortaya çıkacak?
Ben Witcher 2 nin başlarını oynadım ve Triss karakteri vardı fakat bu konu ile ilgili birşey görmedim 2. oyunla ilgili spoiler vermek gibi olmasında belkide ben yanlışımdır ama bu seri 3 oyun ve belkide ilk oyundaki ilk 10 diyalogdan birisi 3. oyunda bir karşılık bulacak.

Ben Witcher 2'nin başlarını oynadım ve Triss karakteri vardı fakat bu konu ile ilgili bir şey görmedim 2. oyunla ilgili spoiler vermek gibi olmasında belki de ben yanlışımdır ama bu seri 3 oyun ve belki de ilk oyundaki ilk 10 diyalogdan birisi 3. oyunda bir karşılık bulacak.

2. oyuna başlamaya henüz başlamadım. Ama yakın zamanda başlayacağım. Kitapları okumadım ve diziyi izlemedim. Bir anda başladım. İlgimi çekti. 3. bölümde Triss Geralt'ın bilmediği şeylerden konuşuyordu. Daha önce aklıma takılan soruları sorduğumda ileride çıkar dediler ama Triss'in hala bizden ne sakladığını bilmiyorum. Haliyle oyunda bitti aklıma düştü.

İlerleyen oyunlarda öğreneceksin. 2. oyunda bu konu hakkında açıklamalar var. Triss ve Yennefer ile ilgili bazı içerikler oluyor. En fazla bu şekilde söyleyebilirim, tabii doğru anladıysam dediklerini.

2. oyunda kesin olarak öğrenebilirim değilim
%100 hatırlamıyorum ama bu 2 ve 3. oyuna yayılan bir durum hatırladığım kadarıyla. Geralt'ın hafızasını kaybettikten sonra Yennefer'i unutması ve Triss'in sürekli yanında olmasıyla başlayan bir silsile. Açıkçası dallı budaklı bende pek hatırlayamıyorum ancak eğer doğru anladıysam cevapsız kalmadığına eminim.

%100 hatırlamıyorum ama bu 2 ve 3. oyuna yayılan bir durum hatırladığım kadarıyla. Geralt'ın hafızasını kaybettikten sonra Yennefer'i unutması ve Triss'in sürekli yanında olmasıyla başlayan bir silsile. Açıkçası dallı budaklı bende pek hatırlayamıyorum ancak eğer doğru anladıysam cevapsız kalmadığına eminim.

Witcher 1 de Geralt'ın ölümünden 5 yıl sonra geri geldiğinde hafıza kaybı yaşıyor. Oyunda sürekli Triss bizim yanımızda. Sizin dediğinize göre hafıza meselesi ve Triss'in sırrı 2. ve 3. oyuna uzuyor.

Witcher 1 de Geralt'ın ölümünden 5 yıl sonra geri geldiğinde hafıza kaybı yaşıyor. Oyunda sürekli Triss bizim yanımızda. Sizin dediğinize göre hafıza meselesi ve Triss'in sırrı 2. ve 3. oyuna uzuyor.
Geralt'ın ölümü derken hocam tam anlayamadım?

Geralt'ın ölümü derken hocam tam anlayamadım?

Witcher 1'in en başı. İlk sinematikte Geralt 5 yıldır ölü biliniyordu. 5 yıl sonra Vesemir ve Eskel bulup Kaer Morhan'a getiriyordu. 2 gün tedavi ardından Semender saldırmadan önce Triss'le hafızasını kaybettiğine dair konuşma yapıyordu.

Witcher 1'in en başı. İlk sinematikte Geralt 5 yıldır ölü biliniyordu. 5 yıl sonra Vesemir ve Eskel bulup Kaer Morhan'a getiriyordu. 2 gün tedavi ardından Semender saldırmadan önce Triss'le hafızasını kaybettiğine dair konuşma yapıyordu.
Geralt'ın ölümü deyince farklı yere gitti kafam 😁

Yeni konular

Geri
Yukarı