Witcher 2 ioverth mi roche mi?

Sercan Turunç

Centipat
Makaleler
1
Selam arkadaşlar. Witcher 2'de bir dönüm noktasına geldim sanırım. Oyun ya elf olan ıoverth'in tarafını seçmemi ya da dostumuz olan vernon rochenin tarafını seçmemi istiyor. İnternetten biraz araştırdım 2 tarafı da oynamamın hikaye açısından daha doğru olduğunu gördüm. Her 2 yolu da seçip oynayacağım. Ama şöyle bir sorun var ilk hangisini seçmeliyim sizce? Gerçekten çok arada kaldım. İoverth direk Triss Merigold'u kurtarmaya gidiyormuş ve ioverth ile gittiğimiz şehir daha güzelmiş vs. roche ise ilk olarak kendi işini hallediyormuş. Sizce ne yapmalıyım. Bu arada Witcher 2 Save dosyamı Witcher 3'te de kullanacağım onu da söyleyeyim.

İkisini de oynayacaksan fark etmez, sonradan birini seçmeye karar verirsen ama roche, zira kendisi Witcher 3'te de var.

Evet roche 3'te de var biliyorum. Peki ben diyelim ioverth ile oynadım bitirdim oyunu sonra roche ile oynamak için kaydı geri mi alacağım? Ya da birini seçtiğimiz zaman diğer taraftaki karakteri öldürmüyoruz sanırım. Bir bir sorum daha var. Ben ioverth ile oynamaya karar verdim. Oynadım bitirdim. O kaydı da alıp 3. oyuna nasıl aktaracağım? Aktardım diyelim 3. oyunda roche ile düşman mı oluruz yoksa dost mu? İoverthle oynamam ya da roche ile oynamam Triss merigold ile olan hikayemi nasıl etkiler. Kusura bakmayın çok soru soruyorum ama hikayeyi en ucuna kadar öğrenmek bilmek istiyorum. Spoiler vermeden anlatırsanız sevinirim ama spoiler yersemde canınız sağ olsun.

@Sercan Turunç
Öncelikle Witcher 2 kayıt dosyanı şu şekilde Witcher 3'e aktarabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Öncelikle Ioverth'i seçmek hiçbir şeyi değiştirmiyor diye biliyorum. Kısacası Roche'un size karşı bir düşman olması gibi bir durum yok. 3. oyunda da içerisinde Roche olan bir seçim yapacaksınız, daha bahsetmiyorum. :D

Oyunu oynayalı bayağı olduğu için bu seçimlerin Triss ile olan ilişkinize etkisini tam olarak hatırlayamıyorum ama yoktu sanırsam.

@Sercan Turunç
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Öncelikle Ioverth'i seçmek hiçbir şeyi değiştirmiyor diye biliyorum. Kısacası Roche'un size karşı bir düşman olması gibi bir durum yok. 3. oyunda da içerisinde Roche olan bir seçim yapacaksınız, daha bahsetmiyorum. :D

Oyunu oynayalı bayağı olduğu için bu seçimlerin Triss ile olan ilişkinize etkisini tam olarak hatırlayamıyorum ama yoktu sanırsam.
Çok teşekkürler

@Sercan Turunç

Öncelikle ıoverth'i seçmek hiçbir şeyi değiştirmiyor diye biliyorum. Kısacası Roche'un size karşı bir düşman olması gibi bir durum yok. 3. oyunda da içerisinde roche olan bir seçim yapacaksınız, daha bahsetmiyorum. :D.

Hocam tek fark galiba Witcher 2 save'i ile oynayıp o save'de Triss'e hatıra gülünü verir iseniz hatıra gülünü bulabiliyorsunuz Triss'in eski evinde. Bulup alırsanız Triss ile ek bir diyalog ekleniyor oyuna.

Geri
Yukarı