Witcher 2 kombat kısmı nasıldır?

ShitShotTR

Hectopat
Selamlar. Witcher 3 85 saat civarı oynamış biri olarak seriye genel olarak hakimim. Dizisini de izledim. Witcher 2' de en merak ettiğim kısım kombat kısmı. Oynayanlar söyleyebilir mi nasıl acaba? Bazıları 3'ten bile daha iyi diyor. Gerçekten öyle mi? Bu arada hikayeyi genel olarak biliyorum. Detaylar yok. Belirtmek istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok bir değişiklik hissetmezsin ama hançer fırlatma, bomba fırlatma açısından güzel bir kombat sistemi var oyunda. Ama oyun çok zor. Normalde bile çok zor. Özellikle de oyunun sonlarına doğru seçimlerinize göre yaptığınız bir yan görev var, yalanım yok 22 kez görevi tekrar tekrar yaptım.

Hayır, ilk defa kendi oyun motoru ile yaptıklarından oyun dar koridor. Dar koridor bu dövüş sistemi gerçekten kanser ediyor. Kılıç yağı gibi ürünlerin de zor bulunması yüzünden iyice kanser edici olabiliyor.

Aynı sorun farklı bir oyun motoru ile yaptıkları ilk oyunda da var. İlk oyunu oynayacaksanız direkt kolay seviye öneriyorum o kadar. Böyle yağ gibi iyileştirmeler için kitap almanız gerekiyor. Oyunda görevlerden para toplamak yeterli değil. Bazı şeylere para harcarken, diğer şeyleri görmezden gelmeniz falan gerekiyor. Ya da hile yapacaksınız.

Büyü kullanımı ve iksir kullanımı 3. Oyuna göre vasat. Combat sistemi oyunun ilk başları için zor ama sonrasında geralth tam bir savaş makinesi oluyor. Oyunun sonunda yenilmez bir efsunger oluyorsun. Ama çıktığı yıla göre değerlendirildiğinde oldukça iyi bir oyun. Witcher evrenine son oyundan giriş yaptıysan oynanış biraz sığ gelecektir.

Hayır, ilk defa kendi oyun motoru ile yaptıklarından oyun dar koridor. Dar koridor bu dövüş sistemi gerçekten kanser ediyor. Kılıç yağı gibi ürünlerin de zor bulunması yüzünden iyice kanser edici olabiliyor.

Aynı sorun farklı bir oyun motoru ile yaptıkları ilk oyunda da var. İlk oyunu oynayacaksanız direkt kolay seviye öneriyorum o kadar. Böyle yağ gibi iyileştirmeler için kitap almanız gerekiyor. Oyunda görevlerden para toplamak yeterli değil. Bazı şeylere para harcarken, diğer şeyleri görmezden gelmeniz falan gerekiyor. Ya da hile yapacaksınız.
Birinci oyunda yan görevleri yaparak ve toplanılan ürünleri tüccarlara vb. satarak çok rahat para elde ediliyor bence. Birinci oyunda bence tek sıkıntı haritaların geniş ve karışık, karakterimizin ise yavaş olması. 50 saatte bitiyorsa oyun, 25 saati hatta belki daha fazlası yürümekle geçiyor. İnsan bu süreçte düşünmekten hayatına bile düzene sokar. Çoğu kişi kombat sistemini eleştirse de benim bir tık hoşuma gidiyor açıkçası.

Yeni konular

Geri
Yukarı