Çözüldü Witcher 2 neden bu kadar zor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lyrinx

Hectopat
Makaleler
4
Witcher 3'ü ölüm marşı yani en zor zorlukta oynayıp fazla zorlanmayarak bitiren birisi olarak söylüyorum, bu oyunu da en yüksek zorluk seviyesine aldım. Yahu arkadaş bu oyun neden bu kadar zor? Daha önce normal zorluk seviyesinde oyunu oynamış ve bitirmiştim ancak ona rağmen zor gelmişti, Witcher 1'i bitirip aynı gün Witcher 2'ye başlayınca sudan çıkmış balığa dönmüştüm. Savaşcı nekker bir vuruyor çeyrek canım kalıyor, efsungersin sen kendine gel. 3 tane haydutun tekiyle kapışırken bile zorlanıyorum, anlamadım bende mi sorun var. Bu oyunu oynayan arkadaşlar aynı fikirde misiniz? Yan görev yapacağım nekker dolu bir madene girip nekkerleri öldüreceğim ama öldüremiyorum, normal zorluk seviyesine alıp oynayacağım en sonunda.

Çözüm
Witcher 3'ü ölüm marşı yani en zor zorlukta oynayıp fazla zorlanmayarak bitiren birisi olarak söylüyorum, bu oyunu da en yüksek zorluk seviyesine aldım. Yahu arkadaş bu oyun neden bu kadar zor? Daha önce normal zorluk seviyesinde oyunu oynamış ve bitirmiştim ancak ona rağmen zor gelmişti, Witcher 1'i bitirip aynı gün Witcher 2'ye başlayınca sudan çıkmış balığa dönmüştüm. Savaşcı nekker bir vuruyor çeyrek canım kalıyor, efsungersin sen kendine gel. 3 tane haydutun tekiyle kapışırken bile zorlanıyorum, anlamadım bende mi sorun var. Bu oyunu oynayan arkadaşlar aynı fikirde misiniz? Yan görev yapacağım nekker dolu bir madene girip nekkerleri öldüreceğim ama öldüremiyorum, normal zorluk seviyesine alıp oynayacağım en sonunda.
Evet, oyun zor. Deatch march'ta oynamak zor. Çünkü bu oyun 3. oyun gibi değil. Doğru iksir kullanmadan, işaret kullanmadan, kılıca yağ uygulamadan zor keserseniz canavarları. 3. oyunda dümdüz düşmana girseniz bile çok zorlanmadan kesebiliyordunuz. Bu oyun daha gerçekçi. Haydut konusunda değil fakat canavar konusunda 3. ve 1. oyundan kat kat iyi.

Witcher'ları da gözünde abartma hocam 🤣 Kitapları okuduysanız, (Witcher dizisi de az çok olur) Geralt'ı hiçbir zaman iksir içmeden canavar öldürmeye gittiğini göremezsiniz. Atiklik, kılıç kullanımı, doğru anı bekleme, işaretler, mutasyonlar, iksirler gibi avantajları olduğu için biraz daha avantajlılar. Standart bir insan, 1-2 garkolan darbesine bile ölebilirken, Witcher'ların ise belki 5, belki 6'dır. Bu yönden bu oyun daha doğru.

Dediğim gibi uygun yağ ve iksirleri içince daha da kolaylaşır. Ayrıca karakterinizi geliştirin. Geliştirin ki güçlenin. İsimlerini tam hatırlamıyorum fakat yetenek ağacının sanırım sağ kısmındaki yerden gidin. Bayağı bi' güçleniyorsunuz. Aynı şekilde kılıç ve zırhta çok önemli. Oyunda yeniyseniz kılıç ve zırh bakımından epey bir geridesiniz. Para biriktirip en başta bir zırh, sonra kılıç alın. Flotsam'daki tüccarlardan işinizi görecek zırh ve kılıç koparabilirsiniz. Gittiğiniz her yeri de lootlamayı unutmayın ki sonra satın. Aklınıza takılan bir yer varsa etiketleyebilirsiniz. Yardımcı olduysa en iyi cevap olarak seçebilirsiniz.
Başı epey zor oyunun, güçlü ekipmanlar elde edince kolaylaştı ama. İşin ilginç kısmı ejderha savaşında çok zorlanmadan ejderhayı öldürdüm, ancak bir deste insana karşı savaşırken ölüp durdum.
Ben ejderha'ya da kıçı kırık hayduta da ölüp durdum. İnsanlar genelde 1'in combatına zor derler bence onunki oldukça basitti. Seriyi en zor ayarda bitirmek için tekrar ilk oyundan girdim fazlasıyla basit, asıl W2'nin Dark'ını nasıl atlatırım onu düşünüyorum ben.

Ben ejderha'ya da kıçı kırık hayduta da ölüp durdum. İnsanlar genelde 1'in combatına zor derler bence onunki oldukça basitti. Seriyi en zor ayarda bitirmek için tekrar ilk oyundan girdim fazlasıyla basit, asıl W2'nin Dark'ını nasıl atlatırım onu düşünüyorum ben.
Dark derken ben öyle bir ayar gördüğümü hatırlamıyorum, kolay, normal ve zor mod vardı. Zor modda bitirdim ama anam ağladı boss fight'larında (ejderha hariç) ve düşman gruplarında, 1'in combatı çok basit ve bana o kadar da kötü gelmemişti.

Easy, Normal, Hard, Dark, Insane olmak üzere 5 zorluk seviyesi var hocam. Steam sürümünde öyle en azından, başka bir versiyonu oynamış olabilirsiniz belki. Insane modda tek hak var, bir kere öldün mü baştan başlıyorsun. Dark ise onun save hakkı vereni diyebiliriz. Ben normalde oynamama rağmen savaşa girmemek için seçimimi değiştiriyordum. Iorveth'in yolunu oynadıysanız Philippa'nın hizmetçisi ile ilgili bir kısım vardı. Mesela orada dedim aha ben bunlara bir halt yapamam bir iki deneyip bıraktım.

Easy, Normal, Hard, Dark, Insane olmak üzere 5 zorluk seviyesi var hocam. Steam sürümünde öyle en azından, başka bir versiyonu oynamış olabilirsiniz belki. Insane modda tek hak var, bir kere öldün mü baştan başlıyorsun. Dark ise onun save hakkı vereni diyebiliriz. Ben normalde oynamama rağmen savaşa girmemek için seçimimi değiştiriyordum. Iorveth'in yolunu oynadıysanız Philippa'nın hizmetçisi ile ilgili bir kısım vardı. Mesela orada dedim aha ben bunlara bir halt yapamam bir iki deneyip bıraktım.
Steam'den para vererek aldım ve bende sadece 3 zorluk seviyesi vardı, ilginç.

Witcher 2'yi 1 kere Zor'da bitirmiş ve Witcher 3 duayeni olarak (3 kere bitirdim birisi ölüm marşı) söylüyorum ki Witcher 2 cidden zor ama ilerleyen seviyelerde güç fantezisine dönüşüyor cidden doğru zamanda kaçınma iksir kullanma ve doğru ekipman gerekiyor eğer oyunu ilk defa oynuyorsanız Zor'a alın eğer cidden zorlandığınız bir bölüm olursa normal zorluğa geçin wiçır da olsa insan sonuçta canım :D.

Witcher 2'yi 1 kere Zor'da bitirmiş ve Witcher 3 duayeni olarak (3 kere bitirdim birisi ölüm marşı) söylüyorum ki Witcher 2 cidden zor ama ilerleyen seviyelerde güç fantezisine dönüşüyor cidden doğru zamanda kaçınma iksir kullanma ve doğru ekipman gerekiyor eğer oyunu ilk defa oynuyorsanız Zor'a alın eğer cidden zorlandığınız bir bölüm olursa normal zorluğa geçin wiçır da olsa insan sonuçta canım :D.
2 kere bitirdim oyunu, ilk oynayışımda normal zorlukta bitirsem de ikinci oynayışımı zor zorlukta bitirdim. Puanların hepsini kılıç yoluna harcayıp iyi ekipmanlar kuşanınca iş kolaylaşıyor, Flotsam zamanları çok zor ama. Çelik kılıcımla canavar falan öldürüyordum :D işin garip kısmı ejderha savaşında çok zorlanmayıp yaratığı öldürmeme rağmen bir deste insana karşı zorlanıyorum. Witcher 3'ü bir kere ölüm marşında Witcher 2'ye kıyasla oldukça kolay bir şekilde bitirdim ve tekrar aynı zorlukta oynuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı