Witcher 3 Çok İyi Bir Oyun

Hiç kimseyle sorunum yok, keyif de alarak oynadım ama şu oyuna RPG diyenleri anlayamıyorum hâlâ. RPG çemberi çok genişledi benim haberim yok sanırım.

Hiç kimseyle sorunum yok, keyif de alarak oynadım ama şu oyuna RPG diyenleri anlayamıyorum hâlâ. RPG çemberi çok genişledi benim haberim yok sanırım.
Tam bir RPG değil zaten. Tam RPG diyemem ben de. Sonuçta belirli bir karakteri yönetiyoruz. Ama yine de RPG unsuru barındırıyor, hakkını yememek gerek.

RPG öğeleri içermeyen oyun yok. Son zamanlarda çıkmış modern RPG diyebileceğimiz tek oyun The Outer Worlds. Witcher, Odyssey, Valhalla, Cyberpunk 2077 gibi oyunlar RPG öğeleri içerip aksiyon ve maceraya odaklanan oyunlar.

Tam bir RPG değil zaten. Tam RPG diyemem ben de. Sonuçta belirli bir karakteri yönetiyoruz. Ama yine de RPG unsuru barındırıyor, hakkını yememek gerek.
Unsuru barındırır, bunda sıkıntı yok ama koskoca RPG de yazılmaz ki 😅 CP 2077 de aynı şekilde. Çoğu kişinin RPG tanımına uyuyor ama değil. Hoş, CDPR kaldırmış sanırım. Aksiyon oyunu yapmış.

Screenshot 2021-02-17 223342.png

Bunu içerik sahibi mi belirliyor bilmiyorum ama öbür seçenek daha kötü.

Toplam 3 kere bitirdim. Steam'de 240, PS'de 100'e yakın saat oynadım. Dediğiniz gibi, ben de saatlerce başından kalkmadan oynadım. Başlarda karakter ve eşya geliştirme ekranı, yağlar, iksirler vs. çok karışık gelebiliyor hatta birçok kişi karışık geldiği için hemen bırakıveriyor. Ancak öğrenince ve alışınca bırakamıyorsunuz.

Unsuru barındırır, bunda sıkıntı yok ama koskoca RPG de yazılmaz ki 😅 CP 2077 de aynı şekilde. Çoğu kişinin RPG tanımına uyuyor ama değil. Hoş, CDPR kaldırmış sanırım. Aksiyon oyunu yapmış.

Eki Görüntüle 884320

Bunu içerik sahibi mi belirliyor bilmiyorum ama öbür seçenek daha kötü.
"RYO" = "Rol Yapma Oyunu"

Yani kaldırmamış. Bu arada Witcher 3'ün RPG'si Cyberpunk'tan 10 kat daha iyidir. Bir karakter oluşturuyoruz diye de RPG olmuyor bence. Ha seçimler etkilese yine iyi, sadece sonu etkiliyor. Ona bakılırsa RDR2 sonu da farklı sonlarla bitebiliyor.

Toplam 3 kere bitirdim. Steam'de 240, PS'de 100'e yakın saat oynadım. Dediğiniz gibi, ben de saatlerce başından kalkmadan oynadım. Başlarda karakter ve eşya geliştirme ekranı, yağlar, iksirler vs. çok karışık gelebiliyor hatta birçok kişi karışık geldiği için hemen bırakıveriyor. Ancak öğrenince ve alışınca bırakamıyorsunuz.
Haklısınız. Şu an o ekranlar bana Çince gibi geliyor zorlanıyorum onun dışında iyi oyun :D

Geri
Yukarı