Witcher 3 neden bu kadar abartılıyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Obsidian ve bethesda bir araya gelirse çıkarabilir aslında hatta Fallout NW ‘e bir remake çıksa deceğim de oyunun kitlesi az maalesef oyuncular değerini bilmiyor pek o tarz yapımların. Şurada bir anket yapsak Fallout 4 vs Fallout NW diye emin ol Fallout 4 gibi leş bir yapım açık ara farkla alır.

Fallout 4'dü tam olarak oynadım diyemem ama deneyim ettim fakat Fallout 4 dün rpgsinin New Vegas'ı geçebileceğini aklımdan bile geçirmem. Yakın zamanda onu da oynamayı düşünüyordum ama siz böyle deyince istek gitti :D.

Öncellikle merhaba. Oyunu yaklaşık 10 saat oynadım fakat kendisinin abartıldığı kadar olmadığını fark ettim, atımız ruhsuz odun gibi neredeyse hiçbir şeye tepki vermiyor, bazı şeylere verse de tepki verdiği şeyler genel şeyler. Oyunun balon olduğunu düşünerek oynadım bazı şeylerde kendimce haksız çıksamda bazılarında haklı çıktım. Vuruş hissi gayet iyi ve tatmin edici fakat nedense kılıçsız bir yumruk dövüşüne girdiğimde bayağı sıkıldım. Başta yumruk yumruğa dövüş zevkli gelse de sonradan bir NPC'ye yumruk yumruğa kavga teklif ettim ve o kavgada gerçekten vuruş hissi biraz zayıf geldi. Bence bu oyun tam olarak bir RPG değil tabii ki bir Fallout New Vegas beklemedim ama bazı seçimler etki eder sanmıştım neredeyse ilk 10 saatte 2 tanesi falan etki etti onlarda çok basit şeyler. Grafikleri hala güzel bir ara merak edip Low'a çekmiştim ve hala güzel görünüyordu. Sadece 10 saat deneyim ettim ve tek sorunlarım bunlardı. Witcher 3 bence bir balon zamanında çoğu ünlü kişi övdü diye övülmüş bir oyun. Yoksa pek de bir numarası yok.
Reis oyunun ana hikayesi 10 saatten çok çok fazla, 10 saat daha oyunun başı, seçimlerin çok etki etmemesi normal. Misal ben oyunu az biraz yan görev yaparak 80 saatte bitirmiştim. 10 saat oynayıp seçimlerin etkisini ölçmek mantıksız.

Bende eksiksiz aynı şeyleri düşünüyorum. 15 saat oynadım hep güzel düşüncelerle girdim ama hep sıkılmış bir şekilde çıktım.

Öncellikle merhaba. Oyunu yaklaşık 10 saat oynadım fakat kendisinin abartıldığı kadar olmadığını fark ettim, atımız ruhsuz odun gibi neredeyse hiçbir şeye tepki vermiyor, bazı şeylere verse de tepki verdiği şeyler genel şeyler. Oyunun balon olduğunu düşünerek oynadım bazı şeylerde kendimce haksız çıksamda bazılarında haklı çıktım. Vuruş hissi gayet iyi ve tatmin edici fakat nedense kılıçsız bir yumruk dövüşüne girdiğimde bayağı sıkıldım. Başta yumruk yumruğa dövüş zevkli gelse de sonradan bir NPC'ye yumruk yumruğa kavga teklif ettim ve o kavgada gerçekten vuruş hissi biraz zayıf geldi. Bence bu oyun tam olarak bir RPG değil tabii ki bir Fallout New Vegas beklemedim ama bazı seçimler etki eder sanmıştım neredeyse ilk 10 saatte 2 tanesi falan etki etti onlarda çok basit şeyler. Grafikleri hala güzel bir ara merak edip Low'a çekmiştim ve hala güzel görünüyordu. Sadece 10 saat deneyim ettim ve tek sorunlarım bunlardı. Witcher 3 bence bir balon zamanında çoğu ünlü kişi övdü diye övülmüş bir oyun. Yoksa pek de bir numarası yok.

Benim açık ara en sevdiğim oyundur. Bence gereksiz şeylere takmışsınız. Biraz daha eleştirmek için değil de zevk almak için oynarsanız oyunun hikayesinde kaybolduğunuzu fark edersiniz. Son 10 yılın da 21. yüzyılın da en iyi oyunlarına aday bir oyun. RPG'ye antipati beslemeyen herkes için ilk 10una girecek derecede bir yapım. Bence sizde bıraktığı bu algıyı bir kenara atıp temiz kafayla devam edin oyuna :).
Bu arada oyunun başındasınız hikayeye etki olayı çok görebileceğiniz bir şey değil şu an.

Çıktığı zaman yaptığını yapabilen pek oyun yoktu, 5 sene önce çıkmış bir oyunu şimdiki imkanlara göre yorumlamak pek mantıklı değil. Bana göre de Half Life 5 para etmez bir oyun mesela, ama şimdi sorsam yorum yapan herkes "efsane abi salak mısın?" gibi yorumlarda bulunacak.

Ama gelip sorsam Half Life'ı şu an için bu kadar özel yapan durum nedir diye, hiç kimse çıkıp cevap veremez. Çünkü Half Life'ın yaptıklarını artık indie oyunlar bile yapabiliyor, hatta çok daha iyisini yapabiliyor. Ama Witcher 3 çıktığı zaman bu kadar iyi yapabilen pek bir oyun yoktu.

Skyrim bir kere RPG bile değil, "senin kaderin bu, bunu yaşayacaksın" diyen bir oyun RPG sayılamaz. Fallout New Vegas'ın RPG yönü daha iyi ancak onun da diğer yönleri çok kötü. Özellikle vuruş hissi rezalet, hissi geç vuruş bile yok oyunda, bariz bir şekilde değmesi gereken mermiler değmiyor.

Çıktığı zaman yaptığını yapabilen pek oyun yoktu, 5 sene önce çıkmış bir oyunu şimdiki imkanlara göre yorumlamak pek mantıklı değil. Bana göre de Half-Life 5 para etmez bir oyun mesela, ama şimdi sorsam yorum yapan herkes "efsane abi salak mısın?" Gibi yorumlarda bulunacak.

Ama gelip sorsam Half-Life'ı şu an için bu kadar özel yapan durum nedir diye, hiç kimse çıkıp cevap veremez. Çünkü Half-Life'ın yaptıklarını artık indie oyunlar bile yapabiliyor, hatta çok daha iyisini yapabiliyor. Ama Witcher 3 çıktığı zaman bu kadar iyi yapabilen pek bir oyun yoktu.

Skyrim bir kere RPG bile değil, "senin kaderin bu, bunu yaşayacaksın" diyen bir oyun RPG sayılamaz. Fallout New Vegas'ın RPG yönü daha iyi ancak onun da diğer yönleri çok kötü. Özellikle vuruş hissi rezalet, hissi geç vuruş bile yok oyunda, bariz bir şekilde değmesi gereken mermiler değmiyor.

Ben New Vegas'ın sadece RPG'sini beğendim diğerleri vasat :) şahsen ben çıkıpta "efsane abi salak mısın" demezdim karşımdaki kişinin görüşüne saygı duyardım ve Half-Life Witcher kadar abartılmadı.
Benim açık ara en sevdiğim oyundur. Bence gereksiz şeylere takmışsınız. Biraz daha eleştirmek için değil de zevk almak için oynarsanız oyunun hikayesinde kaybolduğunuzu fark edersiniz. Son 10 yılın da 21. yüzyılın da en iyi oyunlarına aday bir oyun. RPG'ye antipati beslemeyen herkes için ilk 10una girecek derecede bir yapım. Bence sizde bıraktığı bu algıyı bir kenara atıp temiz kafayla devam edin oyuna :).
Bu arada oyunun başındasınız hikayeye etki olayı çok görebileceğiniz bir şey değil şu an.

Haklısın ama 30 saat oynadım çok da göremedim sildim oyunu boşa vakit harcadığımı düşünerek en kısa zamanda unuttuktan sonra tekrar şans verip farklı seçimler yapıp ne kadar etki ettiğini göreceğim.
Bende eksiksiz aynı şeyleri düşünüyorum. 15 saat oynadım hep güzel düşüncelerle girdim ama hep sıkılmış bir şekilde çıktım.

Bende öyle yapacaktım fakat ilerlemek istedim güzel şeyler görebilmek için.

Ben New Vegas'ın sadece RPG'sini beğendim diğerleri vasat :) şahsen ben çıkıpta "efsane abi salak mısın" demezdim karşımdaki kişinin görüşüne saygı duyardım ve Half-Life Witcher kadar abartılmadı.
Half Life'ın hala daha dünyanın en iyi oyunu olduğunu söyleyenler var, diğer tüm oyunların atası olduğunu söyleyenler var. Ve bunlar azımsanacak sayıda değil. The Witcher 3'ün abartıldığını da düşünmüyorum, 251 adet ödül almış (en son öyleydi) bir yapımdan bahsediyoruz, bu kadar ödülü sırf abartıldığı için almış olamaz sanırım.

Çıktığı zaman yaptığını yapabilen pek oyun yoktu, 5 sene önce çıkmış bir oyunu şimdiki imkanlara göre yorumlamak pek mantıklı değil. Bana göre de Half-Life 5 para etmez bir oyun mesela, ama şimdi sorsam yorum yapan herkes "efsane abi salak mısın?" Gibi yorumlarda bulunacak.

Ama gelip sorsam Half-Life'ı şu an için bu kadar özel yapan durum nedir diye, hiç kimse çıkıp cevap veremez. Çünkü Half-Life'ın yaptıklarını artık indie oyunlar bile yapabiliyor, hatta çok daha iyisini yapabiliyor. Ama Witcher 3 çıktığı zaman bu kadar iyi yapabilen pek bir oyun yoktu.

Hocam insan illa duygusal bir bağı oluyor insanların bazı oyunlarla. Mesela halflife 2 benim potato PC m de oynadığım ilk hikayeli oyundu. Witcher 3'de Xbox one aldığımda oynadığım ilk oyundu. Ve bayağı heyecanlıydım. Tabii ki ben oyunları objektif değerlendiremem bende yerleri farklı bu yapımların. Çoğu kişi de değerlendiremez. Ama zaten objektif bir değerlendirme gerekmiyor ki oyunu oynarken. Zevk almaya bakın gidip metacritics de oy kullanmayacaksınız. Zevkine oynayın :)

Bence de abartılıyor sadece 200 den fazla saatim var o kadar.

Abartıldığını söyleyen sensin. Bu senin şahsi fikrin. Değiştirmeye niyetim var mı? Hayır. İstiyosan oyunun tüm dosyalarını teker teker söve söve sil ama şunu unutma. Oyun oynayan her 10 insandan 6 sının en sevdiği oyundur Witcher. Biraz objektif spesifik analiz yapmayı öğren.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı