Sürprizbozan İnceleme Witcher 3

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yaraliordek

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Evet forumdaki arkadaşların tavsiyesi üzerine, Witcher 3 oynamaya karar verdim. Öncelikle Witcher evreni ile ilgili hiçbir bilgiye sahip olmadan ve önceki oyunları oynamamış biri olarak hikayenin beni içine çekmiş olduğunu söyleyebilirim.

Oyunun eleştirilen yönlerine dikkat ettim ve fark ettiğim bazı şeyler;
Öncelikle combat mekanikleri onca eleştiriye rağmen hoşuma gitti, oyunu hikaye ve kılıç zorluğunda oynuyorum biraz zorlanıyorum ama alıştıkça kolaylaşacağını düşünüyorum.

At mevzusu da çok eleştirilmiş evet atı çağırdıktan sonra yanına gitmemiz gerekiyor ama bunun sebebi X tuşunu atın kendimize gelmesini değil bize ışınlanmasını sağlamak için kullanıyoruz. At kontrolleri de bir tık başarısız geldi özellikle Shift'e basarak yolu takip etmesini sağlama olayı çok sıkıntılı.

Eksileri ve artılarından bahsedeceğim;
Oyundaki diyalogların ara sahne edasıyla sinematikleştirilmiş olması çok hoşuma gitti. Asla diyalog okumaktan cevap vermekten sıkılmıyorum.

Yan görevler ve kontratlar oyuna bayağı içerik katmış, ama bunların hepsini tek bir panodan almak bence iyi olmamış çünkü bunları yeni oyuncuların gözüne sokmazsan sadece ana hikayeyi oynar. Böyle içerikler olduğunu bilmeseydim ben de fark etmeyecektim.

Soru işaretleri çok güzel olmuş altından ne çıkacağı bir merak konusu, ama altından ne çıkacağına dair en azından ufak bir bilgi sahibi olsaydık iyiydi. Örneğin düşman barındıranlar kırmızı soru işareti olsa, loot barındıranlar yeşil olsa gibi. Ya da ne olduğunu öğrenmek için içine girmek zorunda kalmasaydık iyi olabilirdi. Ona göre planımızı yapıp hazırlıklı girerdik.

Meditasyon olayı hile gibi geliyor, ama yiyeceklerle can yenilemek eziyet gibi. İlk skill puanımı sürekli can yenileyecek bir şeyde kullandım.

Oyun bize craft etmemiz gereken itemleri gösteriyor ve malzemeleri bulmak için sadece çevredeki soru işaretlerini lootlamanız yeterli oluyor. Örneğin bir hayvan inini patlatmak için bombaya ihtiyacım varmış, hiç bomba malzemesi bulmak için kendimi zorlamadım bulduğum her şeyi lootladım ve sonuç olarak bomba craftlayabildim.

Oyunu yaklaşık 3 - 4 saat oynadım ve bunları gördüm. Hâlâ daha ana göreve gitmiş değilim. Önce başlangıç bölgesindeki bütün etkinlikleri, yan görevleri ve kontratları tamamlamayı düşünüyorum. Bu tarz oyunları oynarken yapabileceğim her şeyi yapmayı, bütün içerikten tam anlamıyla faydalanmayı, oyunun sunduğu her şeyi deneyimlemeyi severim. Ama aynı zamanda sürekli kendini tekrar eden şeylerden de çok çabuk sıkılırım. Biraz zor beğenen bir oyuncuyum anlayacağınız. :D

Ayrıca büyülerden bahsetmeden geçmek istemiyorum, şu an sadece quen ve igni hoşuma gitti. Çünkü çok basit mekanikleri var quen kalkan veriyor igni hasar veriyor. İlerideki oynayış stilimi de bunlardan birine göre ayarlamak istiyorum.

Evet Witcher ile ilk karşılaşmam böyleydi, rivialı Geralt abimizle de ilk tanışmamız oldu. İleride oyunun daha detaylı bir incelemesini yapacağım ve arada hangi fikirlerimin değiştiğine bakacağım. İyi Sosyaller.

Asıl incelemenizi imkanınız varsa mutlaka DLC'leri oynadıktan sonra yapın. DLC'ler için ekstra bir inceleme yazmak isteyebilirsiniz.

Evet DLC'lere de sahibim ve kesinlikle oyunda ekstra bir içeriği göz ardı etmeyi düşünmüyorum. DLC'lerin konusu tam olarak ne bu arada?

3-4 saatte ana görev bile yapmadan oyunu sevdiyseniz muhtemelen en sevdiğiniz oyun olacaktır Witcher 3. Özellikle DLC'leri de oynadığınızda. Blood and Wine başka bir oyun gibi. Tek başına oyun diye çıkan Miles Morales'in 2-3 katı içeriğe sahip herhalde.

3-4 saatte ana görev bile yapmadan oyunu sevdiyseniz muhtemelen en sevdiğiniz oyun olacaktır Witcher 3. özellikle DLC'leri de oynadığınızda. Blood and Wine başka bir oyun gibi.

Ana görev yapmaktan kastım, Yennefer'ın nerede olduğunu öğrendim şu an ona gitmem gerekiyor o kısımdayım yani. En sevdiğim oyun RDR2 ve Witcher'ın ona yakın bir deneyim sunacağını söylediler bakalım neler göreceğiz.

3-4 saatte ana görev bile yapmadan oyunu sevdiyseniz muhtemelen en sevdiğiniz oyun olacaktır Witcher 3. özellikle DLC'leri de oynadığınızda. Blood and Wine başka bir oyun gibi. Tek başına oyun diye çıkan Miles Morales'in 2-3 katı içeriğe sahip herhalde.

İyi ki almışım o zaman ekstra birkaç görev ekler diye düşünmüştüm pişman olmayacağım herhalde.

Geri
Yukarı