Sürprizbozan İnceleme Witcher 3

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Ana görev yapmaktan kastım, Yennefer'ın nerede olduğunu öğrendim şu an ona gitmem gerekiyor o kısımdayım yani. En sevdiğim oyun RDR2 ve Witcher'ın ona yakın bir deneyim sunacağını söylediler bakalım neler göreceğiz.

Tamamen size bağlı aslında. RDR2 ben de çok severim. Hatta dünyanın açık ara en kaliteli oyunudur muhtemelen. 2 kişiden biri için en iyisi zaten. Ama Witcher 3 açık ara en sevdiğim oyun benim.

Evet DLC'lere de sahibim ve kesinlikle oyunda ekstra bir içeriği göz ardı etmeyi düşünmüyorum. DLC'lerin konusu tam olarak ne bu arada?
Dlc'ler başlı başına bir oyun kalitesinde hocam. 2 Büyük Dlc var. Fazla detaya girip büyüsünü bozmak istemiyorum ama emin olun pişman olmazsınız. Önce HoS'u oynayın.

Tamamen size bağlı aslında. RDR2 ben de çok severim. Hatta dünyanın açık ara en kaliteli oyunudur muhtemelen. 2 kişiden biri için en iyisi zaten. Ama Witcher 3 açık ara en sevdiğim oyun benim.

Şu an ilk izlenim olarak beklediğimden daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

İyi ki almışım o zaman ekstra birkaç görev ekler diye düşünmüştüm pişman olmayacağım herhalde.

Ben ana oyunu bitirdiğimde Steam kayıtlarında 80’e saate yakın bir oynama sürem vardı. DLC’lerden sonra 130 civarına çıktı bu süre. Özellikle Blood and Wine harika ama diğer DLC’de inanılmaz karakterlere ve olay örgüsüne sahip.

İyi ki almışım o zaman ekstra birkaç görev ekler diye düşünmüştüm pişman olmayacağım herhalde.

Vallahi DLC'leri daha çok bile sevebilirsiniz. Ben Hearts of Stone'u bitirdim. Şu an Blood and Wine oynuyorum. Asıl karakter gelişimi, değişik karakter Build'leri oyunun aksiyon kısmı DLC'lerde. Hikayeleri de ana oyun kadar iyidir.

Şu an ilk izlenim olarak beklediğimden daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

Ben ilk başladığımda beğenmemiştim mesela oradan hesaplayın. Baronun görevine gelince anca sevdim oyunu.

Arkadaşlar oyuna 3.oyundan başlayıp kitaplarını okumamak benim acemiliğim olabilir ama çoğu kişi de böyle yapmıştır diye düşünüyorum.

Bunu hangi amaçla dediniz hocam anlayamadım?

Triss'in yaşı Geralt'ın yarısı bile değil. Yaşıtı olan Yennefer varken Triss'le yakıştıramıyorum. Çok çocuksu geliyor.

Triss'in yaşı Geralt'ın yarısı bile değil. Yaşıtı olan Yennefer varken Triss'le yakıştıramıyorum. Çok çocuksu geliyor.

Yennefer’in yaşı tahmini olarak 105 civarı. Geralt’ın 90’lı yaşlarda, Triss’in ise 60-80 arası olduğu belirtiliyor. O hikayede yaşı çok küçük olan Shani. Ciri ile yakın yaşlardalar. Zaten Witcher’ların 200-250 yaşına kadar yaşadıklarını düşünürsek bu tarz bir yaşam uzunluğunda iş artık pedofiliden çıkıyor zira bir süre sonra herkes senden çok daha küçük kalacak. Aragorn - Arwen birlikteliği gibi düşün. Arwen yaş olarak bakacak olursak Aragorn için çok yaşlı ama ırksal farklılıklar sebebiyle yaş konusuna aynı düzlemde bakamayız.

Dlc'ler başlı başına bir oyun kalitesinde hocam. 2 Büyük Dlc var. Fazla detaya girip büyüsünü bozmak istemiyorum ama emin olun pişman olmazsınız. Önce HoS'u oynayın.
Önce hangisini oynayacağımdan emin değilim herkes farklı bir şey söylüyor. Eğer birbiriyle ve oyunla hikayesel bağlantısı varsa ona göre ilerlemek isterim.
Vallahi DLC'leri daha çok bile sevebilirsiniz. Ben Hearts of Stone'u bitirdim. Şu an Blood and Wine oynuyorum. Asıl karakter gelişimi, değişik karakter Build'leri oyunun aksiyon kısmı DLC'lerde. Hikayeleri de ana oyun kadar iyidir.

Ben ilk başladığımda beğenmemiştim mesela oradan hesaplayın. Baronun görevine gelince anca sevdim oyunu.
Türü sevdiğim için ısınmam zor olmadı türün başarılı bir örneği olduğu da ilk bakışta anlaşılıyor zaten. İlk 3 saatten sonra ufak bir sıkılma geldi ama günde 3-4 saatten fazla oynama imkanım olmadığı için her gün tadında bırakarak devam edeceğim yani kolay kolay sıkılmam.
Arkadaşlar oyuna 3.oyundan başlayıp kitaplarını okumamak benim acemiliğim olabilir ama çoğu kişi de böyle yapmıştır diye düşünüyorum.

Bunu hangi amaçla dediniz hocam anlayamadım ?
İlk oyunu oynamayı denemiştim çok eskiden ama mekanikleri hiç sarmadı başlar başlamaz bıraktım. Zamanım olsa aslında kitap okumayı da çok severim ama günde 12 saat çalıştığım için pek mümkün gözükmüyor.
Geraltın yennefera olan aşkını ilk bölümden anlayabildim ama yine kitaplarda gerçekleştiğini öğrendiğim, (evet çok spoiler yedim) bir hadiseden sonra bayağı soğudum diyebilirim.

Yennefer'in yaşı tahmini olarak 105 civarı. Geralt'ın 90'lı yaşlarda, Triss'in ise 60-80 arası olduğu belirtiliyor. O hikayede yaşı çok küçük olan SHA'ni. Ciri ile yakın yaşlardalar. Zaten Witcher'ların 200-250 yaşına kadar yaşadıklarını düşünürsek bu tarz bir yaşam uzunluğunda iş artık pedofiliden çıkıyor zira bir süre sonra herkes senden çok daha küçük kalacak. Aragorn - arwen birlikteliği gibi düşün. Arwen yaş olarak bakacak olursak aragorn için çok yaşlı ama ırksal farklılıklar sebebiyle yaş konusuna aynı düzlemde bakamayız.

Bir diyalogda Geralt'ın hemen hemen yarım asır yaşında olduğunu duydum.

Yeni konular

Geri
Yukarı