Sürprizbozan İnceleme Witcher 3

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Önce hangisini oynayacağımdan emin değilim herkes farklı bir şey söylüyor. Eğer birbiriyle ve oyunla hikayesel bağlantısı varsa ona göre ilerlemek isterim.

Türü sevdiğim için ısınmam zor olmadı türün başarılı bir örneği olduğu da ilk bakışta anlaşılıyor zaten. İlk 3 saatten sonra ufak bir sıkılma geldi ama günde 3-4 saatten fazla oynama imkanım olmadığı için her gün tadında bırakarak devam edeceğim yani kolay kolay sıkılmam.

İlk oyunu oynamayı denemiştim çok eskiden ama mekanikleri hiç sarmadı başlar başlamaz bıraktım. Zamanım olsa aslında kitap okumayı da çok severim ama günde 12 saat çalıştığım için pek mümkün gözükmüyor.

Geraltın yennefera olan aşkını ilk bölümden anlayabildim ama yine kitaplarda gerçekleştiğini öğrendiğim, (evet çok spoiler yedim) bir hadiseden sonra bayağı soğudum diyebilirim.

Bir diyalogda Geralt'ın hemen hemen yarım asır yaşında olduğunu duydum.

Benim bildiğim Witcher’lar ve cüceler yakın yaşam ömrüne sahip. Ortalama 200-250 yıl.

Benim bildiğim Witcher'lar ve cüceler yakın yaşam ömrüne sahip. Ortalama 200-250 yıl.

Bilmiyorum bu evrende bir asır kaç yıl acaba?

Ayrıca hikayesel açıdan eş olarak kimi seçmemiz daha doğru olur? Yani Canon tarzı bir şey var mı? Ayrıca oyunun sonunun da Canon'ı var mı? Çünkü bu tarz oyunları ilk oynadığımda Canon'a göre daha sonra kendi seçimlerime göre tekrar oynarım.

Ayrıca hikayesel açıdan eş olarak kimi seçmemiz daha doğru olur? Yani Canon tarzı bir şey var mı? Ayrıca oyunun sonunun da Canon'ı var mı? Çünkü bu tarz oyunları ilk oynadığımda Canon'a göre daha sonra kendi seçimlerime göre tekrar oynarım.

Ben genelde kafama göre oynarım ilk başta neticede rol yapma oyunu. Yani mantıklı seçim ne olur değil de Geralt’ın yerinde ben olsam ne seçerdim kafası. İkinci turda da ilk oynayışımda yapmadığım veya yapamadığım seçimleri yaparım sonuçları görmek için.

Ben genelde kafama göre oynarım ilk başta neticede rol yapma oyunu. Yani mantıklı seçim ne olur değil de Geralt'ın yerinde ben olsam ne seçerdim kafası. İkinci turda da ilk oynayışımda yapmadığım veya yapamadığım seçimleri yaparım sonuçları görmek için.

Önce oyunun sunduğu hikayeyi 3. bir şahıs gibi izlemeyi daha sonra da kendimi ana karakterin yerine koyarak oynamayı daha çok seviyorum ben.

Bu oyunu herkes öneriyor ama evreni nedense hiç ilgimi çekmiyor bir ara şans vereceğim.

Önce hangisini oynayacağımdan emin değilim herkes farklı bir şey söylüyor. Eğer birbiriyle ve oyunla hikayesel bağlantısı varsa ona göre ilerlemek isterim.
Blood And Wine dlc'si ile oyuna veda ediliyor. Bu yüzden önce HoS'U sonra BaW'ı oynayın.

Vesemir ''yarım asır'' diyor lakin orda çeviri hatası var. Geralt rahat 100 yaş civarında.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Blood And Wine dlc'si ile oyuna veda ediliyor. Bu yüzden önce HoS'U sonra BaW'ı oynayın.

Vesemir ''yarım asır'' diyor lakin orda çeviri hatası var. Geralt rahat 100 yaş civarında.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Çok teşekkür ederim.

Triss hatırladığım kadarı ile kırklı yaşlarda, 60-80 arası olduğunu nereden duydunuz?

Reddit’de Witcher subreddit’in de görmüştüm bir konuda. 40’lı yaşlarında olmasında aslında çok bir şey değiştirmiyor. Büyücüler zaten kendini gençleştirebiliyor bildiğim kadarıyla. Ben esasen pedofili kelimesinin kullanılmasına aşırı sinir olmuştum zira öyle önüne gelene itham edilebilecek bir şey değil.

Reddit'de Witcher Subreddit'in de görmüştüm bir konuda. 40'lı yaşlarında olmasında aslında çok bir şey değiştirmiyor. Ben esasen pedofili kelimesinin kullanılmasına aşırı sinir olmuştum zira öyle önüne gelene itham edilebilecek bir şey değil.

Doğru, pedofili bu konu için geçerli değil ancak benim de Triss'e olan bir nefretim var sebebi ise kitaplarda Geralt Yennefer ve Ciri üçlüsünü taraf alacağına locadan taraf alıp onları hiçe saymasıdır ki sonradan locanın Ciri üzerindeki istekleri ortaya döküldüğünde hiç de iyi bir şey olmadığını gördük.

Geri
Yukarı