Witcher 3'ün aşırı karanlık olması

Lyrinx

Hectopat
Makaleler
4
Benim oyunumda mı bir sorun oluştu yoksa ben mi paranoyak oldum bilmiyorum ama bugünden itibaren oyunum aşırı karanlıklaştı gibi hissediyorum, oyun zaten evreni ve teması gereği karanlık bir oyun olsa da parlaklığı üst düzeye alsam bile hala hafif bir siyahlık mevcut. Bi' Witcher 2'ye bakıyorum bir de Witcher 3'e ama Witcher 2 çok daha eski bir oyun olmasına rağmen o oyunun renk paleti ve parlaklığı çok daha iyi.

Oyunun ayarlarını 5 kere falan sıfırladım, bazı dosyaları silip geri yükledim ve Steam'den dosya doğrulaması yaptım. Ancak yine de düzelmedi, yardım edin lütfen. Çünkü şu an oyundan soğudum ve önümde rahat bi' oynayacağım en az 30 saat daha var, oyun hairworks ayarları hariç her şey en yüksekte ve tam ekran şeklinde.

Bu arada grafik demişken oyuna resmi grafik güncellemesi gelecekmiş sanırım yakında, umarım oyunun renk paletini ve parlaklığını da geliştirirler. Açıkçası gerisi benim pek umurunda değil çünkü oyunun grafikleri ışıklandırması hariç gayet iyi.

Ek olarak ışıklandırma modu da kurmak bir çözüm ama ben artık mod kullanmıyorum.

Aynısı bende de oldu. Toussaint'e geldikten sonra hiç geri dönmedim, bir ara işim düştü fast travel atmamla bozuldu aydınlatma. Oyunu silip tekrar yükleyince düzeldi.

Aynısı bende de oldu. Toussaint'e geldikten sonra hiç geri dönmedim, bir ara işim düştü fast travel atmamla bozuldu aydınlatma. Oyunu silip tekrar yükleyince düzeldi.
Oyunu silip geri yükleyince çözüleceğine ne kadar eminiz? Gerçi oyunun en parlak yerlerinden biri olan Ak Bostan'da bile hafiften karanlık oyun.

@yagami_light Windows 10 parlaklık ayarı yok bende, sanırım masaüstü kullandığım için.

@Penetrator God Vinyet ayarını kapattım, bir tık daha parlak oldu şu an.

Oyunu silip geri yükleyince çözüleceğine ne kadar eminiz? Gerçi oyunun en parlak yerlerinden biri olan ak Bostan'da bile hafiften karanlık oyun.

@yagami_light Windows 10 parlaklık ayarı yok bende, sanırım masaüstü kullandığım için.

@Penetrator God vinyet ayarını kapattım, bir tık daha parlak oldu şu an.

Monitörün kendi parlaklık ayarı yok mu? Ekran kartın nedir? Monitörden parlaklığı artırırsan ve sistem gamasını korumayı açarsan o zaman oyundan bağımsız bir parlaklık elde edersin oyunda. Ancak Windows'tan değil.

Var ve %100'de kullanıyorum, ayriyeten diğer ayarlar da parlaklığı arttıracak şekilde. Ekran kartı olarak GTX 1660 Super kullanıyorum ve sürücüm güncel.

Ben RX 580 kullanıyorum. AMD Software'den ekran ayarlarından parlaklığı arttırarak bu sorunu çözmüştüm.

Oyunu silip geri yükleyince çözüleceğine ne kadar eminiz? Gerçi oyunun en parlak yerlerinden biri olan ak Bostan'da bile hafiften karanlık oyun.

@Penetrator God vinyet ayarını kapattım, bir tık daha parlak oldu şu an.

Benim monitörümün renk paleti çok canlı renk olarak ayarlı, en karanlık oyun bile oldukça aydınlık gözüküyor. W3'ün karanlıklaşması üstüne aydınlatma da komple gidince silip yükledim ve çözüldü. Belki başka çözümü de vardır da en temizi bu gibi.

Bir oyun için taa ekran kartı programından ayarlama yapmayı mantıklı bulmuyorum, hem içime sinmez. Bu sorunu çözmenin daha kolay bir yolu olacağını sanmıştım.

Öyle büyük bir iş değil dostum. AMD tarafında bu ayar çok daha kolay. Her oyuna özel olarak bile ayarlanabiliyor. NVIDIA'da nasıldı hatırlamıyorum. Ayrıca senin gibi bir Witcher hayranı bunu yapacaktır bence. :D

Benim monitörümün renk paleti çok canlı renk olarak ayarlı, en karanlık oyun bile oldukça aydınlık gözüküyor. W3'ün karanlıklaşması üstüne aydınlatma da komple gidince silip yükledim ve çözüldü. Belki başka çözümü de vardır da en temizi bu gibi.
Öyle büyük bir iş değil dostum. AMD tarafında bu ayar çok daha kolay. Her oyuna özel olarak bile ayarlanabiliyor. NVIDIA'da nasıldı hatırlamıyorum. Ayrıca senin gibi bir Witcher hayranı bunu yapacaktır bence. :D
Benim mi gözüm ayırt edemiyor emin değilim ama oyun önceden daha parlaktı diye hatırlıyorum, hem de oyunun parlaklık ayarı daha düşükken. Her neyse, direkt oyunu silip geri yükleyeceğim. Olmazsa @Penetrator God her ne kadar istemesem de senin bahsettiğin yöntemi deneyeceğim.

@Hellblazer Aku yalnız bende Steam Cloud açık, yani oyunu silip geri yüklediğim zaman dosyalar değişmeyecek ki?

Yeni konular

Geri
Yukarı