Xbox mı PC mi alınmalı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
PC daha mantıklı, Xbox'ta yapamayacağınız şeyleri PC ile yapabilirsiniz. Zaten arkadaşın dediği gibi Xbox'a gelen gelen oyunlar PC'ye de geliyor.

25 K PC gereksiz 18K PC 7 K konsol.

O bütçede tabii ki PC. Xbox'ta yapıp da PC'de yapamadığın bir şey yok gibi. O bütçeyle dizebileceğin en iyi PC'yi diz, konsola gerek yok. PS özel oyunlarını da oynarsın PC'den.

Peki nasıl bunu ayarlayabilirim yardımcı olur musun?

Şahsen konsol ve masaüstü kullanmıyorum laptop kullandığım için yorum yapmayacağım ama 18k ya çok güzel bir masaüstü ve 7K ya da bir konsol alınır.

18k PC'ye verdikten sonra niye gidip 7K'ya konsol alacak bu adam? PC'de yapamadığı neyi yapacak 7 bin TL'ye ve 7 bin TL'yi PC donanımına harcasaydı alacağı verimi o konsolda nasıl alacak?

Koltukta oynamak ayrı zevk.

18K PC'ye verdikten sonra niye gidip 7K'ya konsol alacak bu adam? PC'de yapamadığı neyi yapacak 7 bin TL'ye ve 7 bin TL'yi PC donanımına harcasaydı alacağı verimi o konsolda nasıl alacak?
Bir önceki sayfada belirtmiştim. Konsol ile Pc'yi donanım ile karşılaştırmak mantıksız. Konsolun tek amacı oyun oynatmaktır ve bunu en sorunsuz şekilde yapmaya çalışıyor. Pc'nin ise böyle bir iddası yok.

Burada konsol, pc çatışması yapmak istemiyorum.

Ayrı bir konu açmanız gerekiyor hocam. .

Merhaba. Şu anda 25 bin TL gibi bir sermayem var önceden Mac kullanıyordum ama şu aralar oyun oynamak istediğim için sattım, sizce PC mi toplamalıyım veya konsol mu almalıyım? Karar veremedim. Malum konsol fiyatları da PC fiyatları da uçuk. Bana yardım edebilirseniz sevinirim.

Altta yazıldığı gibi, 20.000 TL'ye bilgisayar, yanına da Xbox Series S alın. Yeterli olacaktır.

Şahsen konsol ve masaüstü kullanmıyorum laptop kullandığım için yorum yapmayacağım ama 18k ya çok güzel bir masaüstü ve 7K ya da bir konsol alınır.

Koltukta oynamak ayrı zevk.
7K'ya alacağı en iyi konsol Series S ki ben oturup Series S'imin yüzüne bakmıyorum çünkü PC'me kıyasla çamur gibi görüntü kalitesi var. 120 FPS açabildiği oyunlar sayılı, PC'de açsam 144 FPS oynayacaktım demekten kendimi alamıyorum. Bazı oyunlar 30 FPS oluyor vs. vs. Sadece FIFA gibi oyunlar için konsol alınabilir, o da sürekli oynanmıyorsa yine fiyatına değmez.

Hazır sistem de alabilirsin kendin de toplayabilirsin. İki üç sistem bakıp atarım az sonra.
Bir önceki sayfada belirtmiştim. Konsol ile Pc'yi donanım ile karşılaştırmak mantıksız. Konsolun tek amacı oyun oynatmaktır ve bunu en sorunsuz şekilde yapmaya çalışıyor. Pc'nin ise böyle bir iddası yok.

Burada konsol, pc çatışması yapmak istemiyorum.
Yapmak istemiyorsan yazmayabilirsin. PC'nin böyle bir iddiası olmasa her PC'de entegre grafik olurdu, iş için de ayrı seri GPU'lar çıkar, onun dışında kimse de uğraşmazdı GPU işiyle. 25K verdiğin sistemin tabii ki oyun oynatma iddiası var. Konsol ile PC'yi karşılaştırmak da mantıksız vs. değil. Orada donanımsal bir kıyas da yok, donanım kelimesini görünce direkt taslak savunmaya geçmene gerek yok. Dikkatli oku, anlayacaksın.

Konsolun olayı ucuza toplu bir sistem toplayıp en az konsol jenerasyonu boyunca yeni sistem toplama telaşından kurtarmaktır, eğer bütçen PC'ye yetiyorsa PC alırsın. 25K bütçeli adama gidip konsol al demek komedidir yani başka bir şey değil. 30 ya da 40 FPS karşına ne koyuyorlarsa, hangi grafikle koyuyorlarsa kabul etmek ancak düşük bütçede kabul edilebilir bir durum çünkü.

Merhaba. Şu anda 25 bin TL gibi bir sermayem var önceden Mac kullanıyordum ama şu aralar oyun oynamak istediğim için sattım, sizce PC mi toplamalıyım veya konsol mu almalıyım? Karar veremedim. Malum konsol fiyatları da PC fiyatları da uçuk. Bana yardım edebilirseniz sevinirim.

PC bence çünkü Mac'ini sattığın için bilgisayara ihtiyacın olabilir. Zaten Xbox'daki hemen hemen her oyun PC'de de vardır (Game Pass mesela) gamepad bağlayıp görüntüyü de televizyona vererek konsol gibide kullanabilirsin ve o fiyata topladığın PC konsoldan daha güçlü olacaktır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı