Xbox Series S almak

Evde bilgisayarım 4 GB RAM i3 4 çekirdek 3.nesil işlemci 1,5 GB ekran kartı Windows 7 32 Bit.
Forum takılıyorum sosyal medya maç falan izliyorum günlük kullanım için fazlasıyla yeterli sistemim var fakat oyun için değil 2015-2014 öncesi oyunları oynadım sonrasını kaldırmıyor.

Hocam sadece God of War ilgimi çekiyor Spider-Man ilgimi çekiyor bir de çok övdükleri için The Last of Us serisi sence hangisini almalıyım 3 oyun için o kadar yüksek fiyata değer mi?

Hocam PC de oynayamıyorsun o yüzden kesinlikle PS5. Xbox oyunları da PS'ye çıkacak diye bir söylenti de var. Fiyat avantajı dışında PS5 her alanda açık ara önde. Söylediğin oyunlarda konsol aldıracak oyunlar zaten.

Yakında ikinci el Xbox Series S alacağım bütçe belli değil büyük ihtimal her şey oyunlar dahil falan 15 k veya 17-20 k diye düşünüyorum. Hiç PS sahibi olmadım özel oyunları oynamadım fakat PS da fiyatlar pahalı onun için en az 25 k bütçe gerekli bütçem 15 k olursa ikinci el Xbox Series S +2 gamepad+ şarj kiti 12 ay Game Pass Ultimate alacağım 15 kdan fazla çıkarsa gamepad sayısını 1'e düşürürüm.
Eğer bütçem 20 k olursa ikinci el Xbox Series X gamepad+Game Pass Ultimate 12 aylık alacağım. P5 alamam çünkü oyun fiyatları aşırı pahalı en basit örnek RDR 2 ve FC 24 fakat ikinci el PS 5 ve oyunlu hesap ile takas yapabilirim ama yine de sanırım 20 k yı aşar şimdi sorulara geçelim.

1-Xbox Series S'in kaç yıl ömrü kaldı?
2-ben Xbox'ın en sevmediğim yanı olan şarjlı gamrpad olması bunun için Microsoft Xbox şarj kiti piyasaya sürdü? Araştırdım fakat fiyatı 1 k civarı ama anlamadığım kısım Xbox şarj kitini gamepada takınca PS'daki gibi kablo ile konsola bağlayıp şarj mı ediyoruz yani hiç çıkarmıyor muyuz bataryayı, PS gibi kolu konsola bağlayıp şarj mı ediyoruz?
3-Series S GTA 6 kaç FPS verir?
4-Xbox menüleri kolay mı?
15K Series S için fazla, eğer 2. el alınacaksa 12-16 bandında Series X bulunabiliyor. Birde oynayacağınız oyunları bilmiyorum ama daha çok 2007-2020 oyunları ise bu oyunlar indirimde çoğu 30 lira altına düşüyor Gamepass yerine bu şekilde alırsanız sürekli sizde kalır. PS özel oyunlarının çoğu PS Plus'da var bütçenize uyarsa ve o oyunları oynamak isterseniz bu şekilde onu da düşünebilirsiniz.
1- Minimum yeni nesil gelene kadar oyun çıkacaktır.
2- O şarj kitlerine o kadar para vermek yerine 4 adet şarj edilebilir pil+pil şarj istasyonu almak daha mantıklı olur.
3- Bunun için konuşmak erken fakat benim tahminim upscale olarak 1080p 30 Fps oynatacağı yönünde.
4- PS'den geçenler biraz zor olduğunu ve her menü içinde menü olduğunu söylüyor fakat ilk konsol olarak Xbox kullanacak biri kolayca alışır.

Fiyat karşılaştırması yaptım Xbox ile PS 5'i.
Karşılaştırmadaki oyunlar.
-1 RDR2.
-2 GTA 5
-3 FC 24.
4-araba olmazsa olmaz Need for Speed.
-5 Cyberpunk 2077.
Her türden karşılaştırdım neredeyse sonuç ise
Xbox Series X: 3283.
PS 5:6445
Arada 3 bin küsur fark var ne düşünüyorsunuz.

Evde bilgisayarım 4 GB RAM i3 4 çekirdek 3.nesil işlemci 1,5 GB ekran kartı Windows 7 32 Bit.
Forum takılıyorum sosyal medya maç falan izliyorum günlük kullanım için fazlasıyla yeterli sistemim var fakat oyun için değil 2015-2014 öncesi oyunları oynadım sonrasını kaldırmıyor.

PS5 tavsiye ederim o zaman eğer ki PC sana iyi kötü yetiyorsa.

PS özel kampanyaları var ve PS'de her ay 5 oyun bedava veriliyor PS Plus sahibiysen eğer içlerinde en az 2 tanesi AAA iş ya da populer iş oluyor.

-1 RDR2.
-2 GTA 5
-3 FC 24.
-5 Cyberpunk 2077.
Her türden karşılaştırdım neredeyse sonuç ise.
Arada 3 bin küsur fark var ne düşünüyorsun.

PlayStation Store'da 4613 TL tutuyor bu oyunlar.

-1 RDR2.
-2 GTA 5
-3 FC 24.
-5 Cyberpunk 2077.
Xbox'ta hem kütüphane yapılabilir hem de Gamepass alınabilirdi ancak ben PS için PS Plus öneriyorum. Yine bu oyunlardan örnek veriyorum PS Store'da çoğu oyunda fiyatlar hatalı zamlanmış mesela Rdr 2 düz versiyon 1200 lira iken Ultimate 600 TL ve şuan indirimde 200 lira oldu. Yine de oyunlara bütçesi olmayan biri Xbox alırsa iyi kötü tasarruf edebiliyor o beklenilen zam her Store için geldi ama Xbox Store için gelmedi ve şuan fiyatlar aşırı ucuz.

-1 RDR2.
-2 GTA 5
-3 FC 24.
-5 Cyberpunk 2077.

Hocam öncelikle sen bağımsız 3. parti oyunlar oynayacaksan zaten Series X almalısın. Tavsiyem şu Sony oyunlarına bir göz gezdir içlerinde sevdiğin oynamak istediklerin kaç tane olacak dediğiniz o 3 özel oyun dışında ilginizi çeken yoksa zaten PS5 almayın mağaza fiyatları aynı bile olsa. Ana konsolunuzu Series X yapın ve bu oyunları bir PS5 kiralayarak bitirin derim oynamak istediğinizde. Konsolların kalitesi olarak da Series X daha kaliteli bir cihaz. Sese takılan biriyseniz en basiti PS5 bobin sesi yüzünden sesli kalıyor Series X'e göre. Ama baktınız diğer özel oyunlar da hoşunuza gitti o zaman PS5 alın derim oyunları al sat takas imkanıyla çok komik tutarlara getirebiliyorsunuz.

Geri
Yukarı